Aşkını şansa bırak

Aşkını şansa bırak

Dünyaca ünlü bir yayıncılık şirketinin yaptığı araştırmaya göre, kadınlar ve erkekler aşık olacakları kişiyle şans eseri tanışmayı istiyor. Bir markette ya da kütüphanede tanışmak romantik bir aşkın başlangıcı olarak görülüyor.

Aşk ve romantizm konulu kitap serileriyle tanınan Harlequin Yayıncılık, 6 kıta ve 16 ülkeyi kapsayan bir romantizm araştırması yaptı.

Araştırmaya göre, kadınların yüzde 63'ü romantik bir ilişkinin başlaması için en iyi yolun arkadaş aracılığıyla tanışmak olduğunu düşünüyor. bu fikre erkeklerin sadece yüzde 23'ü katılıyor. Öte yandan her iki cins de, partneriyle şans eseri tanışmanın, yeni biriyle tanışmanın en iyi yolu olduğunu vurguluyor.

Erkek komik olmalı

Çiftlere 'Nasıl tanıştınız' sorusu sorulduğunda "Şans eseri" seçeğeneği en çok verilen ikinci cevap, birincisi ise 'arkadaş aracığılı'. Araştırma kadınlar ve erkeklerin birbirlerini yanlış tanıdığını da ortaya koydu. Kadınların yüzde 76'sı, karşı cinsin fiziksel çekimden etkilendiğini söylerken, erkeklerin sadece yüzde 55'i böyle düşünüyor. Erkeklerin yüzde 25'i kadınları en çok paranın etkilediği konusunda yanılıyor. Kadınların bir erkekte aradığı en önemli özellik mizah yeteneği.

Tanışmak için en iyi yer

Romantizm araştırması sonuçlarında, potansiyel bir aşk ilişkisinin başlayabileceği en uygun 10 mekan şöyle sıralanmış:

1- Arkadaş partisi
2- Kütüphane
3- Okul
4- Kafeterya
5- Spor salonu
6- Market
7- Kitapçı
8- Gönüllü gruplar
9- Dekorasyon dükkanları
10- Müzeler
Yayın tarihi: 31.01.2006
1154
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.