Aşkın 'oyun' hali

Aşkın 'oyun' hali

İlişkilerde yaşanan en yaygın sorunlardan biri iletişim eksikliğidir. Basit görünmesine rağmen birisiyle iletişim kurabilmek aslında karmaşık bir oyundur.

Güncellenme tarihi:

Dr. Perry Q. Buffington'un yazdığı 'Sevgililer İçin Psikolojik Taktikler' isimli kitap Yakamoz Yayınları'dan piyasaya çıktı. İşte sizlere bu esprili kitaptan, ilgi çekici bir bölüm: "...İlişkilerde yaşanan en yaygın sorunlardan biri iletişim eksikliğidir. Basit görünmesine rağmen birisiyle iletişim kurabilmek aslında karmaşık bir oyundur. Doğru zamanda doğru iletişim tarzını bularak benimseyebilmeniz gerekir. Zaman ya da iletişim biçimi yanlış olursa, ne yaparsanız yapın kar etmez. Konuşmak kolay bir şey değildir. Oyunu doğru oynayabilmeniz için kurallarını bilmeniz gerekir.

Sırayla konuşun

Bu çok basit görünen kuralı ihlal ettiğiniz an diyalog kopar! İnsanlar, özellikle de yeni tanıştığınız insanlar, sizden uzaklaşmaya başlar. Havadan sudan konuşmalar için bile geçerli olan bu kural, özellikle önemli konulardaki konuşmalarda hayati önem taşır. İletişim uzmanları cinsiyetle sözü bölme alışkanlığı arasındaki ilişkiyi incelediğinde ortaya şöyle bir sonuç çıktı: Konuşmayı kesenlerin yüzde 75'i erkeklerdir.

Yayın tarihi: 30.03.2012
4065
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.