Ardından ağlamaya değer mi?

Ardından ağlamaya değer mi?

Ağladınız, sızladınız hatta onu aramaya kalkıp rahatsız bile ettiniz. Fakat ne yaptıysanız olmadı sizi terk eden sevgiliniz geri dönmedi. Şimdi ne yapacaksınız hayatınızın sonuna kadar kaderinize lanet mi okuyacaksınız?

Üzülüyor, ağlıyorsunuz. Çok kızgınsınız, çünkü hayatınızı yeni baştan programlamanız ve gözden geçirmeniz gerekiyor. Ama ilk önce yaşadıklarınızı unutmanız gerekiyor. Biten ilişkinin ardından yeni bir hayata başlamak için belki birkaç haftaya, belki de birkaç aya ihtiyacınız var. Bu dönemi atlatabilmek için elinizden geleni yapacaksınız. İşte bu kederli günlerden kurtulanın yolları;

Öfkenizi dışarı vurun

Sinirinizi bağırarak yatıştırmanın imkansız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama emin olun hiçbir şey elinize geçenleri yere fırlatmaktan, sinirinizi haykırmaktan, etrafı yumruklamaktan daha çok rahatlatamaz sizi! Ayrıca üzüntünüzü içinize atarak sağlık durumunuzu da olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Bu nedenle eğer kendinizi iyi hissedecekseniz hiçbir şey yapmadan 1 hafta boyunca ağlayın. Önemli olan hislerinizi dışarıya yansıtabilmeniz.

Yak bütün fotoğrafları!

Biten ilişkilerden geriye kalan mutlu fotoğrafları yok etmek her zaman iyi bir yöntemdir. Fotoğrafları yırtıp atmak sizi rahatlatacaktır.

Artık özgürsünüz!

Gecikmiş hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceleri vakit ayıramadığınız hobilerinizi hayata geçirin. Sevgilinizin boy kompleksi mi vardı? O zaman vitrinde gördüğünüz yüksek topuklu ayakkabıların alınma vakti gelmiştir. Unutmayın siz artık özgür bir insansınız.

İntikam duygusunu bir kenara itin

Biten bir ilişkinin ardından, terk edilen tarafın ilk aklına gelen intikam almaktır. Ancak öc alamak size sadece zaman kaybettirecektir. Ayrıca bunun sonucunda rezil olmak da var. Ama eğer nasıl öc alacağınızı düşünmek hoşunuza gidiyorsa ve sizi rahatlatıyorsa, o zaman hayata geçirmeyeceğiniz planlar kurmanızda bir sakınca yok.

Hediyeleri kaldırın

Uzun bir ilişkinin ardından geriye sadece anılar kalmaz. Eviniz sevgilinizin aldığı hediyelerle süslüdür. Ancak artık bu hediyeleri rafa kaldırmanın vakti gelmiştir. Hoşunuza gitmeyen eşyaları çöpe atabilirsiniz. Ama sizin için özel bir anlamı olan hediyleri şimdilik gardorobunuzun tepesine kaldırabilirsiniz.

Arkadaşlarınıza zaman ayrımanın vakti geldi.
Arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirebilirsiniz. Özellikle ne zamandır aramayı düşündüğünüz, ancak her zaman başka bir işiniz çıktığı için iletişim kurmadığınız dostlarınızı arayın.

Yayın tarihi: 08.07.2005
1309
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.