Yatakta savaşanlar

Yatakta savaşanlar

Özellikle erkekler için yatak adeta bir "er meydanı" Egolarının büyüklüğü düşünülecek olursa yaptıkları her hareketin bir kompleksten kaynaklandığı söylenebilir mi?

Cinsellik, erkekler için kendini kanıtlamanın en kolay yolu olarak görülüyor. Bu nedenle partnerine verebildiği zevk, onun cinsel yeteneklerinin aynası da oluyor Erkek, birlikte olduğu kadına ne kadar zevk verebilirse, kendini o kadar güçlü ve yetenekli görüyor. Bu gerçekleşmediğinde ise kendini suçluyor.

Erkekler için yatak, bir anlamda kendi egolarının "er meydanı". Egolarının kanıtlanması için kadının onaylayan tavrına ihtiyacı var. Kadın eğer seks sonrası kendisine soğuk davrandıysa, egosu ağır hasar görüyor.


Suçu kendinde arıyor

Aynı sebepten dolayı, partneri cinsel isteksizlik gösterdiğinde ya da müşkülpesent davrandığında suçu yine kendinde, kendi erkeklik gücünde arıyor. Böyle bir durumda kaldığında kendisi de, bir anda sevişmeden soğuyor.

Dikkatli olmak gerek

Seksin büyüsünü, birbirinden hoşlanan iki insanın oluşturduğunu unutmamak gerekiyor. Söz konusu kıvılcım bir kez ortaya çıktığında arzu, bulaşıcı bir hastalık gibi çifti etkisi altına alıyor.

Ancak bu zincirin, taraflardan birinin ufak bir dikkatsizliği ya da dalgınlığı sonucu kırılabileceğini unutmamak gerekiyor. Erkek, kadına kendini en bilinmeyen ve doğruluğundan kuşku duyulmayacak biçimde kanıtlamaya çalışırken, kadının onun bu çabasını hafife alacak bir davranışta bulunması, erkeğin sonsuza kadar uzaklaşmasına neden olabiliyor. Bu nedenle uzmanlar sevişmeye karar verildiğinde, her iki tarafın da dikkatli olmasını öneriyor.

İstediğini anlamıyor

Örneğin sevişme sırasında kadının komplike cümleler kurması da, partnerinin dikkatini dağıtıyor. Bu durumda erkek, kadının aklının başka yerlerde olduğu hissine kapılıyor ve onun sevişmeyi gerçekten isteyip istemediğinden emin olamıyor.
Yayın tarihi: 05.06.2006
1202
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.