Yoga cinsel yaşamı ateşliyor!

Yoga cinsel yaşamı ateşliyor!

Her geçen gün yeni bir faydasını duyduğumuz yoganın iyi bir cinsel yaşam için de gerekli olduğu ortaya çıktı. Özellikle 5 temel yoga duruşu var ki pelvik kasları güçlendiriyor, cinsel isteği artırıyor ve güçlü bir orgazm vaat ediyor.

Cinsel istek için kavis duruşu

Yogadaki birtakım pozisyonlar kan akışınızı hızlandırıyor. Mesela pelvise doğru (leğen kemiği) sabitlemenin yapıldığı kartal duruşu ve kavis duruşu başlıcaları... Kan akışının hızlanması, vücut ısınızı artırıyor ve böylelikle kendinizi daha "sıcak" hissediyorsunuz. Kanınız belli noktalarda toplandığında, Viagranın yaydığına benzer bir ısı ortaya çıkıyor. Bu duruş hem zihninizi açarak algılama gücünü hem de arzularınızı ve isteğinizi artırıyor.

Orgazm için kobra duruşu

Bu hareket vücuttaki temel kasları güçlendiriyor, cinsel bölgedeki pelvik kasları da çalıştırıyor. Sırtın alt bölgesindeki ve kalçadaki kan dolaşımının artmasını sağlayan kobra hareketi, aynı zamanda göğüs ve karnı da güçlendiriyor. Vücuttan toksinlerın atılmasına da yardımcı olan bu hareket, iyi bir orgazm vaat ediyor. Hareket sırasında leğen kemiğiniz ve ayaklarınızın yere iyice temas ettiğine dikkat edin.

İç bacaklara üçgen duruşu

Bacakların iç ve arka tarafını güçlendiren üçgen duruşu ile kaslar hem güçleniyor hem esniyor. Bu esneyen kaslar sayesinde cinsel ilişki esnasında çok daha rahat ve esnek hareket edebilirsiniz. Bacaklarınızı olabildiğince açın, sol ayağınız dışarı doğru çevrilmiş olsun. Kolları yana gergin bir şekilde uzatın. Nefes verdiğinizde sol tarafa doğru eğilin. Sol elinizle kaval kemiğinizi yakalayın, diğer eliniz yukarı doğru bakıyor olsun. 5 nefesten sonra yön değiştirin. Bu hareket ayrıca sırt ağrılarına da iyi geliyor.

Deve pozisyonu enerjinizi artırıyor

Seks öncesi enerjinizi yükseltmek için yapılması tavsiye edilen temel yoga hareketlerinden biri... Bacaklarınızı kalça genişliğinde açıp dizleriniz üzerinde durun. Elleriniz kalçanızda nefes alırken göğüs kemiğinizi çenenize doğru yükseltin. Sonra ellerinizi kalçanızın altına bastırarak kuyruk sokumunu kasık kemiğinize doğru yönlendirmeye çalışın. Bu hareket omurgayı uzatacak ve göğüs kafesinizi açacak. Daha sonra kalçanızı diz hizasında tutarak yavaşça gövdenizden geriye bükülün. Ellerinizle topuklarınızı tutun. Başınızı dikkatlice enseden geriye verin. 5 nefes bekleyin, sonra başlangıç noktasına gelin.
Yayın tarihi: 05.01.2007
2840
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.