Kocalara ne oluyor?

Kocalara ne oluyor?

İşkolik kocalar, anne kuzusu kocalar, umursamaz kocalar, ilgisiz kocalar... Nedir bu kocalardan çektiğimiz? Gönül Derman sorunlarımıza çözüm önerileri sunuyor.

Kocalara ne oluyor?
İŞİNİ BAHANE OLARAK KULLANIYOR!

Soru: eşimle çok sorunlar yaşıyorum. Her gece işini bahane ederek geç geliyor cinsel hayatımız sıfır, ilgi yok ama işi sadece kendisine ait sorumluluğu çok böyle olması mı bunların nedeni? Çok katı kuralları var. 5yıllık evliyiz hala kısıtlanıyorum. Konuşmak çözüm olmuyor. Boşanmak da şuan benim için çok zor 2 yaşında oğlum var. Çok sinirliyim tedaviye de hayır diyor ne yapacağım ben yardım edin lütfen siz başkalarından farklı bir şeyler söyleyin. Çocuğa karşı ilgisiz, iş diyor sadece. Hep hayal ediyorum dilediğim hayatı ama çok uzak ailemde bana çok uzak yanımda kimsem yok. Lütfen yardım edin...

Merhaba;
Elbette ki kendi işi olması ve işinin çok olması seni ihmal etmesine sebep değil ve olamazda. Beş yıllık evlilik çok uzun süreli bir evlilik değil zaten. En baştan şunu da belirtmeliyim ben kolay kolay boşanma taraftarı değilim fakat elinden geleni yapıyorsan ve hala bir şeyler değişmiyorsa bazen çokta zorlamanın anlamı olmuyor. Bunlara rağmen boşanmam şu an için çok zor dediğinden birde aşağıda ki yolları denemeni tavsiye edebilirim.

Sinirli olman çok doğal çünkü kafanı kurcalayan sorulara cevap bulamadığın için öfke duyuyorsun. Kaldı ki hiç çözümde bulamamışsın nasıl bulacaksın bu kadar iletişim eksikliğinin olduğu bir evlilikte oda ayrı tabi. Yine de her şeye rağmen küçük denemeler yapsan ve yine sen değişsen!!! Biliyorum bu söyleyeceklerim biraz senin kafanı karıştırabilir ama denersen bu durum da ne kaybedebilirsin? Çok katı kuralları olduğu için dışarı da bir sosyal hayat oluşturmana da izin vermeyecektir. Şimdi yapabileceklerini düşünelim. Hepsini uygulayamazsan da bir kısmını hayatına uyarlayabilirsin. Madde madde gidiyorum.

1. öncelikle seninle ilgili her bilgiyi ve düşünceni kocanla paylaşmayacaksın.

2. akşamları çocuğunu giydir özenli bir şekilde en fazla yarım saat babasıyla geçirmesini sağlayarak uyutmaya çalış. Birlikte akşamlar yaşarsınız belki ve evde ki ortamı sakinleştireceksin.

3. ona fazla hissettirmeden kendi bakımınla çok fazla ilgilen akşam eve geldiğinde bambaşka bir kadın bulsun ama ondan ilgi bekleme normal davran.

4. yine akşamları sevdiğiniz dostlarınızı evde ağırlamaya çalışırsan eve erken gelmek zorunda kalacak fakat yine ilgini onun üstünde tutma zor biliyorum ama zoru başaracaksın.

5. bu dönemde kendine bir aktivite bul çocuğun küçük olsa da hayatına uygun çözüm bularak dışarıda kendine bir sosyal hayat oluşturacaksın. Bunların sonucun da dünya görüşün değişecek belki kendine bir iş bulacak ve güçlenebileceksin. Bu kendini geliştirmene ve sağlıklı evlilikler nasıl olur diye fikir edinmene de vesile olur. Buna izin vermeyecektir. Çünkü güçlendikçe bazı şeylere dur demenin daha kolay olacağını bildiğinden gerekirse ona söylemeden yapmalısın. Reddetme olasılığı yüksek.

Bunları yapmanın sebebi akşam eşinden daha az ilgi bekleyeceksin ve bu sana iyi gelecektir. Çünkü kendini iyi hissedersen çocuğuna ve kendine de iyi, saygılı davranırsın bu durumda kocanda değişikliklere göre davranacaktır.
Hayal ettiğin hayat çok uzak diye düşünme kocandan ilgi beklemediğini belli etmeye çalışırsan kocan da ne oluyor diye düşünecektir. Bunların hemen olmasını bekleme biraz zamanla sonuç alma olasılığın olabilir. Lütfen hiçbir sorunun çözümsüz olduğunu düşünme inan bazen yapman gereken doğru çokta uzakta değil.
Sevgi ve huzurla kal.

