Vajinanızı Mutlu Etmenin Yolları

Vajinanızı Mutlu Etmenin Yolları

Seks hayatınızın kötü gitmesinin, zevk alamamanızın ve orgazm olmamanızın sebebi vajinanızın mutsuz olması olabilir. İlk duyuşta çok anlamlı gelmese de aslında vajinanızı da mutlu etmeniz gerekiyor!

Güncellenme tarihi:

Vücudunuzun hiç ilgilenmediğiniz hatta belki de nasıl göründüğünü bile bilmediğiniz vajinanız hakkında bilmeniz gereken birçok şey var ve bunlardan biri de ilgiye ihtiyacı olduğu.

İşte vajinanızı mutlu etmek için yapmanız gerekenler...

Mastürbasyon yapın

Araştırmalar orgazm olduğunuzda bağışıklık sistemini güçlendiren antikorların salgılandığını ve böylece orgazmın daha uzun yaşamanızı sağladığını gösteriyor. Orgazm olduktan sonra vücudunuz neşeli ve rahatlamış hissetmenizi sağlayan endorfin ile doluyor, stresiniz azalıyor. Ne kadar çok orgazm yaşarsanız vücudunuzu o kadar iyi tanıyorsunuz ve nelerden hoşlandığınızı keşfedebiliyorsunuz. Bu yüzden de her gün seks yapmasanız bile mastürbasyon yapabilirsiniz.
Kendinize dokunun

Sadece mastürbasyon için ya da erotik bir şekilde değil, genel olarak kendinize daha çok dokunun. Uykuya dalmak için yatağa girdiğinizde ellerinizi vajinanınızın üzerine hafif bir baskıyla koyun, böylece kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz . Zorlu bir güne başlamadan önce hafif dokunuşlarla vajina masajı yapın. Ancak tüm bunları cinsel bir amaçla değil vajinanızın nasıl bir güç kaynağı olduğunu hatırlamak için yapın.
Kegel egzersizlerini yapın

Pelvik tabanı egzersizleri sayesinde kendinizi tahrik etme gücünüzü ve derinlerinizdeki seks isteğinizi keşfedebilirsiniz. Araştırmalar da güçlü pelvik kasları ile yoğun orgazmlar yaşanması arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor. Güçlü pelvik kasları, orgazm süresini uzatıyor. Günde ortalama 15 kez idrarınızı tutup bırakıyormuş gibi, beş saniye kadar kaslarınızı sıkıp sonra gevşetmeniz yeterli.
Vajinanızla konuşun

İlişki danışmanı ve yazar Marni Kinrys birçok kadının vajinasının nasıl göründüğünü bile bilmediğini ve bunun seks hayatları için çok kötü olduğunu söylüyor. Kendivücudunuzu tanımadığınızdaseksten zevk almanız da orgazma ulaşmanız da zorlaşıyor. Kinrys, "Vajinanız vücudunuzun en önemli yerlerinden biri, onu sevmeniz, saygı duymanız ve iyi davranmanız gerekiyor. İlk olarak ona bakmakla ve nasıl göründüğünü öğrenmekle başlayın. Ardından da onu sevdiğinizi söyleyin hem de yüksek sesle!" diyor.

Vajinal masaj yapın

Birçok kadın pelvik tabanında ne kadar gerilim yaşandığının farkında değil. Vajinanız da vücudunuzun diğer bölgeleri gibi güzel bir masajla bu gerilimden kurtulabilir. Zararsız bir masaj yağıyla ya da vajina beyazlatmaya da yardımcı olan zeytinyağıyla hafifçe kasıklarınızdan başlayarak vulvanıza, iç uyluklara ve labiaya masaj yapabilirsiniz. Hatta bunun sizin yerinize partneriniz de yapabilir.
Kök Çakra meditasyonu yapın

İlk çakra olan kök çakra , aile ilişkilerinin yanı sıra zevk, korku ve cinsellik ile de bağlantılı ve üreme organlarında bulunduğunu söyleniyor. Birçok kadın sıkışmış enerjisini ilk çakrasında taşıyor. Bu sıkışmış enerji de kendinizi kaybolmuş ve yalnız hissetmenize , ayrıca fiziksel ve duygusal zevkalamamanıza neden olur. Kegel egzersizleri ile aynı anda kök çakra meditasyonu yapmanız ise kendinizi daha yerleşik hissetmenize, ilişkinizdeki dramlardan kurtulmanıza ve cinsel enerjinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Hayalet Orgazm Var mı?


Yayın tarihi: 19.02.2016
29315
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.