Aşk burcunuzu bulun

Aşk burcunuzu bulun

Belki hayatınızdaki erkekle çok mutlusunuz; ya da hala her karşılaştığınız bir çift büyüleyici göz sizin için yeni olasılıkların kapısını açıyor. Eğer gerçek aşkı arıyorsanız onun burcuyla sizinkinin uyumuna bir göz atmaya ne dersiniz? "İlişkiler astrolojisi", burçların birbirleriyle olan uyumu kadar uzun vadede karşılaşacağınız sorunlar ve pırıltılı vaadler hakkında da ipuçları veriyor.

Güncellenme tarihi:
Kaynak: Elle

Başarılı bir ilişki kurmak bir sanattır. Ama aynı zamanda başarılı bir ilişki, tavuk ve yumurta benzetmesi gibidir. Bir başkasının kim olduğunu anlamak için onunla ilişkide bulunmak zorundayız; ama o insanın kim olduğunu gerçekten anlayana kadar da gerçek bir ilişkiden sözedilemiyor. İçimizde bir yerde biliyoruz ki herkes hakettiği ilişkileri yaşıyor. Benzer kişiler birbirlerini cezbediyorlar ya da ya da metafizik karma öğretisine göre bir şey öğreteceğimiz ya da öğreneceğimiz insanlarla birlikte oluyoruz. Tabii ki iki insan birbirlerini seviyor ve ilişkiyi gerçekten sürdürmek isriyorlarsa, tüm zorluklara rağmen ilişkiyi sürdürebiliyorlar. Eğer çiftler, birbirlerinin psikolojik olarak zayıf ve kuvvetli noktalarının farkına varırlarsa, her tür zor enerjiyi de aşabiliyorlar.

O sizi bir yerde bekliyor

Gerçek aşkın bir tarifi henüz yapılmadı. Kimisi içgüdüsel olduğunu söyler; ama konunun iç gıcıklayıcı yanı tam uyumu saklayacağınız "ruhsal eşiniz"in herhangi bir yerde sizinle karşılaşmayı bekliyor olması ihtimali. Bu boş bir umut da değil; hatta astrolojik uyum tabloları tarafından da destekleniyor.

Onun nasıl bir insan olacağını önceden bilmek neredeyse olanaksız olmasına rağmen; öylesine karşılaştığınız biri içinizde, o anda bir yangın başlatabiliyor. Acaba bunu başlatan ne? O anda nasıl bir etki alışverişi oluyor? Bu insanla, bir ilişkiniz olmadıysa, nasıl oluyor da ona karşı birden sıcak duygular hissediyorsunuz? Aslında "Ondan müthiş bir elektrik alıyorum" sözünü söylediğiniz an, astrolojik vibrasyonlarla, ruhsal iletişimin bütünleştiği sihirli andır. İşte bu anın farkına varmak için hem astrolojik uyum analizlerinde yani vibrasyonel ilişkilerde, hem de ruhsal eş arayışlarında uzmanların bazı rahatlatıcı önerileri var. Ülkemizin önde gelen astrologlarından Serap Nirun'la son yıllarda üzerinde çok detaylı çalışmalar yaptığı "İlişkiler Astrolojisi"ni konuştuk.

Hayatınızdaki erkekle ya da kadınla ilişkinizin nereye doğru gideceği konusuna yönelik öngörüler, daha çok psikolojik, psişik ve astrolojk araştırmaların bir sentezinden oluşuyor. Temelinde her ne kadar astrolojinin önemli dallarından biri olan "İlişkiler Astrolojisi" yer alsa da; aynı paraleldeki "Synastrik Astroloji" yani çiftler arasındaki uyumluluğun incelendiği astroloji dalı da göz önüne alınıyor. Bu duygusal ve cinsel amaçlı "Astro İlişki" araştırması, istatistik sonuçlarla, uzmanların psikolojik analizlerindcn oluşturulmuş ve yorumlanmış.
Serap Nirun bu çalışmaları yaparken DF. Astrolog Penny Thornton'un "İlişkiler Astrolojisi", Hollaada Amsterdam Üniversitesi'nden Dr. P. M. Kop ve Dr. B.A. Heuts'un "Evlilikte Eş Seçimi ve Doğum Ayları", Christina Rose'un "Astrolojik Danışmanlık", David Hamblin'in "Uyumlu Haritalar" adlı eserlerinden yararlanmış. Bunların yanında Carl Gustav Jung'un "Sentronizasyon" kuramı ve Jung'un astroloji ile ilgili makalelerini de değerlendirmiş. Ayrıca Türkiye'den de bir istatistik uzmanı olan M. Ata Nirun'un yaklaşık beş bin horoskop (yıldız haritası) üzerinde yaptığı çalışmaları ve onların sonuçlarını da gözardı etmemiş.

Bu araştırmada Serap Nirun, sizler için en uygun burcun hangisi olacağını bulabileceğiniz bir harita veriyor. Burçların vibrasyonları 1-7 derece arasında değerlendiriliyor. Ama bu, yedinci vibrasyon düzeyi ideal uyum, birinci vibrasyon düzeyi ise uyumsuzluk anlamına gelmiyor. Tabloyu değerlendirirken vibrasyon yorumlarını iyice anlamaya çalışın. Çünkü vibrasyon sayıları burçlar arasındaki temel ilişkileri değerlendiriyor. Bu temelin üzerinde binayı inşa edecek olan sizsiniz. Ya da bir astrologdan da yardım alabilirsiniz:

Birinci vibrasyon: Aynı burçtan olanlar bir araya geldiğinde oluşuyor. Burada karşılıklı alışılmış doğallık veya sıradan bir anlaşma veya empati söz konusu oluyor. Öte yandan bu vibrasyonda burçların negatif özellikleri de büyüyebiliyor. Astrolojik yorumlarda "buluşma açışı" olarak tanımlanıyor.

