Yatakta tatmin oluyor musunuz?

Yatakta tatmin oluyor musunuz?

Seks konusunda söylenenlerin, ortalıkta dolaşan efsanelerin ve getirilen yorumların hiçbir önemi yok. Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, rakamlar yalan söylemez!

Güncellenme tarihi:
Acaba gerçekte kaçımız yatakta ne yapıyor, ne düşünüyor, neyin hayalini kuruyoruz? Kaçımız orgazmdan nasibimizi alıyoruz? Bu soruların cevabını, en yeni araştırma sonuçlarından öğrenebilirsiniz.

Seks hakkında yeterince konuştuk, yeterince kafa yorduk, yeterince tuhaf seks hikayeleri dinledik ki bir kısmı hiç de inandırıcı değildi. Tutucu geçinenleri de gördük, yatakta her şeye ama her şeye açık olduğunu iddia edenleri de... Fakat hiç düşündünüz mü, bütün bunların ne kadarı doğru? Aslında biz sadece kendi cinsel hayatımızı bilebiliriz; belki bir de yakın arkadaşlarımızınkini... Peki genel anlamda kadınların sekste hangi aşamaya geldiği konusunda nasıl bilgi sahibi olacağız?

Bu konuda yapılmış ve yapılmakta olan birçok araştırma var. Bu araştırmalar sonucunda ortaya konan veriler elbette hepimizin cinsel hayatına ya da bu konudaki fikirlerine bire bir uymak zorunda değil, ama zaten bu sonuçların bir tür genelleme ama çoğunluğun bakış açısını ve gerçeğini gösterdiği için doğru bir genelleme olduğunu da unutmayalım. İşte modern kadının cinsel profilinden bazı kesitler...

Kadınların % 52'si, birlikte oldukları erkeğe göre yatakta çok daha maceraperest olduklarını dile getiriyor. Bu açık bir kendine güven!

Şaşırtıcı bir gerçekle karşı karşıyayız. Kadınların yüzde 12'si, birlikte oldukları erkeğe cep telefonu aracılığıyla çıplak fotoğrafını gönderme cesaretine sahip. (Geri kalan yüzde 88'i de muhtemelen cep telefonunu maksadına uygun şekilde kullanıyor!)

Yaşadığınızdan daha fazla mı seks istiyorsunuz?

Kadınların % 36'sı her gün seks yapmak istiyor. Peki bunu dile getirebiliyorlar mı? Acaba ne kadarı her gün seks yapmayı başarıyor?

Ne kadar sıklıkta seks yapmak istiyorsunuz?

- Her gün % 36

- Haftada birkaç kez % 46

- Haftada bir % 9

- Ayda 1 – 3 kez % 7

- Yılda birkaç kez % 2

Ne kadar sıklıkta seks yapıyoruz?

- Her gün % 9

- Haftada birkaç kez % 37

- Haftada bir % 14

- Ayda 1 – 3 kez % 24

- Yılda birkaç kez % 16

Tatmin olamıyor musunuz?

Kadınların yüzde 33'ü, her seferinde orgazm olduklarını söylüyorlar. Yüzde 63'ü ise hayatları boyunca en az bir ya da iki kez orgazm taklidi yaptıklarını itiraf ediyorlar.

Ancak seksologlar, bu oranın inandırıcı olmadığını söyleyerek şöyle bir tespitte bulunuyorlar; "Kadınların yüzde 99'u sevişme çabuk bitsin ya da partnerleri kendilerini daha iyi hissetsin diye zaman zaman orgazm taklidi yapıyorlar."

Öyleyse, bu numaralardan vazgeçmek için bazı tavsiyelere ihtiyacımız var:

- Öğleden sonra seks yapmayı deneyin

Belki de sabah... Ya da normalde seks yapmadığınız herhangi bir zaman... Her kişinin cinsel ritmi farklıdır ve bu ritim, bir süre sonra seksin monotonlaşmasına neden olur. Eğer kendi döngünüzü kırıp çemberin dışına çıkarsanız, sevişmekten çok daha fazla zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz.

- Kovboyculuk oynayın

Seksologların araştırmalarına göre, orgazm için en iyi pozisyon, kadının üstte olduğu pozisyon... Nedeniyse bu pozisyonda kontrolün kadında olması, sevişmenin hızını ve gidişatını onun belirlemesi. Böylece kadın, maksimum zevk alması için gereken koşulları sağlamak adına kendi insiyatifini kullanabiliyor.

- Hızlı nefes almaktan korkmayın

Çoğu kadın, seks sırasında nefesini tutmaya çalışıyor ve bu da orgazmı şiddetlendiren enerji akışını sınırlıyor. Sevişirken nefes alıp verişinizin gittikçe hızlanmasına izin verin. Bazı kadınlar bunun sadece iyi orgazmı değil, üst üste birkaç kez orgazmı da sağladığını iddia ediyorlar.

- Sesinizi kontrol etmeye çalışmayın

"Aman kimse duymasın, seviştiğimiz anlaşılmasın" klişesinin yarattığı gerginlik, sadece cinsel tatmin seviyesini değil, seksin kalitesini de düşürüyor. Bu tür endişelerin, orgazmın baş düşmanı olduğunu ve sizin gibi komşularınızın da seks yaptıklarını unutmayın.

Cinsel Zeka Semineri'ne davetlisiniz, tıklayın!
Yayın tarihi: 18.04.2006
1610
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.