Seksle gelen şifa

Seksle gelen şifa

Taocuların yaklaşık bin yıl önce keşfettikleri refleks noktaları cinsel ilişkide çığır açıyor. Cinsel Refleksoloji kitabı ışığında, kitabı ışığında cinselliğin sadece orgazm demek olmadığını, doğru ve bilinçli kullanıldığı sürece şifa sanatına dönüştüğünü öğreniyoruz.

Refleksoloji denilince çoğumuzun aklına ayak masajı gelir. Vücudumuzdaki bölgelerimiz, gözlerimiz, sinüslerimiz, omuzlarımız hatta üreme organlarımız dahi, ayağın farklı bölümleriyle doğrudan ilişkilidir. Aslında refleksolojinin temeli, bütün organların, bedenin farklı noktalarında refleks noktaları olduğuna dayanır. Yani omuzlarımız ağrıyorsa onun refleks noktasını bulup masaj yaparak rahatlayabiliriz. Taoizm ile ilgili olanlar tüm bu noktaları uzun yıllardır biliyor ve şifa sanatlarında zaten kullanıyorlar. Ama konunun bir de çok bilinmeyen yönü var: Kadın ve erkeğin cinselorganlarındaki refleksler ve şifa...

"Cinsel Refleksoloji" kitabının yazarı Mantak Chia kitapta topladığı, geçmişi beş bin yıla dayanan Taocu bilgilerinden bahsediyor. "Tıpkı reflekslere masaj yapar gibi, nasıl sevişmek gerektiğini de bildiğimizde, cinsel ilişki sadece iki taraflı zevk ve orgazm olmaktan çok daha ileri gidiyor ve şifa sanatı haline dönüşüyor" sözleriyle cinselliğin aslında ne kadar gerekli bir şey olduğunun da altını çiziyor. Kitapta ayrıca vücudun ürettiği en güzel ve en etkili hissin orgazm olduğundan bahsediliyor. Böylelikle cinsel organlar uyarıldığında, tüm vücut birden uyarılmış oluyor. Bu düşünceden yola çıkan Taocular, yarattığı sonuçlardan dolayı cinsel ilişkiye "sağaltıcı sevgi" diyorlar.

Ruha ve bedene açılan kapı

Mantak Chia kitabında cinsellikten, duyguları ve düşüncüleri besleyen, bütün bedende harekete geçen bir kuvvet olarak bahsediyor. Ve önemle belirtiyor, "Eğer bu enerji anlaşılmaz ve doğru kullanılmazsa ruhta ve bedende doyumsuzluğa ve mutsuzluğa yol açabilir." Chia cinselliğin, beden ve ruhu tedavi etme yolunda da bir araç olarak kullanılabileceğini söylüyor. Zaten Taoizmde cinsellik batı felsefesinden çok farklı olarak, sağlığa, canlılığa ve hatta tanrısal olana giden yol olarak algılanıyor. Amaçları haz ve orgazmın yanında belli sağlık sorunlarını hedef almak için penis ve vajinadaki ayrı noktaları kullanmak. Demek istedikleri, penis ve vajinanın belli alanları uyarıldığında, o alanlara bağlı organların da uyarılacağı ve yenileneceği. İşte tüm bunlara bağlı olarak Chia üstüne basa basa cinselliğin doğru kullanıldığı sürece kan hastalıkları gibi birçok farklı hastalığa iyi geleceğini iddia ediyor. Bunu sağlamak için ise cinsel organlarımızda bulunan ve vücutla doğrudan bağlı noktaları bilmemiz ve ona göre pozisyon almamız gerekiyor. İşte Mantak Chia'da bu noktaları ve pozisyonları ve hangi organı uyardığını tek tek anlatıyor.

