Aldatan erkek böyle yakalanır!

Aldatan erkek böyle yakalanır!

Merak ve şühhe içinizi kemiriyor! "Acaba şuan nerede, ne yapıyor?" Bununla başa çıkamadığınız anlarda devreye profesyoneller giriyor. Dedektifler bakın bu işi nasıl yapıyor?

Güncellenme tarihi:
Dedektiflik artık sadece televizyon dizileri, filmler ve romanlardan bildiğimiz bir meslek değil. Bugünlerde gazetede veya televizyonlarda karşımıza sık sık bir dedektifin karıştığı olaylar çıkabiliyor. 2000 yılından beri faaliyete geçen özel dedektiflik bürolarının sayısında ciddi bir artış var. En çok araştırılan konu ise şüphesiz aldatma vakaları.
Konuyu uzmanından öğrenelim istedik ve 12 yıllık özel dedektif Kerem Alp ile mesleği ve yaşadıkları üzerine konuştuk.


Bize kendinizi tanıtır mısınız?

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Ancak polis olmayı tercih ettim ve 1976'de Emniyet Teşkilatı'na katıldım. 1996'da emekli olduktan bir yıl sonra Pozitif Dedektiflik adlı şirketimi kurdum. O günden bu yana çok çeşitli olaylar üzerinde çalışıyorum.


Bir dedektif tam olarak ne yapar? Çözdüğünüz ilk olay neydi?

Dedektif delil toplar. İpuçlarını birleştirerek gerçeğin ortaya çıkmasına yardıma olur. Eniştemi yakalamam ilk işimdi. Ablam eşinden şüpheleniyordu. Araştırmamı istedi. Sonuçta ikinci bir ev ve kadın olduğunu tespit ettim.


İnsanlar size ne zaman geliyorlar?

Merak ve şüphe içlerini kemirmeye başladığında bize başvuruyorlar. Öncelikle bu tür konular yakın arkadaşlarla tartışılır. Genellikle 'Neden takip etmiyoruz?' fikri gündeme gelir. Sonrasında arkadaş tavsiyesi, basın ya da internet yoluyla, bizlere ulaşırlar.


Size gelen her işi alır mısınız?

Müşterinin haklı şüpheleri olduğuna inanmamız lazım. Aksi takdirde işi almayız.


En çok ne tür vakalarla karşılaşıyorsunuz?

1000 vakanın ortalama 600'ü aldatmalar oluyor. Geri kalanı kayıplar, dolandırıcılık ve hırsızlıklar olarak dağılıyor. Evlilik öncesi araştırma isteyenler, çocukları hakkında bilgi talep eden ebeveynler de var.


Kendinizi boşanmalara aracılık yapıyor gibi hissediyor musunuz?

Biz bu ofiste itinayla yuva yıkarız! Ancak yuvanın yuvalıktan çıkmış olması gerek. Eşlerden biri evinden, çocuklarından, eşinden vazgeçmişse o evliliğin sona ermesini tercih ederiz. Ancak erkeklerin ikilemde kaldıkları, yanılıp, şaşırdıktan zamanlar da olabiliyor. Biz bunu iyi anlamaya çalışıyoruz. Yanıldığının farkında olan erkeğin yuvasının kurtulması için elimizden geleni yaparız. Ayrıca insanların hayatlarına dair pek çok bilgi ediniyoruz. Bunları kötü niyetli insanlardan uzak tutmaya çalışırız.


İşinizin riskleri nelerdir?

Takiplerde kişiyi gözden kaçırmamak gerekiyor. Bunu sağlamaya çalışırken bazı sakarlıklar, düşüp, kalkmalar sıkça başımıza gelebiliyor. En sık karşılaştığımız sorunlardan biri de trafik kazaları. İstanbul trafiğinde fark edilmemeye çalışırken kazalara karışabiliyoruz.


Nasıl takip yapılır? >>>>>
Biz de yapabilir miyiz? >>>>>


Yayın tarihi: 25.06.2009
3306
YORUMLAR

Eğer bir insan aldatıyorsa bu ister kız ister erkek olsun bir kez kendisini karşısındakinin yerine koyup düşünmeli nasıl bir durumda olduğunu anlamalı aldatmak bana çok soğuk gelen bir kavram şu ana kadar hiç karşımdaki insanı aldatmadım ama aldatıldım.

yelizzz24 22.08.2009 23:27:33

aldatmak şerefsizlerin işidir... sende iyi bi halt yemiş gibi yazmışsın yabancı denen şey, ileride birgün kızın olursa onada yapsınlar aynı şeyi de ilahi adalet nasıl oluyor gör...

xyz 13.08.2009 00:05:53

Siz bayanlara sadece sunu soylemek ıstıyorum her dedektıflık burosunada guvenmeyın.Bizzat test edılıp denenmıstır. Bu pozitif danısmanlık bakırkoy'de olan yer ise ben magdur olanlardanım.

deniz 01.08.2009 21:50:52

21 yıllık evliyim bu yazılanların hepsi eşimde var ama hiç yakalayamadım...napayım..

filiz 09.07.2009 11:35:43

bi kere aldatıldığını anlamamak için deli gibi sevicen gözün hiç bişeyi görmiycek (ki böyle bişey yoktur) yada akli dengeni yitiricen. bekarım. ilişki yaşadığım insanlar tarafından aldatıldığım oldu (aldatma derken cinsel ilişki bazında değil bu tabiiki) :) ama hepsi de bunun bedelini ağır ödedi. hepsi de ilk ilişki (cinsel oluyo bu) sonrası terkedildi tarafımca:)) sulh ile yola gelmeyeni etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötekdir. :)))

yabancı :) 30.06.2009 17:35:37

bencede

ayten çakmak 30.06.2009 11:06:05

aldatma konusunda tecrübeli biri olaraktan arkadaşlar insanlar eğerki birbirinden bıktıysa ve devam etirmek istemiyorsa açıkça söyleyerekten eyvallah der çeker gider sonra ne nane yiyecekse yer bu benim görüşüm takdir sizin.

sema gülden 29.06.2009 00:01:49

ben cok şüpelenirsem eger tutmak ısterdım.

nazcatlak 26.06.2009 11:19:37

hep nedense erkeklerin aldatması gündemde kadınlar o kadar masumki sanki melek bir araştırma yapılsa kadınlar erkeklerden daha fazla aldattığı ortaya çıkacaktır erkeğin aldatması kendini çabuk ele verir ama kadının aldatması erkeğinin ruhu bile duymaz ben bir tv mesajla tel. numaramı göndererek bayanla tanışmak istedim aryanların çoğu evli olduklarını söyleyip 2 cep tel olduğunğunu söyleyerk 2.sinden kocasının haberi olmadığını söylüyorlar dediğim gibi erkek yaparsa belli eder kadın yaparsa ruhları bile duymaz

ahdunya 26.06.2009 04:04:12

neden aldatmanın üzerinde bu kadar durulur anlamam bu ademle havadan beri var ve şu bi gerçekki erkeklerin yüzde 50 si aldatıyorsa kadınların yüzde 80 ni aldatıyor bırakın herkes kendi hayatını yaşasın sonunda cezasını çeken herzaman bu hatayı yapan kişi olmuştur erkek veya kadın farketmez

ilhan 26.06.2009 02:47:15
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.