Yatakta vasatsa...

Yatakta vasatsa...

Sevdiğiniz erkeğin 'mükemmel' olduğunu düşünüyordunuz. Ta ki yatak odasında hayal kırıklığı yaşayana kadar... Böyle bir durumla karşılaşanlar için çözüm yolları...

Matrak, akıllı, yakışıklı... Dış görünüşü ve esprileriyle etrafındaki kızların dikkatini çekecek ve hatta sizi kıskandıracak kadar 'mükemmel' bir erkek. Onunla vakit geçirmek size keyif veriyor. Peki kağıt üzerinde 'mükemmel' gibi görünen erkeğin kız arkadaşı olduğunuz için dünyanın en şanslı insanı sayılır mısınız? Pek de öyle sayılmaz. Çünkü "Bay Mükemmel'in" büyük bir sorunu var: Yatakta hayal ettiğiniz mükemmellikten uzak.

Çoğumuz hayatımızın bir bölümünde böyle bir ilişki yaşarız. Hep aşk varsa gerisi kendiliğinden gelir diye düşünürüz. Fakat "Bay Mükemmel'in" yatak odasında "Bay Ortalama'ya" dönüştüğünü düşünün. O zaman aşk ile seks arasında bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. 30 yaşındaki Banu üç yıldır kendisine şu soruyu soruyor: "Okan yatakta o kadar kötü değil ama yine de vasat sayılır. Gözüme batan başka huyları olsa veya gözle görülür fiziki eksiklikleri olsa zaten ilişkiyi hemen bitirirdim." O zaman Banu neden bu ilişkiyi sürdürmekte ısrar ediyor? Çok basit. Okan'ı deli gibi seviyor. Okan onun en iyi arkadaşı, can dostu, ailesiyle ilişkileri mükemmel ve hırçın kedisini tamamen benimsemiş durumda. Bütün bunlar, Banu için mükemmel erkek arkadaşının kendisini cinsel olarak tam anlamıyla uyarmadığı itirafını yapmamaya zorluyor. Sanki bu itirafta bulunursa, hayran kaldığı bu insana sadakatsizlik yapacakmış duygusuna kapılıyor. "Yatak odası dışında harika bir ilişkimiz var ama bu cinsel ilişkimize maalesef yansıyamıyor" diyor Banu.

Banu'nun durumundaki kadınlar için kabul edilmesi gereken ilk gerçek şu: Bir yere kadar, bu şeye ya sahipsinizdir ya değil. İlişki danışmanları "Erkek arkadaşınıza karşı bu sihirli cazibeyi hiç hissetmediyseniz, muhtemelen bundan sonra da hissetmeyeceksiniz. Bu zamanla oluşturulabilecek bir şey değildir. İlk öpüşmenizde kıvılcımlar uçuşmadıysa, ilişkinizde bir cinsel kimya oluşumu büyük ihtimalle hiç gerçekleşmeyecektir. Ama iyi bir haber şu ki, seks hayatınız tamamen kıvılcımsız ise de sizi daha da yakınlaştıracak ve sevgiyi yüreklendirecek teknikleri her zaman deneyebilirsiniz" diyorlar. Ortada bir sorun olduğunu kabul ederek ona göre hareket etmelisiniz. Burada anahtar sizin elinizdedir. Sorumluluğu üstlenerek durumu tersine çevirebilirsiniz.
Yayın tarihi: 11.04.2007
3459
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.