Seksten soğutan kusurlu hareketler!

Seksten soğutan kusurlu hareketler!

"Orada doğulur, orada sevilir, orada ölünür"... Orası, sevdiğimizle paylaştığımız en özel şey: yatağımız! Ama yatakta yapılan öyle hareketler var ki seksapelimizi öldürdüğü gibi tüm hevesi kaçırabiliyor!

Güncellenme tarihi:
Yatağımız, aşk ve seks için belki de en önemli yerlerden biri. Fransız öykü ve roman yazarı Guy de Maupassant'ın Lit (Yatak) adlı eserinde yazdığı gibi; yatak, neredeyse hayatın sembolüdür: "Orada doğulur, orada sevilir ve orada ölünür" diye belirtir ünlü yazar. Seks, çiftlerin fantezilerine göre; sokakta, tuvalette, barda, mutfakta, arabada ya da boş bir apartman dairesinde gerçekleşebilir ama yatak çiftlerin bedenlerini keşfettikleri akla ilk gelen mekandır.

Tabii diğer potansiyel sevişme mekanlarına göre çok da konforlu olduğunu söylemeliyiz. Kısaca yatak; uykunun, bazen hastalıkların, bazen de tembelliğin en rahat yuvası olsa da, asıl olarak aşkın ve erotizmin en yakın şahididir. Aşk orada pekişir, kavgalar orada son bulur. Bazen bütün gün kavga edip birbirleriyle hiç konuşmayan, öpüşmeyen çiftler gece olduğunda yatağın sıcaklığında birbirlerine sarılır ve böylece barışırlar.

Teknolojik gelişmeler sonucunda en yakın dostumuz haline gelen cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlarımız, televizyon ve yatakta seyretmekten zevk aldığımız diziler, sevgilimizle yatakta tartıştığımız sorunlar, gece yarılarına kadar elimizden düşürmediğimiz kitabımız, sigaramız ya da yatakta unuttuğumuz çoraplarımız yatağımızdaki en büyük düşman olabiliyor, aşkımızı tüketecek zararlı nesnelere dönüşebiliyor. Yataktaki arkadaşımızla sonu gelmeyen 'bir telefon konuşması yaparken, ilgi bekleyen sevgilimizi ihmal edebiliyoruz, işte kesinlikle yatağa sokulmaması gereken, varlıkları aşkı ve ilişkiyi tehlikeye düşürebilecek şeyler...

1) Yatakta yemek yemek hiç seksi değil!

Yatakla kahvaltı etmek her ne kadar romantik bir eylem olarak görülse de, sonuçları hoş olmayabiliyor. Kahvaltı sevimli bir tepside sunulsa da ekmek kırıntıları yatağa yayılabiIiyor. Ayrıca yumuşak bir zeminde otururken çay ya da kahve içmek de hiç kolay değil; sonradan fark edilen çay, kahve lekeleri göz zevkini bozabilir. Tertemiz bir yatakla sevişmek varken; yiyecek artıkları ve çarşaflardaki yemek lekeleri sevişme öncesi zevki azaltabilir. Daha masum sayılabilecek gece uyumadan yatakta atıştırma alışkanlığı da partnerleri birbirinden soğutabiliyor. Sevgilimiz heyecanla yatağa girdiğinde, karşısına çikolatalı bir gofret ya da kocaman bir sandviçle geçmemiz hoş olmayabilir. Atıştırma işlemi bittikten sonra dişlerin fırçalanmadan, ellerin yıkanmadan yatılması da partnerin arzusunu söndürecek nitelikte.

2) Susmayan cep telefonları erkek arkadaşınızın sabrını taşırır

Yatağa uzanıp telefonda arkadaşlarla dedikodu yapmak kulağa gerçekten hoş geliyor. Yalnız, konuşmayı fazla uzatmamak gerek. Özellikle yanınızda uzanan ve beklemekten sabrı taşmaya başlayan erkek arkadaşınızın yüzü renkten renge giriyorsa, dedikoduya son verip partnerinizle ilgilenme zamanı gelmiş demektir. Yataktaki bir başka kötü senaryo da hiç susmayan mesaj sesleri. En ateşli anlarda ısrarla öten cep telefonunu kapatmak en iyi çözüm olabilir. "Bir saniye, önemli olabilir, cevap yazayım öyle devam edelim" gibi sözler erkeği sinirlendirmekten başka işe yaramaz. Çünkü ikiniz de telefonu kapatmadığınız sürece mesajların hiç susmayacağını ve ilişkinize zarar vereceğini biliyorsunuz. Kısaca yatağa girmeden önce tüm telefon sohbetlerini yapmak ve yatakta sadece sevgiliyle ilgilenmek ilişkinin sağlığı acısından çok önemli.

