Aldattım ya şimdi?

Aldattım ya şimdi?

Birlikte olduğunuz erkeği şeytana uyup aldattınız ve onun bundan haberi yok. Sizse vicdan azabından kıvranıp duruyorsunuz. Kendinizi suçlamadan önce durup şöyle bir düşünün: Acaba sizi bunu yapmaya iten neydi?

Yaz mevsimi sadece kumun, denizin, güneşin ve tatilin değil, aşkın, tutkunun ve seksin de mevsimidir. Tabii insan kendini yazın büyüsüne kaptırıp olmadık işler de yapabilir. Siz de bu yaz sevgiliniz olmadan tatile çıktınız ve gittiğiniz yerde tanıştığınız bir yakışıklının cazibesine karşı koyamadınız. Şimdiyse çok pişmansınız, kendinizi berbat hissediyorsunuz. Oysa kendinizi koyvermek yerine yaşadıklarınızı sakin bir biçimde analiz etmeye çalışmanız çok daha yerinde olur.

Vicdan azabı meselesi: Unutmayın ki, içinizdeki suçluluk duygusundan kurtulmanız mümkün değil. O yüzden vicdan azabını kabullenin, ama abartmayın, çünkü bu sizi hiçbir yere götürmez. Olan oldu, çok üzgünsünüz. Ama artık bu olanlardan ders çıkarma, sebepleri araştırma, belli kararlar alma ve ilişkiye yeni bir yön verme zamanı...

Sebepleri ortaya çıkarmaktan korkmayın: "Bir anda oldu işte, kendimi tutamadım," diye işin içinden çıkıp temelde yatan sebeplerin üstünü kapatmak, ilişkinizi çok daha kötü bir noktaya sürükleyecektir. Hiçbir şey öylesine, durduk yerde olmaz, çok derinde yatıyor da olsa altında mutlaka bir sebep vardır. Neden deliler gibi sevdiğiniz erkeği aldattınız? Size bazı açılardan yetmiyor mu? Acaba ilişkinizde sürekli görmezden geldiğiniz sıkıntı ve sorunlar mı var? Tatilde birlikte olduğunuz adamda sizi çeken neydi? Aynı özelliği sevgilinizde de görüyor musunuz? Hoşunuza gitse de gitmese de lütfen bu sorulan kendinize sorun ve kıvırtarak değil, dürüstçe yanıtlayın.

İlişkinin boyutunu tespit edin: Aldatmanın en az iki farklı türünden bahsedilebilir: Bir gecelik macera ya da yeni bir duygusal ilişki. İlkinde seksin, ikincisindeyse daha derin duyguların ağır bastığını söyleyebiliriz. O kişiyle birbirinizi tekrar görmek istiyor musunuz? Yoksa bu iş karşınızdaki erkeğin dayanılmazlığının, yalnızlığın, alkolün ve ay ışığının işbirliğiyle tezgahlanan tek gecelik bir oyun muydu? Eğer onunla sadece cinselliği değil duygu ve düşüncelerinizi de paylaştıysanız, sohbet etmekten keyif aldıysanız, saatlerin nasıl geçtiğini anlayamadıysanız, şimdiden söyleyeyim, işiniz çok daha zor! Çünkü artık iki duygusal ilişkiniz var.

Söylemek ya da söylememek: Şimdi, gelelim asıl meseleye... Onu aldattığınızı birlikte olduğunuz erkeğe söylemeli misiniz, yoksa bu olayı kendinize mi saklamalısınız? Bu sorunun cevabını vermek için önce bir karara varmanız gerek: Tatilde beraber olduğunuz kişiyle ilgili olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz? Eğer onunla tekrar görüşmek istiyorsanız, onu bir türlü aklınızdan çıkaramıyorsanız, hatta bu olaydan sonra sevgilinizden gitgide uzaklaştığınızı hissediyorsanız meseleyi ona anlatmanız şart. Ondan sonrası ikinize kalmış, ne yapacağınıza birlikte karar vereceksiniz. Fakat eğer bu sadece basit bir yaz eğlencesiyse, o erkeği bir daha görmek bile istemiyorsanız ve hatta bu olayın sevgilinizi ne kadar sevdiğinizi çok daha iyi anlamanızı sağladığını düşünüyorsanız, her şeyi kendinize saklayın. Unutmaya çalışın ve araya güvensizlik sokup ilişkinizi bir hiç uğruna mahvetmeyin.
Yayın tarihi: 30.08.2004
1149
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.