Yatakta işler yolunda gitmezse...

Yatakta işler yolunda gitmezse...

Yatakta eskisi kadar zevk almadığınız halde, işlerin düzelmesini beklemek durumu daha da bozabilir. Peki, yakın arkadaşlarınıza bile açılamadığınız bir konuda kimden yardım isteyebilirsiniz? İşte uzmanların cevapları.

Güncellenme tarihi:
Yatakta işler yolunda gitmezse...
SEKS SIRADANLAŞINCA HEYECANI KİM GERİ GETİRECEK?

İlişkinizin en başlarında yaşadığınız o tutku maalesef sonsuza kadar sürmüyor. Kabullenmesi daha zor olan ise, seksin monotonlaşması. 38 yaşındaki Serra kocasıyla ilişkisini şöyle anlatıyor: "Hâlâ düzenli olarak sevişiyoruz ama ne yazık ki hep bir düzeni var. Sadece hafta sonları ve çocuklar uyanmasın diye sessiz sessiz sevişiyoruz." Böyle bir durumda her iki taraf da seksin spontan ve heyecanlı olduğu zamanları özler ama genelde erkekler kadının seksi iç çamaşırları giyerek monotonluğu kırabileceklerini düşünür. Oysa her iki tarafın da sekse heyecan katmak için çabalaması gerekir.

UZMAN GÖRÜŞÜ:

Psikoterapistler, insanların bir kez alıştıktan ve zevk aldıktan sonra bazı cinsel alışkanlıklar geliştirdiğini gösteriyor. Bunun sonrasında ise aynı şeyi tekrar ve tekrar yapıyorlar. Bu da, cinsel potansiyele bakmadan rahat olanın peşinden gitmek anlamına geliyor. Serra'nın durumunda sessiz ve pratik olanın rahatlık anlamına geldiğini görüyoruz. Ama çocuklarının olması heyecanın sürmeyeceği anlamına gelmemeli. Bir ilişkide genellikle kadınlar duygusal liderliği ele aldığından problemi başka birisinin sahiplenmesi gerekiyor.

Seksüel bir alışkanlıktan kurtulmak için, yatakta birbirinize neyi yanlış yaptığınızı sorun. Bu şekilde seksin nasıl olması gerektiği konusunda bir beyin fırtınası yapmış olursunuz. Ayrıca yatakta kullandığınız dili de değiştirebilirsiniz. Her zaman söylediklerinizden farklı şeyler söylemeye çalışın ama bunu yaparken bambaşka biri de olmayın. Bazı sorunların konuşularak çözümlenebildiğini ve aynı şeyin sekste de geçerli olduğunu aklınızdan çıkarmamaya çalışın.


YATAKTA HEYECANI KAYBEDİNCE NE YAPMALI? >>>>>>>>

noadpop
Yayın tarihi: 27.05.2010
5075
YORUMLAR

denemeden konuşmamak lazım

sinan 27.05.2010 15:57:22
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.