Ailesi ile tanıştırmıyorsa...

Ailesi ile tanıştırmıyorsa...

Uzun süreli bir ilişkiniz var ve hala ailesi ile tanıştırmaktan bahsetmiyor...Acaba sizi ya da ilişkinizi yeterince ciddiye almıyor mu?

Yıllardır süren harika bir ilişkiniz var. Birlikte yaşıyorsunuz, çok iyi anlaşıyorsunuz, hayatın her ayrıntısını paylaşmaktan zevk alıyorsunuz. Sevgiliniz her konuda açık bir insan olmasına rağmen, konu ailesine geldiğinde yüzüne daima bir rahatsızlık ifadesi beliriyor. Ne zaman onlarla tanışmak istediğinizi söyleseniz kaçamak cevaplar veriyor. Sorun ne? Sizi ciddiye almıyor, ilişkinizde ileriye dönük planlar yapmıyor mu?

Bahaneler ve sebepleri

Birlikte olduğunuz erkeğin söylediği ve kastettikleri...

Söylediği: "Bu onlarla tanışman için çok uygun bir zaman değil çünkü kavga ettiler."

Kastettiği: "Ailem sorunlu..."

Ailesinin kavga ettiğini tek bir kez söylediyse sorun değil, bu her ailede olabilir. Ama eğer onlarla her tanışmayı talep ettiğinizde bu bahaneyi öne sürüyorsa, ortada ciddi bir gerginlik var demektir. Belki onların size hakettiğiniz şekilde davranmamalarından, belki de annesi, babası ya da kardeşi arasındaki kavgaları görmenizden korkuyor. Onlardan uzak yaşasa da bu gerginliğin onu fazlasıyla tedirgin ettiğinden emin olabilirsiniz. Bu bahaneyi öne sürdüğünde üstüne gitmeyin ama gerçekten sıkkın görünüyorsa sıkıntılarını sizinle paylaşmasını teklif edebilirsiniz. Bu, ailesiyle tanışmaktan çok daha önemli...

Söylediği: "Aileme sorayım haber veririm..."

Kastettiği: "Ailem varlığından habersiz"

Yavrucuğunu kime emanet ettiğini bilmek her annenin en büyük hobisidir. Dolayısıyla ailesine sizinle ne kadar uzun süre birlikte olduğunu söyleseydi, zaten görüşme talebi onlardan gelirdi. Ya da sevgiliniz sizin yanınızda onları rahatça arayabilirdi. Bu onun yalnız haber vermek istediğini gösteriyor. Unutmayın, bazı erkeklerin aileleri ile olan ilişkileri daha mesafelidir.

Söylediği: "Sen onların yanında sıkılırsın"

Kastettiği: "Sen çok yabanisin"

Başına buyruk ve rahat yaşamayı sevdiğinizi, özgürlüğünüze fazlasıyla düşkün olduğunuzu bildiği için belli ki sizi sıradan ailesinin yanına yakıştıramıyor. Klasik aile muhabbetlerine giremeyeceğinizden, zeytinyağlı dolma saramayacağınızdan, her an bir pot kıracağınızdan korkuyor. Ailesiyle gerçekten tanışmak istiyorsanız, çılgın bir kadın olduğunuz halde "cici kız" rolünü rahatlıkla oynayabileceğinizi ona açıklamanız gerek...

Söylediği: "Bu beni strese sokar."

Kastettiği: "İlişkimizin o kadar ciddileşmesini istemiyorum."

Teklifinizi bu kadar net ve kararlı bir biçimde reddetmesi, ilişkiniz için bir tehdit mi? Bu birliktelik konusundaki fikirleriniz ve beklentileriniz aynı olmayabilir. Belki de ilişkiniz gerçekten henüz bu aşamaya gelmedi yada kendini hazır hissetmiyordur. Bunu kendinize karşı yapılan bir davranış olarak görmek yerine stresin sebebini anlamaya çalışın. Belki de aşkınızı sorgulamanın vakti gelmiştir.

Kaynak: Elele Dergisi
Yayın tarihi: 01.10.2005
2955
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.