Chia, bir partnerle doyurucu bir cinsellik için işe meditasyonla başlamak gerektiğini söylüyor. Taoizmde cinsel ilişki öncesi mutlaka tüm negatif duygular zihinden silinmeli ve stres atılmalı. Taocular bunu Mikrokozmik Yörünge adını verdikleri meditasyonla yapıyorlar. Hemen paniğe kapılmayın, bunun yapılması aslında adı kadar karmaşık değil. Vücudumuzda iki farklı kanalın varlığını bilmek yeterli. Gebelik meridyeni denen bu kanal, erkeklerde erbezi ile anüs, kadınlarda ise vajina ile anüs arasından başlıyor ve dilin ucuna kadar gidiyor. Yönetici kanal ise yine aynı noktadan başlıyor fakat bedenin ön değil arka kısmından dolanarak damakta son buluyor. Taoculara göre bu iki akımı birleştiren anahtar ise dil. Meditasyana, dilin önce ön dişlere ardındansa damağa değdirilmesiyle başlıyorlar. Chia, "Bu ilk adımla içsel enerjinizi çoğaltmış oluyorsunuz. Yani vücudunuz için gerekli enerji sağlanıyor. Ama tabii ki cinsel refleksolojiyi hayata yaymak için elbette zaman gerekiyor" sözleriyle bu basit işlemin ne kadar yarar sağladığını anlatıyor.

Yin ve Yang

Taoizmde, erkeğin cinsel enerjisi yang, kadının ki ise yin olarak adlandırılıyor. Yani onlara göre erkek ve kadın evrende iki zıt denge halindeler. Taocular'da cinsel refleksolojinin kadın ve erkek arasındaki cinsel farklılıkların enerji düzeyinde uyumlu hale gelmesi için nasıl kullanılması gerektiğini anlatıyor. Şu söylemleri özellikle çok gerçekçi; erkekler iş cinselliğe gelince patlamaya hazır bir alev topu, kadınlar ise daha narin, tıpkı bir su gibiler. Suyun ısınması nasıl zaman alıyorsa kadın için de aynı şey söz konusu. O halde erkekler, kadını tatmin etmek için çeşitli teknikler kullanmalıdır... Fakat iş duygulara gelince bir anda roller değişiyor. Kadınlar erkeklere oranla çok daha kolay duygularını belli ederler. Erkekler içinse kalplerinin sesini dinlemek oldukça zordur. O halde su ile ateş arsındaki bu fark cinsellik ve duygular göz önünde bulundurularak tamamlanabilir.

Kadın erkekteki duygusal merkezi hisleriyle, erkek de kadındaki cinsel merkezi ön sevişme ve akşama ile açar. Yang taoizmde ateşin simgesidir. Ve kadınlar duygusal olarak, erkekler ise cinsel olarak yang'ı simgelerler. Taoizmde kadın ve erkek iki zıt dengedir. Erkek yang, kadın ise yin olarak nitelendirilir.

Taoculara göre de kadınlar erkeklere oranla hem fiziksel hem de ruhsal anlamda daha dayanıklıdır. Kadının bedeni erkekten çok daha üstündür. Bunu da traktör (erkek) ve göl (kadın) örneği ile açıklıyorlar. Traktör bir göle düştüğünde ne olur? Hangisi daha güçlüdür? Traktör göle düştüğünde mücadele eder fakat ettikçe daha da dibe batar. Böylece göl yani kadın yalnızca kendi enerjisini kullanmakla kalmaz traktörünkini de içine çeker.

Chia kadınların duygusal yönden daha fazla üstün olduklarına katılıyor ve bunu cinsel organları örnek göstererek açıklıyor. "Kadının cinsel organı bedeninin içindedir, bu da kadının iç benliğine daha kolay ulaştığının göstergesidir. Erkeğin cinsel organı ise beden dışındadır. Bu da erkeklerin dışarıya olan eğilimini gösterir" diyor ve bu durumun çok ufak yaşta başladığının altını çiziyor. "İdrar yaparken erkek, idrarın nereden çıktığını görür. Oysaki kız bunu göremez ve merak eder. çoğu kez bu konu üzerinde düşünür ve kendi içinde olanı hissetmeye başlar. Böylelikle kendi içsel görüşü artar." Sözleri ile de ilgin bir bağ kuruyor. Traktör-göl örneğindeki asıl mesajın ise erkeğin yani traktörün kendini göle bırakma eğilimi olduğunu söylüyor. "Zaten Tao'nun yolu da kendini bırakmaktan geçer. Bir şeyin üstesinden gelmeye çalıştığımızda aslında kendi enerjimizi de harcar ve karşımızdaki şeyin lehine çeviririz. Tıpkı traktörün kendi enerjisini göle vermesi gibi."

