Altıncı hissinize güvenir misiniz?

Altıncı hissinize güvenir misiniz?

Bazı insanlar altıncı hissine çok güvenir. İçine doğmak olarak da tanımlanan bu duyguyla sanki bir kaza olacağını ya da işyerinizde bir problem yaşayacağınızı hissedersiniz... İşte en sık rastlanan 5 senaryo ve bunlarla ilgili hissedilebilecek 5 önsezi...

1- Önsezi: Karşınızdaki kişi size yalan söylüyor...

Bunu neden hissedersiniz: Büyük ihtimalle, bunu bilinçli yapmasanız da, kişinin bazı olumsuz davranışlarını ve vücut dili sinyallerini algılarsınız. Yalan söyleyen insan sadece çok yakından konuşarak yakayı ele vermiyor, başka tipik davranışları da var. Örneğin, yalancılar bir sürü özel soru sorarak, kendilerinden hiç bahsetmez...

Yapmanız gereken, buluşmayı kısa tutmak...

2- Önsezi: Bir arkadaşınızın başına bir şey gelmiş...

Bunu neden hissedersiniz: Bilinçsiz olarak, arkadaşınızın davranışından veya ses tonunda bir değişiklik fark edersiniz. Belki arkadaşınız normalden daha durgun, daha düşünceli veya daha az pozitiftir. Yakın bir arkadaşınıza bir şey olduğunda, onun ağırlığının üzerinize çökmesi doğaldır. Onunla ilgili endişeli olduğunuzdan, karnınızda da ağrı hissedebilirsiniz.

Yapmanız gereken, anlatması için ona "Nedense bütün gün aklımdan çıkmadın" demek.

3- Önsezi: Sevgiliniz sizi kesinlikle aldatıyor.

Bunu neden hissedersiniz: İlk olarak kendinizi çirkin hissedersiniz. Sonra anlaşılmaz bir güvensizlik duygusu başlar. Size bakışlarının yanı sıra, sevgilinizin tartışmalarınızdaki tutumu da aldatmakla ilgili önemli ipuçları ele verebilir. Aldatan bir erkek ya aşırı eleştirici olur ya da tam tersi, tartışmalardan sürekli kaçmaya başlayabilir. Davranışlarındaki değişikliği belki fark ediyorsunuzdur, ama doğal olarak kötüye yormaktansa, başka açıklamalar bulmaya çalışıyorsunuzdur. Eğer sevgilinizin davranışlarını sürekli gözleyip, her şey için olumlu açıklamalar yapmayı denediğinizi fark ediyorsanız, kendi kendinize hiç durmadan "O beni aldatmaz" demeye başlıyorsanız, bilin ki içinize giren ve sürekli bastırmaya çalıştığınız o aldatılma duygusu maalesef doğrudur.

Yapmanız gereken, onunla oturup ciddi bir biçimde konuşmak. Konuşun ki, ilişkinizin bulunduğu nokta daha açık ortaya çıksın. Hayatındaki önemini kaybettiğinizi görürseniz, o zaman ondan vazgeçin.

4- Önsezi: Doktorunuz iyi olduğunuzu söylüyor ama siz kendinizi hasta hissediyorsunuz.

Bunu neden hissedersiniz: Bazı günlerde, yataktan kalktığınızda kendinizi hasta hissedebilirsiniz. Ağrıdan kıvranmasanız da, tam iyi sayılmazsınız. Karar verebilmek için uyku alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Normalden daha mı fazla uykuya ihtiyaç duyuyorsunuz? Çok mu rüya görmeye başladınız? Bunların hepsi, vücudunuzda bazı değişiklikler meydana geldiğini gösterir.

Yapmanız gereken ikinci bir doktora görünüp, onun da fikrini almak.
Yayın tarihi: 14.05.2007
980
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.