"Issız adamlar" erken boşalabilir!

"Issız adamlar" erken boşalabilir!

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, erken boşalma hakkında çok ilginç nedenler saptadıklarını açıkladı. Yaşam şekli ve karakter yapısı bile bu durumu etkileyebiliyor.

Güncellenme tarihi:
Erken boşalan ve bu nedenle de zamanla cinsellikten soğuyan erkeklerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği- CİSED grip salgınıyla birlikte erken boşalma vakalarında artış olduğunu açıkladı ve Çağan Irmak'ın son filmi ISSIZ ADAM ile ülkemizin gündemine oturan erken boşalma hastalığı hakkında çok çarpıcı bir basın açıklaması daha yaptı.

Mutluluk hormonu boşalmanın zamanını belirleyebiliyor Hollanda Utrecht Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, erkeklerin iktidarsızlıktan sonra en büyük kabusu olan erken boşalmanın geninin bulunduğuna dikkat çeken CİSED Başkanı Uzman Psikolojik Danışman Dr. Cem Keçe; "Erken boşalma sorunu yaşayan 200 Hollandalı erkeği 6 ay boyunca inceleyen bilim adamları, gönüllülerde serotonin yani mutluluk hormonu salgılayan beynin bir tarafının daha pasif olduğunu belirledi.

Bu durumun nedeni ise bu serotonin hormonu seviyesini düzenleyen bir gen. Seratonin hormonu sinir hücrelerinin verdiği komutları ileterek boşalmanın zamanını belirliyor. Hormonun seviyesini düşüren bu gene sahip olan erkekler ise normalden iki kat daha erken boşalıyor." dedi.

"Issız Adamlar" erken boşalabilir

Modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları anlatan Çağan Irmak'ın son filmi ISSIZ ADAM'daki Alper karakteri tipindeki erkeklerin erken boşalabileceğine dikkat çeken CİSED Başkanı Uzman Psikolojik Danışman Dr. Cem Keçe; "Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan Alper karakterindeki erkekler düzenli bir seks hayatları olmadıkları için erken boşalabilirler.

Çünkü düzensiz ve seyrek kurulan cinsel ilişki erken boşalmadaki en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca ilişkiye verilen önem ve gerginlik yani performansın çok önemli olarak algılandığı durumlarda ve yoğun aşk duygularının varlığında da erken boşalma ortaya çıkabilir.

Yaş ilerledikçe, düzenli bir cinsel hayat başladığında, yoğun aşk duyguları zamanla yerini sevgiye bıraktığında; cinsel ilişkinin esrarı zamanla çözülür ve cinsel organların hassasiyetinin azalması sebebiyle boşalma gecikebilir." dedi.

>>>>>>>>>>

Yayın tarihi: 24.01.2009
5014
YORUMLAR

keske tüm erkekler ıssız adamdaki gibi olsa siz zevkinizin pesindeyken zevk alamayan kadınlar siz mutlu olun diye biçok seye katlanıyo kısa olsun öz olsun

efsane 07.08.2009 02:40:54

Ahmet Keleş gözünü severim senin.Eğitim nasıl şart ise bakım da şart.15 günde bir sızma zeytinyağı sürüp,idrofil pamukla saracak ve defne yaprağı ile bağlayacaksın.3 günde kırışık filan kalmaz,yeni doğmuş bebek gibi olur.Sen ona bak ki o da sana baksın.Yaaaaa....

Ünal Orhan 06.05.2009 17:27:09

AYNEN KATILIYORUM TÜM VURGULAR İSABETLİ ANCAK HER DÜZENSİZ İNSAN ISSIZ ADAM OLAMAZ.ISSSIZ ADAM ÇABUK SEVER ÇABUK KARAR VERİR.İÇ GÜDÜSEL OLARAK ACIYLA BESLENDĞİ İÇİN AŞIK OLSA BİLE BİR NEDEN BULUR AYRILIĞI İSTER ACI ÇEKECEĞİNİ BİLE BİLE KENDİNİ ÜZECEK OLAYLAR YARATIR.BAKIMLIDIR YEDİĞİNE İÇTİĞİNE DİKKAT EDER KADIN KONUSUNDA SEÇİCİDİR.GÜZELLİĞE PEK TAKILMAZ DİK DURAN BAKIMLI BAYANLARDAN HOŞLANIR.FİZİKİ YAPISINA ÇOK ÖNEM VERİR.OTORİTER VE SAF(CİN FİKİRLİ OLMAYAN) OLAN BAYANLARI TERCİH EDER.YANİ BEN HOVARDAYIM ÇAPKINIM DİYEN HER ADAM ISSIZ DEĞİLDİR SADECE KENDİNİ KANDIRIR

MVŞM 10.02.2009 10:01:05

makinaya iyi bakarsan birşey olmaz onunda bakıma ihtiyacı var, saygılar

ahmet keleş 24.01.2009 10:23:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.