Aldatıldınız, peki neden hâlâ onunlasınız?

Aldatıldınız, peki neden hâlâ onunlasınız?

Aldatıldınız ama ilişkiniz devam ediyor. "Aşkta gurur olmaz"cılardansınız ama içinizdeki acı da geçmiyor. Acaba ilişkinizde her şey eskisi gibi olabilir mi? Tamam mı, devam mı? Stratejinizi belirlemek için işte 5 yararlı ve 5 zararlı davranış.

Güncellenme tarihi:
Aldatıldınız, peki neden hâlâ onunlasınız?
Ya terk edin ya da tamamen affedin...

Aşk, her zaman güllük gülistanlık bir bahçe sunmaz bize. Sayısız olasılık ve engel çıkar zaman içinde. İlk engelde kaçmak ve yeni bir aşka yelken açmak, tatlı, acısız bir hayatı kovalamak da mümkündür. Ancak, kimi insan, engellere, acılara rağmen, bazen sevgisi yüzünden, bazen alışkanlıktan, bazen de bambaşka sebeplerle sönen ateşi yeniden yakmaya çalışır.
Ani kavgalardan, tartışmalardan, gözyaşlarından sonra kaldığınız yerden devam etmek için ikinizin de çaba göstermesi gerekir. Eğer o yeterince çaba göstermiyorsa, bunu sineye çekmiş olmanız söz konusu olur ki, bu da ilişkileri çıkmaza sokan iktidar oyunu tuzağına düştüğünüzü gösterir. Aldatan taraf, tüm gücünü sizin üzerinizde deneyebilir. Gücünüzü gösterdiğinizde ise, oyunu sürdürebilmek için tekrar tekrar aldatabilir. Bu noktada aşkınıza rağmen, farkında, ayık ve sağlam durursanız, aldatılmanız; ilişkinizdeki atlatmanız gereken engellerden birine dönüşür.

Aldatmış olmasına rağmen onun elini yeniden tuttuğunuz için kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz ama temel soru şu: Tüm bunlara razı oldunuz, bunun güçlü bir sebebi olmalı değil mi? Asıl önemlisi tüm bunlara rağmen özgüveniniz yerinde mi, onun karşısında âşık ama güçlü bir duruş sergileyebiliyor musunuz?

Şimdi zararlı düşünceler ve olumlu davranışlarla özgüveninizi ve çelişkilerinizi biraz daha inceleyelim.

Haberin devamı için tıklayın!

kaynak: CosmopolitanYayın tarihi: 16.10.2009
2143
YORUMLAR

Affetmem denen yorumcu. burda sizin gibiler dolu bırakırım dediklerindede aşşalıyorsunuz, bırakmam dediklerindede çok acayipsiniz. Allah sizi bildiği gibi yapsın yazmıcaktım sinir ettin şimdiye kadar yazmadım bu son.

sevda 23.02.2011 16:08:37

İsim vermiyen bendim noktalı, bırakırım mesela ben birinci kadın, ikinci kadın demiyorum bu tip lafları basından duydum. Sevgili diyorum, çevremdende sevgili duyuyorum.sevgililere karısı olsun diye beddua ediyorlar haklılar karısı olsunlarda görsünler bakalım zevki erkeği geçimsiz, domuz gibi görmeye başlıyacaklar dendi falan.

sevda 26.11.2009 21:33:04

ben eşimi aldatmadım ama meğilliyim yani fırsatını bulursam yaparım ama eşimden mutlaka güzel olmalı eşim beni aldatırsa affetmem ama beni affetmesini beklerim...........

kenan 12.11.2009 11:27:09

Çünkü kendine güveni olmayan, zavallı, aciz, gurursuz ve onursuzun tekisin..Yoksa neden aldatıldığını bile bile onunla olur ki bir kadın? Kendine saygısı olan bir kadın asla affetmez hele ki yaşanan duygusal bir şeyse bir gecelik ilişki değilse. Onu bile affetmez ya kişilikli bir kadın, neyse...

Affetmemmm 03.11.2009 13:54:10

büyük konuşmak istemiyorum ama affedemem sürekli kendime niye yanında oldum niye yanındayım diye soramam güven sarsılmıştır bi kere....bi kere yapan bi daha yapar yaptıktan sonra ne değişti ??seni kaybedeceğini anladıda mı yapmıcak artık ?? eee zaten ilk yaptığında ne sanıyodu destekleyeceğini hatta grup yapacağını falan mı??

cixxxxxi 30.10.2009 17:29:42

Burda evli sevgilidende geçilmiyor, kandırılandanda çoğunlukla bilerek, artık yazmayacağım. Kadınlar n`aparsa yapsın aldatılacak çapkınlık huy çünkü huyu olmayanlar aldatmaz istediği kadar güzel olsun, başarılı olsun. Evli adamların sevgilisi neden acaba kendini çok önemli sanıyor söylesinler bilelim merak ediyoruz.

........... 30.10.2009 00:04:17

aldatan kendini kandırır zor bi durum tabi ki

Deniz R 20.10.2009 22:35:16

aldatıldım ve affettım bazen cok pısmanlık duyuyorum ama bazı asklar bır kez affedılmeye deger.suan cok mutluyum 2 yıl once aldatmıstı benı kahrolmustum ama bırseyler benı onun yanında tuttu.onun gozlerıne bakınca hep aklıma gelır ama ona asla hatırlatmam.

bazı aşklar bır kez affedilmeye değer... 20.10.2009 18:52:37

aldatıldıktan sonra affetsen bıle bi zaman sonra kendı kendıne hem ondan hemde ilişkiden soğuyosun zaten (tecrübe ile sabittir)dewamlı onu çok sevdiğini mutlu günlerinizi düşünüp kafa karıştırmaya gerek yok..herşeyi akışına bırakınca halloluyo herşey..

p@p@ty@ 20.10.2009 14:35:26

manyakmıyım ben ayrılım ya ayrıl hemen bitsin kapansın muhbt ayrılmıjaksın süründjksin aftmış gibi yapıp eline geçen her fırsatta bunu çaktırmadan yuzune vurujaksınbaşka birileri aldtma muhbeti açtığında alttan allttan bakıcaksın vs vs bırsuuru teknık var asla ayrılmaam zaman geçer ustnden hırsm geçmişse birden pat die byby

dejavu 20.10.2009 05:45:54
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.