Aşık mı, değil mi?

Aşık mı, değil mi?

Var olduğumuz günden beri davranışlarımıza yön veren en önemli duygu şüphesiz ki, aşktır. Ancak insanlara olağanüstü duygular yaşatan aşkın bir de ikiz kardeşi var: Şüphe!

Uzmanlara göre aşk, beynimizin serotonin (Mutluluk hormonu) salgılamasını sağladığı için mutluluk ve motivasyonumuz üzerinde çok önemli bir etkiye sahip. Ancak insanlar aşıkken ne kadar mutluysa bir o kadar da hassas ve şüpheci oluyor. Belki de bunun temelinde, hayatımızın başka hiçbir alanında yakalayamayacağımızı bildiğimiz bu olağanüstü mutluluğu, birisi için özel olma hissini ve bunun bize yaşattığı güven duygusunu yitireceğimiz korkusu...

Aşkla şüphe ikiz kardeş olduğuna göre; aşık bir insanın kafasında dolaşıp duran yegâne soru da 'Hâlâ bana aşık mı, değil mi? olsa gerek. Boşuna düşünmeyin, bazı davranışlar var ki karşınızdaki insan ne derse desin hisleri açığa çıkartacaktır. İşte bunlardan bazıları:

Aşık...

Yaptıklarınızla ilgileniyorsa...

Eğer işinizin nasıl gittiğini merak ediyor, onunla daha az zaman geçirebilmenize neden olacak bir terfiyi bile kabul etmenizi istiyorsa, köpeğinizin nasıl olduğunu soruyor, ders programınızı ezberliyorsa... Size aşık!

Değil...

Planları hep belirsiz ise...

Arkadaşlarıyla beraber olmak için sizinle yaptığı planları değiştiriyor ya da iptal ediyorsa... Size aşık değil!
Yayın tarihi: 06.05.2007
2222
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.