Arkadaşınız ve sevgiliniz arasında bir şey mi var?

Arkadaşınız ve sevgiliniz arasında bir şey mi var?

İçiniz eriyor,içten içe seviyorsunuz ama yakın arkadaşınızın sevgilisi ve de arkadaşınız! Tam tersi de olabilir. Şarkıda olduğu gibi "Unutmam lazım çünkü sen arkadaşımın aşkısın!" demek çok da kolay değil. Peki bu üçgen nasıl çözülecek?

Güncellenme tarihi:
Kahvenize iki şeker attığınızı biliyor, kuaförden çıktığınızda saçınızdaki değişikliği ilk o fark ediyor. Tatil planlarınızdan bahsettiğinizde hoşunuza gidecek otellerin web sitelerini ertesi gün mailinize yolluyor. Gece kulübe gittiğinizde hep üç içki alıyor, biri kendisine, biri size, biri de en yakın arkadaşınız olan sevgilisine...

İki yakın arkadaştan birinin doludizgin bir aşk yaşaması beraberinde tehlikeyi de getiriyor. Sürekli beraber vakit geçirdiğiniz en yakın arkadaşınızın sevgilisiyle aranızda asla bir çekim olmayacağını söylemek yanlış olur. Yasak aşkın cazibesi bazen tüm heybetini gösterir. Ancak doğru strateji ile üçünüzü de zor bir durumdan kurtarabilirsiniz.

Birinci tablo

SAMİMİYETİN SINIRLARI OLMALI

Beyaz atlı prens için sevgilisinin en yakın arkadaşı, onun da yakın arkadaşıdır. Arkadaşınıza ettiği iltifatlar kadar güzel iltifatları size de duyuracak, bir ihtiyacınız olduğunda hemen yardımınıza koşacaktır. Bu tarz hoşluklar bir süre sonra acil durum sinyallerini çaldırabilir. Yani yasak bir flörtün başlaması an meselesidir. Riski hissederseniz samimiyetinize sınır koymaktan çekinmeyin.

SIR OLARAK SAKLAYIN

Arkadaşınıza erkek arkadaşıyla çok iyi dost olduğunuzu söyleyin. Üstelik siz arkadaşınızın en iyi referansı sayılırsınız. Onun hakkındaki iyi şeyleri erkek arkadaşına anlatacak olan sizsiniz. Kesinlikle yapmamanız gereken şey ise arkadaşınıza sevgilisinin size karşı ne kadar ilgili olduğunu söylemek. Aksi halde gizliden gizliye kıskançlık krizlerinin başlamasına neden olabilirsiniz. Sonuç olarak böyle bir durumda her ikisinin de size karşı tavır alması an meselesi olur.

TARTIŞIN: Arkadaşınızın eski sevgilisiyle birlikte olur musunuz?

İkinci tablo

KENDİNİZİ GERİ ÇEKME ZAMANI...

İlk başta her şey gayet normal görünebilir. Sürpriz bir ziyaret, masum olduğunu düşündüğünüz ilk dans... Ama tablo yavaş yavaş sınırları zorlamaya başladıysa, kendinizi geri çekme vakti gelmiş demektir. Büyük olasılıkla arkadaşınızın sevgilisi sizi tatlı bir kaçamak olarak görüyor olabilir. Şu tezi duymuşsunuzdur: Gençliğinde çok fazla deneyimi olmayan erkekler, ilerleyen yıllarda birden fazla partnerle bu açığı kapatmanın yollarını ararlar ya da sevgilisinde aradığı şefkati bulamayan erkekler ilk iş yakın çevrelerine yönelme eğilimine girerler. Düşünün bir, belki de size aşık olmuştur ve çıkış yolu bulamıyordur.

AÇIK KONUŞMAKTA YARAR VAR

Arkadaşınızın sevgilisine sizden ne istediğini veya ne beklediğini açık açık sorun. Ona asla arkadaşınıza ihanet etmeyeceğinizi ve bunun yanlış olduğunu anlatın. Büyük bir ihtimalle ilk başta onu yanlış anladığınızı iddia edecektir. Bu nispeten iyi bir adım sayılabilir. Eğer size karşı bir ilgisi olduğunu itiraf ederse, arkadaşınızın onun hakkındaki düşüncelerini öğrenin. Belki ilişkileri sandığınız kadar ciddi değildir. Böylece ondan vazgeçmesi için geçerli bir sebep sunmuş olursunuz.

Üçüncü tablo

HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL

Olanlar oldu ve çok da karşı koyamayacağınız durumlar ortaya çıktı. Bu noktada kendinize şu soruyu sorun: Bütün bu olanlar bir erkek için mi? Yoksa arkadaşınıza karşı derinlerde saklı olan güçlü bir kırgınlığın ya da öfkenin sonucu mu? Bu sizin çevrenizdeki bir erkeği ilk defa çekici buluşunuz olmamalı. 'Yasak bölgede ruhsatsız avlanma' tabiri bu duruma belki de en uygun düşen tanımlama olabilir. Eğer en başta hayır demeyi başarabilirseniz, tehlikeli olasılıkların önüne geçmiş olursunuz.

