Sekste normal nedir?

Sekste normal nedir?

Cinsellikle ilgili global düzeyde yapılan araştırmalar bu konudaki algılamaları ortaya koyuyor. Bu sorunlar size de tanıdık geliyorsa uzmanların önerilerine kulak verin.

Güncellenme tarihi:
1) Çiftler genelde ne sıklıkta sevişiyor?

a) Ayda bir.
b) Haftada iki veya daha az.
c) Haftada üç veya daha fazla.

CEVAP: B

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 20-35 yaşlarında olan çiftlerin haftada iki veya daha az seviştiğini gösteriyor. Aynı partner ile iki yıldan daha uzun süre beraber olan kişilerde bu rakam ayda altı kereye düşüyor. Aynı araştırma, kişilerin üçte birinin, ayda bir kereden daha az, yalnızca yüzde 19'luk bir grubun da, haftada üç veya bundan daha fazla seviştiğini gösteriyor. Bu konuda doğru ya da yanlış yok. Sadece belli bir sayıyı tutturmak için, mutsuz hisettiğiniz bir ana sizi mutlu etmeyecek hızlı bir yatak macerası sıkıştırmaya gerek yok. Unutmayın ki cinselliğin niceliğinden çok, karşılıklı iletişiminizin nasıl olduğu; diğer zamanlarda birbirinize ne kadar yakın olduğunuz, birbirinize ne kadar zaman ayırdığınız önemlidir. Birlikte yaşıyor olsanız da birbirinize kur yapan mesajlar gönderin, romantik buluşmalar ayarlayın. Bu göstergeler ilişkinizin sağlığı hakkında gerçek fikri verecektir.

Bunu deneyin: Sevgilinizle yatakta daha fazla vakit geçirebilmeyi istiyorsanız, diğer önemli şeyleri planladığınız gibi bunu da planlayın. Örneğin, perşembe geceleri yatağa erken gitmeyi veya pazar günleri yataktan daha geç çıkmayı alışkanlık edinebilirsiniz.

2) Kadınların yüzde kaçı, cinsel birleşme ile orgazma ulaşıyor?

a) Yarısından azı
b) Üçte biri
c) Yüzde 10'dan azı

CEVAP: A veya belki B

Stanford Üniversitesi öğrencileri ile yapılan bir araştırma, oranın yüzde 50'den az olduğunu ortaya koymuş.

Bunu deneyin: Orgazma ulaşmak için, uzmanlar üstte olmanızı öneriyor.

Yayın tarihi: 22.10.2008
7683
YORUMLAR

bence ilişkiye göre değişiyo..bence en güzel sex sewdiğiniz insanla yaşadığınızdır..arada duygusal bağ olduğu sürece bide tabi vucutları tanımak gerekir,alışmak gün geçtikce daha çok birbirinizi tanır daha güzel bi sex hayatına sahip olursunuz..ama günümüzde bu zor gbi gözüküyo..ama ben şanslıyım iyiki warsın sewgilim.

mutlu 14.06.2009 15:59:45

kadının zewq alması için 20 cm penis olması lazım :D imkansız kadınlar sewişmekden zewk alır birlesmekden erkekler

esqOO 27.03.2009 10:16:43

Kadının orgazm olması,daha çok erkeğin sabrına ve becerisine bağlı.

okmeydanlı 23.11.2008 02:45:06

arkadaşlar neden dizinin bitmesini bekliyorsun ya seni ya diziyi tercih eder diziyi tercih edeni sen saten silersin

harun styleofmaras 02.11.2008 21:25:51

bu iş çiftlerin birbirinden aldığı elektiriğe bağlı .elektirik azaldıkça , sayıda azalır.

romantikbay 26.10.2008 02:28:03

çok güzel konulara parmak basmışsınız ama bu yazılanların çoğunu yapan yoktur sanırım .bahsedilıyorkı yatağa erken gelinsin bizim türk kadınları dizi merakından bitmesini bekler ama yatakta koça bekler ben her zaman diyorum genelde bizim türk kadını cinsellık konusunda eksık hale kocasıyla rahat sevişemeyen kadınlar ver.o zaman ne oluyor adamın gözü ya nataşada yada başka arayışlarda oluyor.Bu konuların erken yaşlarda verilmesınden yanayım..

arif turgut 23.10.2008 09:09:34

esra hanım çok doğru yazmışsın sana katılıyorum gönlüne sağlık..

Hain aşk G.antep 23.10.2008 09:08:14

herkesin bir seks sıklığı vardır. Bu kişiden kişiye değişir.

esra dilmaz 22.10.2008 12:20:14
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.