Yatakta roller değişiyor mu?

Yatakta roller değişiyor mu?

"Öpüşmek" iki kişiyi dudaktan kalbe götürüyorsa, "sevişmek" de iki insanın birbirini sevmesi demek aslında...

Toplumumuzda, kadınların her zaman aşkla seksi birbirine karıştırdıkları, erkeklerin ise çoğunlukla sadece seks istedikleri düşüncesi yaygındır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle büyük şehirlerde bu fikrin artık kesinlikle geçerli olmadığını ortaya koyuyor. Kadınlar ekonomik anlamda özgürleştikçe, aralarında duygusal bağlılık yerine eğlenceli seksi tercih edenlerin sayısı artıyor.

Seksle aşkı birlikte yaşamak isteyen erkeklerin sayısı ise hiç de azımsanmayacak kadar artış gösteriyor. Diğer bir ilginç nokta ise uzun bir ilişki yaşamış olanların, bu ilişki bittikten sonra seks ilişkilerine, özellikle de tek gecelik maceralara daha yatkın olmaları. Psikologlar, bu durumu aşırı duygusal yoğunluk yaşayan kişilerin artık sadece rahatlamak, beyinlerini boşaltmak ve başka hiçbir şey düşünmeden bedensel tatmini yaşamak ihtiyacı içinde olmalarına bağlıyorlar.

Hepimizin kafasına zaman zaman takılan ve asıl merak edilen konu ise şu: Yatağa yalnızca seks amacıyla girmekle aşkı da yaşamak üzere girmek arasındaki fark ne? Sonuçta yapılan iş, aynı iş değil mi? Hayır, kesinlikle değil. Bu iki tip cinselliği birbirinden ayıran birtakım özellikler var. İşte bunlardan bazıları...

• Partnerinizle yalnızca fiziksel bir bağı paylaşıyorsanız, bu yalnızca seks yaptığınız anlamına gelir. Oysa sevişmek daha yüksek düzeyde, ruhsal ve duygusal bir bağ, bedensel doyumun yanı sıra zihinsel bir tatmin demektir.

• Bir kadınla bir erkek yalnızca seks yapmak üzere birlikteyseler, birbirlerinin iç dünyalarıyla ve kafa yapılarıyla ilgilenmezler. iki şeye dikkat ederler: Fiziksel güzellik ve yatakta zevk verme. Ateşli hareketler, fanteziler, çılgın deneyimler ve tecrübe beden ilişkisinin temelidir. Oysa aşk duygusunu paylaşan bir çift için seksin teknik kısmı değil, duygusal kısmı önemlidir. Akıl almaz erotik fantezilerin peşinde koşmaktansa hissederek dokunmayı, farklı pozisyonları denemektense aynı pozisyonda defalarca doyuma ulaşmayı tercih ederler.
Yayın tarihi: 07.01.2007
2626
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.