Sekste yeni bir kavram: Yatak arkadaşlığı

Sekste yeni bir kavram: Yatak arkadaşlığı

Adı konulmamış bir ilişki mi? İki tarafın sadece seks ihtiyacıyla bir araya gelmesi mi? Yoksa son seks modası mı? İşte günümüzün en çok konuşulan 'seks partneri' kavramı!

Sekste yeni bir kavram: Yatak arkadaşlığı
'Seks partneri' ya da 'yatak arkadaşı'... Yani, bir çiftin sadece 'seks' amacıyla bir araya gelmesi durumu! Amerika'dan ithal olan bu kavram ülkemizde de başladı.

YATAK ARKADAŞLIĞI ANAYASASI

1. Resmi dili sekstir.

2. Başkenti yatak odasıdır.

3. Milli marşı 'Prince-Cream'dir.

4. İdare şekli özgürlüktür. Hiçbir kısıtlamaya yer yoktur.

5. Seksten sonra, gecenin beraber geçirilmesi zorunlu değildir.

6. Seksten sonraki gün telefon edilmesi zorunlu değildir.

7. Sahiplenmek ve kıskanmak kayıtsız şartsız yasaktır.

8. Duygular ayrılığı ilkesine dayanır. Aşkla seks birbirine karıştırılmamalıdır.

9. İki kişilik bir kurumdur. Üçüncü kişileri ilgilendirmez.

10. Bu iki kişi kendi hayatlarından sorumludur, birbirlerinin hayatını bilmeleri gerekmemektedir.

11. Tüm bu maddeler değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.


ÇEŞİTLERİ:

VIP

Sevgiliyle yatak arkadaşı arası bir durumdur. Tek paylaşım seks değildir; çiftimiz birlikte yemeğe, sinemaya hatta tatile bile gidebilir. Ama birbirlerini sahiplenmeleri belirli bir noktaya kadardır. İkisi de birbirinin hayatına müdahale etmez. Sevgiliyle yatak arkadaşı arası bir durumdur. Tek paylaşım seks değildir; çiftimiz birlikte yemeğe, sinemaya hatta tatile bile gidebilir. Ama birbirlerini sahiplenmeleri belirli bir noktaya kadardır. İkisi de birbirinin hayatına müdahale etmez.

Kanka

Hiç o gözle bakmadığınız bir arkadaşınızla bir anda, bir kıvılcım ve ertesi sabah aynı yataktasınız. O malum geceyi unutmayı da seçebilirsiniz, arkadaşlığınızı yepyeni bir boyuta da taşıyabilirsiniz. 'Seinfeld'de Elaine ve Jerry bunu denemiş, hatta aralarında kurallar koymuşlardı. Fakat sonradan her şey daha da karmaşıklaşmıştı.

Seviyeli

İki kişi birbiri hakkında hiçbir şey bilmez, bilmek de istemez. Tek ortak noktanın seks olması yeterlidir. 'Sex & The City'de Carrie, seviyeli yatak arkadaşıyla sevgili olmayı denemiş, ama başarısız bu deneme sonucunda seks partnerinden de olmuştu.

Ex'ten

Birbirine tahammülü kalmayan çift ayrılır, ama seks yapmaktan vazgeçemezler. Hayatlarına birbirleri olmadan devam ederken, seks için arada bir buluşurlar. İki tarafın da beklentisi sadece seks ise ve yeniden bir araya gelme düşüncesi yoksa tercih edilmelidir.

Teselli

Yıpratıcı bir ilişkiden sonra hasar görmüş bünyeler için etkili bir ilaç olabilir. Çivi çiviyi söker mantığında, geçiş döneminde bir ilişkinin tripleriyle uğraşmak yerine paylaşımın sadece seks olduğu bu ilişkiyi deneyebilirsiniz. 'Two Guys, A Girl and A Pizza' dizisinde 'Rebound Love' terimiyle işlenmiştir. Hasarlı bünye iyileşip yeniden sevgili ihtiyacı duymaya başlayınca işler sarpa sarabilir.

Gizli

Çeşitlerinin en kötüsüdür. İki taraftan biri, ilişkilerinin yatak arkadaşlığı durumunun ötesine geçmediğinin farkında değildir veya farkına varmak istememektedir. Paylaşımın, ağırlıklı sekse dayanmasını, aralarındaki tutkuya yormaktadır. Zaman içinde çaba ve şansla gerçek bir ilişkiye dönebilir, ama bunun hiçbir garantisi yoktur.


ARTILARIYLA EKSİLERİYLE YATAK ARKADAŞLIĞI >>>>>>>
Yayın tarihi: 19.07.2010
8394
dahafazlası
YORUMLAR

Kime ne söyliyeceğini iyi bileceksin.Kız kardeşim olsaydı ben ona vere eğim öğütleri iyi bilirdim.Ama senin aklına yattıysa ve söylemek istiyorsan sen bilirsin birde yanıma gönder

Cankattan isimsize 05.08.2010 15:00:58

Cankat o zmn kiz kardeşine sôyle o da yatak arkaşi olsun o zmn yatak arkadaşi kizlarinin sayisi artmiş olur ;)))

Isimsiz 01.08.2010 21:39:59

Yatak arkadaşı olan kızlar normal kızlara her zaman beş çeker.Hayır normal bir kız,arkadaş olmasını bir türlü beceremiyorki yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.Yatak arkadaşı olan kızlar ise her türlü bunalımdan uzak mutlu bir partner oluyorlar..Şu an yatak arkadaşı olan kızlar biraz sayısı az.Artmasını dört gözle bekliyoruz..Çünkü kadınların tek becerebildiği sey o.O halde becerebildiğiniz şeye yönelin derim

Cankat 25.07.2010 16:44:45

insanin dogasina aykiri bi durum

benjaminfranklin 19.07.2010 21:51:07

insanin dogasina aykiri.he insanliktan cikan varsa bilemicem.

benjaminfranklin 19.07.2010 21:49:46

amerika bize her konuda bişyelerini empoze ediyor. biz de durmadan yiyoruz. erkeklerimizin işine geliyor genellikle bu durum. sorumluluk yok cinsel tatmin çok . sevgi, duygular, paylaşımlar insan olmanın gerekililkleridir. bizde olan insanlık duygularını abd öldürmeye çalışıyor. kendi duygusuzluğunu ve kendine yabancılaşmayı bize getirmeye çalışıyor.aklı olan bunlara karşı uyanık olur!!!

gül 19.07.2010 20:08:50

BU KADAR AYAKLAR ALTINA ALDINIZ.

EFSANE 19.07.2010 17:52:10

dünyadaki insanların %99 u her hangi bir dine mensuptur ister semavi olsun ister beşeri her dinde zina günahtır suçtur haramdır . peki şimdi size soruyorum siz hangidindensiniz

cem 19.07.2010 14:29:29
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.