Ailesi sizi bekliyor şimdi ne yapacaksınız?

Ailesi sizi bekliyor şimdi ne yapacaksınız?

Sonunda büyük gün geldi çattı ve erkek arkadaşınız sizi ailesiyle tanıştırmaya karar verdi. Fakat siz nasıl davranacağınızı, ne yapacağınızı bilemiyor, elinizin, ayağınızın karışmasından korkuyorsunuz. İlk önce sakin olun ve buluşmaya hazırlanmanın yollarını arayın.

Eğer kısa süreli bir ilişkiniz varsa , aile gibi problemleriniz de şimdilik olmayacaktır. Peki ya uzun süreli ilişkilere sahip olanlar? İşte onlar yandı demektir çünkü eninde sonunda onun ailesi ile tanışacaklardır. Tamam, canım bu kadar da büyütülecek bir olay değil tek yapmanız gereken tavsiyelerimize kulak verip ne yapacağınızı bilmek. Hepsi bu kadar!

Araştırın

Aile yapısının nasıl olduğunu, nerede doğduklarını, hobilerinin neler olduğunu ya da nelere karşı olduklarını iyice öğrenmeye çalışın. Bu araştırmayı tanışma sırasında kullanabilirsiniz.

Hediye alın

Tanışmaya gittiğinizde eliniz boş gidecek değilsiniz herhalde. Mutlaka bir çiçek, şampanya ya da pasta gibi küçük bir hediye alın. Bu sizin ne kadar düşünceli olduğunuzu gösterecektir.

Kendiniz olun

Tabii ki onları etkilemeye çalışmanız normal fakat bu kişiliğinizi olduğundan daha değişik göstereceksiniz anlamına gelmiyor. Eğer böyle olacaksa ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Eğer ailesi sizden hoşlanmazsa, hoşlanmaz. Onların bu düşüncesini kendinizi farklı göstererek değiştiremezsiniz.

Gözlerinin içine bakın

İlk buluşmada ayaktayken aile bireylerinin elllerini güven verici bir biçimde sıkın ve bu arada gözlerinin içine bakın. Sıcak birşeyler söyleyin, örneğin "bu anı uzun zamandır bekliyordum" gibi...Bu arada konuşmanız sırasında yaptığınız araştırmadan yararlanabilirsiniz.

Konuşmanıza dikkat edin

Evet, kendiniz gibi olmalısınız dedik fakat bu günlük hayatta dilinizden düşürmediğiniz argo kelimeleri kullanın anlamına gelmiyor. Bu yüzden kullanacağınız sözcükleri iyi seçin.

Soru sorun

Soru sormaktan çekinmeyin ve ortama sessizliğin halkim olmaması için yine araştırmanızdan yararlanın. İlgi alanları hakkında konuşabilirsiniz mesela.

Evin kurallarına uyun

Eğer geceyi sevgilinizin ailesinin evinde geçirecekseniz bazı kurallara da uymanız gerekir. Bir kere hazırlıklı olmalısınız örneğin ailesi sizin aynı odayı paylaşmanızı istemeyip size ayrı odalarda yataklar hazırlamış olabilir bu durumda buna saygı duymalı ve sevgilinizden ayrı yatmalısınız. Risk almaya da kalkmayın deriz. Sonuçta bu ailesi ile geçireceğiniz ilk gece olacak ve fiyasko ile sonuçlanmasını istemezsiniz.

Oğullarını övün

Sevgiliniz haklkında güzel şeyler söyleyerek onlara ne kadar iyi bir anne-baba olduklarını gösterebilirsiniz. Bu çok hoşlarına gidecektir.


Yayın tarihi: 08.12.2003
946
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.