Aşk hayatınızı ateşleyin!

Aşk hayatınızı ateşleyin!

Fransız Ressam Eguene Delecroix aşkı anlatması istendiğinde "Aşkı anlatabilmek, yeryüzünde var olan dillerden başka bir dil ister" demiş. Peki hayatımız boyunca peşinden koştuğumuz aşkın dilini konuşabilmek için ne yapıyoruz? Aşkınız için ne kadar çaba harcıyorsunuz?

1- Duvarları kaldırın
İlişkinize asla duvar örmeyin. Aşık olduğunuz sevgiliniz veya eşinizle yaşanan problem her ne olursa olsun, aranıza set çekmeyin. Kendinizi yalnızlaştırmayın ve ilişkinizde köprü işlevi görecek yeni atılımlar yapın. Ona sinirlendiğiniz anlarda, onunla problemin yaşandığı mekanın dışında bir yerde görüşün. Dışarıda vakit geçirmeye, mümkünse bir süre ortadaki problemden konuşmamaya çalışın. İkinizde hazır olunca sorunlarınızı konuşun ve eğer o henüz hazır değilse sakın üstelemeyin.

2- Aşkın ateşi mutfakta sürsün
Aşkın ateşi mutfakta da sürmeli. Yoğun çalışma temposu içerisinde sıkça dışarıda geçiştirilen akşam yemeklerindense, baş başa evde birlikte hazırlayacağınız romantik yemekleri tercih edin. Erkekler kesinlikle ayda bir kaç kez mutfağa girmeli ve basit ama lezzetli yemekler yaparak eşlerine olan sevgilerini göstermeli. Beraber yemek yapmak hem günün stresini azaltır hem de sizi birbirinize daha çok yakınlaştırır.
Yayın tarihi: 26.03.2007
2752
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.