Aşk tarzınız hangisi

Aşk tarzınız hangisi

Seks mi romantizm mi? Hangisi sizsiniz? Tarzınızı yazımızla belirleyin...

Güncellenme tarihi:
Eros

Bu aşk stiline "Tutkulu romantik tarz" diyebiliriz. Böyle olan insanlar karşı cins ile ilişkilerinde denge ve uyum ararlar. Dışarıya vurumu, iyi huylu gözüken insanın eşini mutlu etmeye yönelik tutumu göze çarpar. İlişkilerde benimsediği yöntem konuşkan olmak ve eşi ile entelektüel bir düzeyde iletişim kurmaktır. Taraflar arasında çıkabilecek sorunları bütün yönleri ile tartışıp sonuç almaya çabalayacaktır. İçinde yaşadığı toplumun ilişkisi hakkında ne düşündüğü ve doğru olan şeyin ne olduğu konusunda kuşkular taşır. Sonuçta evleneceği hayat ortağını bulmak gerekliliği onu "aşka aşık olmak" şeklinde açıklanacak görüş açısını pekiştiren aşk ilişkilerine yöneltir.

Sevginin sürdüğü boyutta eşine bağlı,ince düşünceli,nazik ve saygılıdır. Fakat, eşi romantik jestlerine karşılık veremezse kaprisli,hüsrana uğramış ve canı sıkkın birisi olabilir. Bu insan eşinin sevgisini kulaklarına fısıldamasını ister. Güllerin ve şarabın hazırlayacağı atmosferde romantik hazları yaşamayı sever. Evlilik beraberliğine değer verdiğinden eşi ile arasındaki bağların sağlam ve güçlü olmasını bekleyecektir.

Böyle bir insanın Aşk ve Seks tarzı "Eros" stili olarak adlandırılır. Tam anlamıyla romantizm ile uyum gösteren erotik bir aşk anlamındadır. Bu tarz genel anlamda fiziksel ve coşkulu bir aşktır. Böyle birinin eşinde aradığı en önemli şart onun fiziksel çekiciliğe sahip olmasıdır. Hayalinde yaşattığı aday onun erotizmini tetikleyen çekici bir dış görünüşe sahip her hangi birisi olabilir. Hayalindeki heyecan verici tipe benzeyen ve kendisine uygun gördüğü bir yabancıya aşık olabilir. Hoşlandığı insanın kendisini çektiğini ve heyecan uyandırdığını içtenlikle dile getirir ve fiziksel yakınlaşmanın olabildiğince çabuk olmasını arzular. Bu insan aşk ve seksi yaşamın en önemli amacı ve girişimi olarak kabul etmektedir. Sevdiği insana yakın olma isteğini,aşık olma arzusunu her fırsatta düşünce,söz,girişim ve jest olarak ortaya koyacaktır. Eros stiline giren bir haritada Mars ve Venüs'ün de yönettikleri burçlarda yerleşmeleri ortaya büyük bir cinsel güç ve arzu oluşturur.
Yayın tarihi: 01.08.2008
5105
YORUMLAR

romantizm

tugba irgi 16.08.2008 15:47:07
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.