Gönül Derman

>>>>>>>>
Yayın tarihi: 11.11.2009
41393
dahafazlası
YORUMLAR

ben bunların hepsini yaptım ama işe yaramadı benimki işden geldimi direk bilgisayara oturuyor hiç zaman ayırmıyor bana ne yapcam bilmiyorum

selde fırat 19.08.2011 02:23:09

Bayanlar evlenırken kocasının ailesınede nikahı kıyıyor.Madem ayaklarınız üzerınızde dururabılıyorsunuz kocanıza ve annesine tavrınız net koyun derım.Yoksa bu böyle devam eder siz alttan aldıkça sanmayınki kocanız veya annesi takdır edecek sizi ,sizi sankı böyle davranmalı dıye hep değerlendıreceklerdır.

seldaalem 12.06.2010 23:20:50

Beyler bu kadar yaygara koparmıyor olabilir;Çünkü tuzları kuru.Toplum herzaman erkeklere daha çok tolerans vermiştir.Bundan dolayı tuzları kuru.Bir bayan istediği kadar eşim ilgisiz desin'dursun;beklentileri gerçekleşiyor mu;''derdin ne hanım'' deniyor mu'hayır;çünkü beylerin tuzu kuru..Bir bey eşini dinlediği zaman bayan sakinleşecektir.Mutlu edildiği zaman daha çok mutlu edilecektir.Bir ''erkek'' bayanların bir çiçek gibi naif'nazlı yaratılımışlığını bildiğinde ve erkekliği ''sadace güç''olarak algılamadığında; anlaşılacaktır bir bayan..mutlu olacaktır ve mutlu edecektir;buna müsaittirler..

bir çiçek gibi naif.. 29.01.2010 15:36:12

ben cok kotuyum kocam beni aldatiyormu dusuncesi beynimi yiyip bitiriyor cok kotuyum karsimda baska bayanlara belli etmeden bile baksa ben hemen diyorumki bugun bakan yarin baska biriyle benide aldatir diyorum sizce dogrumu dusuncem yardim edin

elif 28.11.2009 02:37:17

DIŞARDA İYİ EVDE DENGESİZ OLURLARSA KOCALARA HERŞEY OLUR..NEFRET EDİYORUM EGOİST KENDİ İÇİN YAŞAYAN VE YALAN SÖYLEYEN ERKEKLERDEN...

katremisss 24.11.2009 16:45:41

KOCALAR İŞLERİNDE AİLESİNİ GEÇİM DERDİNDE BÜTÜN SUÇ BAYANLARDA...BAYANLAR ÇOK ACIMASZ VE MERHAMETSZ KOCAŞLARINI EŞTEN ÇOK KÖLESİ OLARAK GÖRÜYOLAR BAYANLAR KEYİF PEŞİNDE SÜSLEN DOYUR GEZSİN..ERKEKLERİMZÇOK ZAVALLI VE ACINACAK DURUMDALAR...HİÇ KATLANMAYIN BENCEE DIRDIRCI VE MERHAMETSZ BAYANLARDAN HEMEN BOŞANIN BEYLER YOKSA SAĞLINZ ÖMRÜNZ YERLER

hahahaaaa 19.11.2009 14:40:01

Kocalara nemi oluyor;Bak sana ne olduğunu söyleyim.Zaten suç hep erkeklerdedir.Her zaman kocalar hatalıdır.Bayanlar sütten çıkmış ak kaşıktır.Hiç hataları yoktur.Hiç kocalarınızı anlamaya çalıştınız mı,onların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu öğrenmek istediniz mi.Ailesini kimseye muhtaç etmemek için gecesini gündüzene katar çalışır,didinir ve yine de karısını mutlu edemez.Sadece dert yanarsınız,kocalarınızdan şikayet edersiniz.Sizi gördükçe iyi ki evlenmemişim diyorum.Bekarlık sultanlıktır :).

Alper 11.11.2009 14:42:31

nedir bizim bu kocalarımızdan çektiğimiz.

nilgün orhan 11.11.2009 14:24:07

y bayan lara ne kadar basıt gelıyo erkekler aksama kadar olesıye alısıyor aksam eve gıdın cede hanımı sohbet edelım dıyor ama daha bılmıyorkı aksama kadar adamda konusacak kafa kalmısmı

exsadra 11.11.2009 13:22:52

gerçeği söylemek gerekirse sürekli şikayet eden ve üzgün görünen bir kadına sevsenizde bir zaman sonra tahamül edemezsiniz.evlilikte bu bazen daha beter olur.kadınlar biraz bize değilde kendilerine çeki düzen verseler bizde akşamları huzurla eve geliriz. sürekli şikayet ve sitem bizi kaçırır.

Ali 11.11.2009 11:38:01
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.