Yayın tarihi: 06.02.2009
8576
YORUMLAR

bana göre en tiksinciri hareket partnerin,sevişirken eşinin kulak içine kadar dilini sokması benim için gerçekten midemi bulanıdırıcı...

pınar 24.04.2009 13:28:23

Aldatmanın insanlar tarafından kötü görülmesinin tek sebebi, isminin "aldatma" olması. Neden bir kadının ya da bir erkeğin başka biriyle geçici olarak birlikte olması bizi bu kadar rahatsız ediyor? İki kişi birbirini seviyorsa, bir kıskançlık yüzünden neden bu kadar kolay vazgeçebiliyorlar birbirlerinden? Aldatmak bahsettiğiniz kadar kötü birşey değildir. Özellikle de eşlerden birisi diğerinin ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa (ya da karşılamak konusunda isteksizse). Bir eş, yatakta partnerine karşı isteksizse, onun cinsel hayatını yok sayması ne kadar bencilce değil mi?

AsdAsd 10.04.2009 17:15:39

ya arkadaslar aldatmak sanki sadece erkeklere has bir davranis sekliymis gibi yaziyor herkes. Erkek aldatacagim dedeikten sonra engel olunmmaz, ben 4 yil once aldatildim , vs vs. Lutfen cevrenizdeki aldatan kadinlara da bakin. Sanki kadin birseyi yapmayi kafasina koyunca yapamazmi? Bu sadece erkeklere has birsey mi? Vallahi size o kadar vaka sayabailirimki ! Bu isin kadinlikla yada erkeklikle ilgisi yok bu insanin dogasinda var, yani ya vardir yada yoktur aldatmak.

serkan29g 10.04.2009 11:50:12

çok sevsenizde, değer verseniz de kafasına koyduktan sonra yapar... sen haketmezsin ama o anlamaz... nolursa olsun er yada geç o pişmanlığı yaşayacaktır, siz kendinizden emin olduktan sonra sorun yok, eden kendine eder...

elifim 10.04.2009 10:19:52

Bende 4yil once aldatildim:(( Hic haketmedigim halde... Ve kabullendim ama ona ragmen iliskim bittii... Insan severkende aldatabiliyormus buna inandim.. Cunku sevdigina adim gibi eminim...

ozelimdin... 04.04.2009 11:57:21

ya arkadaşlar erkek aldatıcam dedikten sonra neyapsanız boş suç sizin diil onların doyumsuzluğunu:)))

elifce 13.03.2009 01:54:09

eşim tarafından aldatıldım hala onunla görüştüğünü bile bile 3 ay sabrettım çocuklarım için ama onlar iyice dozu artıtıp aşikar yapıp iş ortaklığı adı altında beni saf yerine koydular bende eşimi evden kovdum 1 aydır ayrıyım ama anladımki eşimi seviyo ve kızıyorum tamamen ikiye bölünmüş bir durumdayım ne yapacağımı şaşırdım geceleri uyuyamıyor onun yanımda olmasını arzuluyorum gündüz oluncada kızıyorum

nergiz 11.03.2009 02:48:34

Aldatma o kadar normal hale geldi ki günümüzde. Çok yazık. İnsan birisine karşı güvensizlik duyarsa ne kadar zaman geçerse geçsin güven tam sağlanamaz.

cihat 10.03.2009 11:45:37

aldatılmayan insan yok diye düşünüyorum

merve güngör 24.02.2009 11:09:06

ben de aldatıldım ve hala aldatılıyorum. çocuklarım için sabrediyorum ve şime güvenmiyorum.

hazal 10.02.2009 22:11:13
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.