Yayın tarihi: 29.01.2009
9228
YORUMLAR

Arkadasının sevgilisine bakılırmı ,siz bakarsanız başkasıda sizin sevgilinize öyle bakar.İnsan böyle bir düşünceye kapıldığı an aynı ortamlara girmekten kaçınmalı bence....

seldaalem 12.08.2009 13:43:12

bnmde başıma geldi..biz hep 4lü takılırdık..sevgilim benden ayrıldıktan 4 gün sonra başkasıyla çıktı..bnde teselliyi kardeşim dediği insanda buldum.ama oda benm ark svgilisydi..ama o kız zamanında cok canımı yakmıstı..ve biz bişeler yaşarken ayrılardı..kmse duymadı hala bilmio..bilinse harbiden kan çıkar:)nie mutluyum bilmiorum ilk başlarda olmaz dedim çok direndim ama oldu..suan ark ve sevgilisi barıstı.bnde ark konusuyorum ama sevgilimle arkdsımın sevgilisine(aynı zamanda sevgilimin kardeşi gibi) inat barıstm..cok değşik bi hal aldı..sonumuz ii diil ya hayırlısı..

zelal 24.06.2009 03:44:49

seçilmişlik duygusunu bilirim aynıs benimde başıma geldi amam hor görünen erkek birden dünyayı kurtaran kahraman oldu bu yzden ark ve sevgili işleri karıştığında yavaş yavaş bulunduğun yerden fıycaksın

pıtırcık 22.06.2009 22:53:27

aynı şey benim başıma geldi.. en yakın arkadaşım dediğim insanınn eski sevgilisiyle çktım.. ve okadar değişik bişeydiki bu çok yoğun bi duyguydu.. beni onda cezbeden neydi bilmiyorum ama galiba seçilmişlik duygusuydu.. tabi işin arka planıda var en yakın arkadaşım dediğim insan bu çocugu hiç sevmemişti sevmiyordu da hep hor görüp ilgi dahi göstermiyordu.. o sıra bende sevgilimden ayrılmıştım galiba bizde iki taraftan yediğimiz darbeleri birbirimizle bastırma çabası içindeydik.. boşu boşuna oldu aslnda.Not: ihanet ettiğim arkadaşım şimdi arkadaşının eski sevgilisiyle beraber:) yorum bekliorum..

sizce? 31.05.2009 01:36:04

yok ole bişey

oguzhanpoy 10.05.2009 17:00:07

Eğer arkadaşını çok seviyorsan onun sevgilisiyle birlikte olmamalı insan.Çünkü,o kişinin bizi kullanma ihtimali de olabilir ve hiç birşeyden emin değilsek arkadaşımızı kaybetmeyi göze almamalıyız. Arkadaşımıza böyle bir durumda (Bize asılan sevgilisiyle halen birlikteyse eğer) ihanet etmemeliyiz. En mantıklı yolu yukarıda yazılan gibi: O kişiyi fazla yaklaştırmamak.

Cemre 12.04.2009 17:53:15

OLMAM. HELE İLGİ DUYDUĞUM HİSLERİM OLAN BİRİSİ BİRİNİE GİDİP DÖNSE BİLE GÖNLÜMDEKİ ESKİ YERİ BİLE KALMAZ. GÖNLÜMDE YER BULAMAZ.

BİRDOST 25.03.2009 14:50:38

ben boşanırım

eda ateş 15.03.2009 21:59:58

benm de aynı şey başıma gelmşdi..benim ayrıldığım sevgilimle en yakın arkadaşım knkam dediim insn çıkmışlardı..en yakn arkadaşm dediim ortalık malı bi kzdı o da bnm ayrıldıım swglmn en yakn arkadaşyla çkmşdı sora çocuk bunu aldatıp bırakmşdı ki kızda aldatmşdr bnce..snra işte bnm eski swglimle knuşşlr baya bi kndni acındrmayı başarmış..we benm hkkmda atıp tutmuş işte seni bıraktı gtti eski sewglisine..bunu dyunca tbi sırf intikam almak içn çkmş bnm eski swglimde..ama çok ktü bşi allah wermesn kmsenin bşına çok ağlamışdım çok acı gerçekten..ama şimdi birlikteyiz hala herşeyi çözdük..bazı şeylere göz yumabiliyo insan sewiosa eğer..hyrlısı..

yeşilm 15.03.2009 20:59:32

tam olarak bnde dogru seylerı yapmısım cok saolun ...okudum ve ıcım rahatladı yaa....tesekkurler:)

adsız 15.03.2009 19:44:41
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.