Sekste skor çok mu önemli?

Sekste skor çok mu önemli?

Aldatma konusu yıllarca tartışıldı, tartışılıyor da... Uzmanlar kadınların duygusal olarak, erkeklerin ise heyecan için aldattıkları görüşündeler.

Cinsel Derneği (CTD) Başkanı Dr. Cem Keçe, aldatmanın inanılmaz bir adrenalin yükselmesine neden olduğunu belirterek, ihanetin tadını yasak meyveye benzetti.

Keçe, yaptığı açıklamada, kadın ve erkeğin aldatma nedenlerinin farklı olduğunu ifade ederken, "Erkeklerin cinsel açıdan değişik şeyler yaşama ihtiyaçlarından, kadınların ise duygusal gerçeklerle yani yaşadıkları umutsuzluk ve mutsuzluk nedeniyle aldatma yoluna gidiyor" dedi.

Erkekler heyecan için, kadınlar aşk için aldatıyor. Çocuklukta yaşanan iç çatışmaların erkekleri aldatmaya ittiğini belirten Keçe, erkeklerin aldatmak için çok önemli bir nedene de ihtiyaç duymadıklarını söyledi. Keçe, "Maksat heyecan olsun, skor olsun. Çünkü çok sayıda kadınla ilişkiye girmek arkadaş çevresinde bir takdir göstergesi olarak algılanmaktadır.

Kadınlar aldattığı zaman, duygularıyla toplumun baskısı arasında sıkışır ve bu nedenle erkeklere göre aldatmaları daha zordur. Kadınların aldatması daha zor, daha derinlikli, daha heyecanlı, daha edebi ve daha zengin bir malzemedir. Kadınlar aldattığında çok daha dikkatli davranırlar. Her ayrıntıyı düşünürler" diye belirtti.

Kadının aldattığı nasıl anlaşılır? Kadınların günü birlik bir ilişkiden çok, uzun süreli ve duygusal bağları kuvvetli bir ilişkiyi tercih ettiklerini ifade eden Keçe, "Kadınlar seks yoluyla bulaşan hastalıklar konusunda çok duyarlıdırlar. Kadın aldatmayla birlikte sevgi, aşk, romantizm, heyecan ve sürpriz arar. Kadın bir yasak ilişki yaşadığında yüzünde bir parıltı belirir ve her bakımdan çok çekici olur" diye konuştu.

Zihinde yaşanan aldatmalar daha fazla. Zihinsel olarak yaşanan aldatmaların sayısının eyleme geçmiş aldatmalardan daha fazla yaşandığına dikkat çeken Keçe, "Zihinsel aldatma zararsız gözüken fakat insanları ömür boyu takip eden bir durumdur.

Şu veya bu sebeple ilişkisini yürütmek zorunda olup da aklında bir başkası olan çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Mesela sevdiği başka bir kişi varken bir başkasıyla evlenmiş, ama hala bir önceki sevgilisini düşünenler, medyada boy gösteren kadınlara veya erkeklere hayran olanlar, cinsel açlığını gidermek için bir başka partnerin fantezisini kuranlar, birlikte yaşlandığı eşine değil de genç kızlara veya erkeklere ilgi duyanlar. Bu örnekleri kolayca çoğaltabiliriz" diye vurguladı.
Yayın tarihi: 12.08.2006
2413
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.