İkinci vibrasyon: Gereken uyum potansiyeli derinlerde yatıyor. Bu potansiyelin uyandırılması gerekli. Burçlar arasında karşılıklı alışılagelmiş bir esneklik veya kabul görülebiliyor; fakat bu titreşim genellikle kendini pek belli etmiyor. Astrolojik yorumlarda "yarı 60 derece-yarı olumlu" olarak tanımlanıyor.

Üçüncü vibrasyon:
Temelde burçlar arasında dostluk ve bağımlılık titreşimleri hissediliyor. İki kişi arasında uzun bir beraberliğin güçlü bir belirtisi olarak kabul ediliyor. Astrolojik yorumlarda "60 derece-olumlu" olarak tanımlanıyor.

Dördüncü vibrasyon: Bu bir uyuşmazlık titreşimi. Uzlaşmak için gerekli olan şey, herşeyin ortaya dökülüp bir tarafın sonuçlara boyun eğmesi. Astrolojik yorumlarda "kare açı-olumsuz" olarak tanımlanıyor.

Beşinci vibrasyon: Büyük bir ilişki ve karşılıklı ilişkide uyum sağlama titreşimi. Birbirinizi anlayacak ve benzer uyarıları paylaşacaksınız demek oluyor. Astrolojik yorumlarda "120 derece-iyi" olarak tanımlanıyor.
Altıncı vibrasyon: İlişkinin aranışı veya itişi anlamına geliyor, Çiftin, birbirlerine ihtiyaç duyduğunu hissettiği bir ilişki türü. Burada bir dengesizlik de söz konusu olabiliyor; bu normal bulunuyor ve çiftin birbirlerini iyi tanımasıyla yani bilgiyle giderileceği biliniyor. Astrolojik yorumlarda "yarı buluşma" olarak tanımlanıyor.
Yedinci vibrasyon: Bu durum, ilişkinin zıt olduğu anlamına geliyor, ilişki ikisi için ya herşey, ya da hiç olacak demektir, iyi durumda herşey mükemmel olacak, aksi halde ilişki nefret; dolu bir noktada bitecektir. Astrolojik yorumlarda "zıt açı" olarak tanımlanıyor.

Flörtçü burçlar

Flörtçülük Koç-İkizler-Aslan-Akrep ve Kova burçlarında yüksek düzeyde. Yengeç ve Başak burçlarında ise az düzeyde görülüyor.

Serap Nirun, bir örnek olsun diye bir Aslan-Balık ilişkisini yorumluyor: "Aslan kişiliği üst düzeyde cesur, sadık, flörtçü, kıskanç, egoist, espritüel, romantik, sahiplenicidir; ama ilişkideki sürekliliği orta düzeydedir. Balık ise üst düzeyde sadık, kıskanç ve romantik olduğu gibi, sürekliliğe de önem verir. Bunlara karşın orta düzeyde cesur, flörtçü, egoist, espritüeldir ve yine orta düzeyde sahiplenicidir. Öyleyse anlarız ki, Aslan-Balık ilişkisinde üst düzeyde paylaşılan özellikler sadakat, kıskançlık ve romantizmdir. Aslan'ın sahiplenmesine Balık aynı düzeyde cevap vermeyecektir; ama Balığın beklediği sürekli ilişkiyi de Aslan aynı düzeyde başaramayacaktır. Aslan'ın cesareti, flörtçülüğü ve egosu Balığı rahatsız ederken; Balık'ta bu özellikler daha az olduğundan Aslan'ın flörtçülüğünü hoş görmeyecek ve egosal tatminlere yönelik cesaretinden endişe duyacaktır. Aslan ise Balığı çekingen hatta zaman zaman korkak bulacak, yeterince sahiplenilmediği zannına kapılacak ve onun sürekli ve kalıcı bir ilişki istemesinden rahatsız olacaktır."

Anlamlı rastlantılar

Psikoloji bilimine büyük katkıları olan Carl Gustav Jung'un en önemli tezlerinden biri, "Senkronizasyon Kuramı" yani "Anlamlı Raslantılar". Hepimiz benzer alışılmadık deneyler yaşıyoruz ve bunları şans olarak niteliyoruz, ilk görünüşte olaylar arasında bir ilişki olduğunu düşünmüyor; raslantı deyip geçiyoruz. Ama bazı raslantıların hayatımız için bir anlamı bulunuyor. Öyle ki, bir senkronize olay, bir insanın yaşamını tamamiyle değiştirebiliyor. Jung normal olayların doğal olmayan açıklamaları olduğuna inanıyordu. İşte senkronizasyonun temeli buydu. Gizem de burada başlıyor. Olasılıkların birine yüklenen özel ve yüksek güçte bir enerji, örneğin astrolojik faktörler veya etkenler, ötekilere üstünlük sağlayarak diğer tüm olasılıkların önüne geçiyor. Çünkü tam bu noktada bilinçaltımız devreye giriyor. Aslında enerjilerin kaynağında üst düzeyde istek ve duyular ver alıyor. Çok şiddetli istekler ani şimşekler çaktırıyor ve o andan itibaren senkronize olaylar oluşmaya başlıyor. Jung da, en iyi senkronizasyon örneklerinin, duyu dışı algılama, numeroloji ve astroloji olaylarında yaşandığını kesin olarak belirtiyor.

Aşk burcunuzu bulun

Burçların birbirleriyle ilişkileri

Yayın tarihi: 22.08.2005
2043
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.