Egzersizler

Kitapta anlatılan bir ilginç konu da halka kaslar hakkında. Taocular bedendeki halka kasların gücünü keşfetmişler. Halka kaslardan kastettikleri ağız, gözler, burun delikleri, anüs, cinsel organlar ve apış arasındaki yuvarlak kaslar.

Aslında bu kasların önemi solunum ve genital sistemler gibi önemli organların uçlarında bulunmaları. Bu kasların sırlarını ise bebekleri gözlemleyerek keşfetmişler. "Bir bebeğin meme emmesini gözünüzde canlandırın. Ağzı gözlerle ritmik olarak kasılır. Anüsü de aynı uyumla kasılır, eller de ağzın emme hareketiyle eşzamanlı olarak açılıp kapanır. Ve bu eşzamanlı yapılan hareketler bütün bedene enerji pompalar. Burada anlatmak istediğimiz halka kasların uyumlu olarak kasıldığında bedenin gevşediği ve enerjiyle dolduğudur" sözleriyle Chia bu kasların vücuttaki önemini anlatıyor. Ayrıca bu kaslar organların sağlık durumunu doğrudan etkiliyorlar. Yani eğer bu kaslarımız dengesiz olursa bu durum cinsel merkeze de yansıyor. Peki ama ne yapmalıyım diye hemen paniğe kapılmayın. Chia, halka kasların çalıştırılması, cinsel enerjinin vücuda pompalanması için bazı egzersizler yapılabileceğini söylüyor. İşte Chia'nın bahsettiği egzersizlerden birkaçı:

Yüz masajı

Taocuların inancına göre yüzdeki kasların hareket ettirilmesi cinsel enerjiyi de harekete geçiriyor. Yani bir kişi cinsel doyuma ulaştığında yüz ifadesi nasıl değişiyorsa bunun tersi için de aynı durum söz konusu. Chia, "Yüz kaslarının hareket ettirilmesi oldukça erotik ve uyarıcı olabiliyor. Partnerinize yüz masajı yaparak işe başlamak oldukça gevşetici ve cazip olur" diyor. Bunu yapmak için öyle çok özel bir teknik de yok üstelik. Sadece iyi niyetli, hoş dokunuşlarla onun yüzünü keşfetmeniz gerekiyor. Alnına, yanaklarına, dudaklarının çevresine masaj yapabilirsiniz. Yüzle cinsel ilişki arasındaki bağı açmanın bir diğer yolu ise yüze yumuşak öpücükler kondurmak.

Ağızlar

Bu kasları çalıştırmak içinse yapmanız gereken şey yanaklarınızı ağzınızın içine çekip ağzınızda bir emme duygusu yaratmak. "Balık du dak" görüntüsü elde etmeniz gerekiyor. Sonrasında ise ağzınızı en az dokuz ile otuz kez arasında kasıp gevşetiyorsunuz Chia, bu hareketi yaparken ağız ile apış arası arasındaki bağa özellikle dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Bu hareketi yaptığınızda erkekler penisin kökünde, kadınlar ise vajinanın alt tarafında kasılma hissetmeliler. Bu da ağız ile genital organlarımız arasında bağ olduğunun kanıtıymış. Taoculara göre bu kasılma sonucunda tüm vücuda enerji pompalanır, kendimizi daha genç ve sağlıklı hissederiz. Bu da cinsel enerjiyi olumlu etkiler.

Gözler

Gözlerinizi hızlı hızlı kırpın ve açıp odaya bakın. Bu hareket göz çevresindeki kasları harekete geçirir ve görüş gücünü artırır. Göz çevresindeki kasların uyarılması ürogenital (iç cinsel organlara bağlı nokta) zarı açmaya yardımcı olur.
Yayın tarihi: 28.03.2006
8587
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.