Aldatma-aldatılma hikayeleri

Aldatma-aldatılma hikayeleri

Dünyanın bütün tarihleri ve kültürleri buyuruyor, gösteriyor: Aldatma! On Emir'den Kinsley Raporu'na kadar herkesin burnunu soktuğu bir eylem alanı burası.

Aldatma'yı aşkın sınırları içinde karşı cinsle bir ilişkiden öteki ilişkiye geçişte yaşanan bir eylem sapması olarak özetleyebilir miyiz? Onu bir biçime sokmak, tek bir ifade, roman ya da aidiyetle açıklamak mümkün mü?

Bütün aşıklar ve aşkın bütün durumları, aldatma için tek bir hedef gösterirler: Başka biri. Bu hareket yerine göre bencillik ve çoğu zaman da suçu başkasına atmanın esaslı bir yolu, yöntemi değil midir? Aldatmaya kimi zaman cinsel politikalar ve kimi zaman da histeriler neden olabilir. Hayatın devam ettiğine dair bütün söylem ve söylentiler. Aldatmanın en önemli bahanesi bunlar değil midir? Bu araştırma; aşk acılarını biraz olsun hafifletebilmek, aşkı daha iyi anlayabilmek için yapıldı...

İşte ekolay.net Mahmure kullanıcılarından gelen aldatma-aldatılma hikayeleri, siz de kadinsitesi@ekolay.net adresine hikayenizi gönderin, yayınlayalım!:

Semra'dan...

Aldatma konusu bana göre göreceli. Yaşadığımız ülkede herkesin birbirini acımasızca aldattığını, hayatlarını bir yalan üzerine kurduğunu, isteyerek ve bilerek de bu duruma katlandıklarını düşünüyorum. Aldatıldığınız ya da aldatmayı seçtiğiniz zaman en çok aldanan kendimiz olmaz mıyız? Ben bunu yıllardır sorgularım. O kadar ucuz kadın, o kadar kalitesiz erkek var ki ve hayat onlara göre o kadar kısa ki; bir an önce mutlulukları yaratmak, yatağa atmak, sonra boşalmak, ondan sonra da üzerine bir sigara yakmak mıdır aldatmak? Yoksa sadece ticari bir ilişkiden ibaret olan evliliklerde ya da birlikteliklerde başka bir tene dokunmadan, o insanın tüm kaynaklarını kendiniz için kullanmak mıdır? Sadakat nedir? Aldatmanın karşılığı mıdır gerçekten? Ben eşimi aldattım. Çünkü bir erkeğe artık seninle olan birlikteliğimin hiçbir heyecanı kalmadı diyemedim çok istememe rağmen. Eve gelip her günü bir önceki günün kopyası gibi bana yaşatan biriyle nasıl bir ömrü paylaşabilirdim ki. Beni aldattığını bildiğim halde nasıl ona masum eşi oynayabilirdim. Ona bunları çok söylemek isterdim ama o beni aptal sanmaya devam etsin istedim. Erkekler için kadınlar üçe ayrılıyor: çıtırlar, kıtırlar bir de katırlar.
Yayın tarihi: 09.03.2007
9558
dahafazlası
YORUMLAR

arkadaşlar bence dünyanın en nefret verici duygusu aldatılma ben geçen sene 19 ağustosta bir ilşkiye başladım ama üzerinden 1 hafta geçmeden aldtıldım ben bu olayı 3 ay sonra öğrendim ayrılmanın eşiğine geldik erkek arkadaşımın bana dedği tek şey bir anlık htaydı çok içmiştim tek gecelik bir şeydi af ettim ihaneti ama aklımdan asla çıkmadı ama denildiği gibi bir kere yapan her zaman yapar 1 sene sonra yani 27 ağustos 2010 da kavga ettik yine ayrılmanın eşiğine geldik erkek arkadaşım ayrılığımızın üzerinden 5 gün geçmeden başka birini buldu ve yine beni aldattı şimdi barış için çabalıyor

aysenur 15.09.2010 18:30:54

bunlar ne yahu okudum şaşkına döndüm.allah kimseyi şaşırtmasın insanlıktan çıkarmasın.kalp kırmak ne büyük günah ne zalimlik.madem bağlanamıyorsunuz baştan söyleyin.insan hep mi kendini düşünür.allah aldatacakların aldatamadan canını alsın ne diyim

tubulay 07.06.2009 20:30:06
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.