Seksin marifetleri

Seksin marifetleri

Aktif bir cinsel yaşam uzun vadede hastalıkların önüne geçiyor, vücudu güçlendirip güzelleştiriyor, ağrıları azaltıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Parlak, pembe ve sağlıklı bir cilt, ışıl ışıl gözler, cinsel enerji yayan bir vücut. Seks vücudun uzun vadede daha sağlıklı ve güçlü olmasını da sağlıyor. Hücrelerin direnci artıyor, vücut daha fazla antikor üretiyor. Bu antikorlardaki albümin de vücudu enfeksiyonlardan koruyor. Hafif gribal rahatsızlıklar, yaralar daha çabuk kapanıyor. Bunun yanı sıra Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre aktif bir cinsel hayatı olan insanlar, daha nadir hasta oluyor.

Ağrıları azaltıyor

Orgazmın verdiği rahatlama duygusu baş ağrılarını azaltıyor. Ritmik hareketler sayesinde vücut mutluluk hormonu salgılıyor ve kan dolaşımı düzene giriyor. Ayrıca seks sırt ağrılarına, bel problemlerine, kas tutulmalarına ve adet dönemi ağrılarına karşı çok etkili.

Enerjiyi artırıyor

Bazen fazlasıyla yorucu olan seks, sonrasında vücudun canlanmasını ve enerjiyle dolmasını sağlıyor. Kısa bir gevşeme, yorgunluk ve hareketsizlikten sonra insanın kendini daha zinde, dinamik ve cinsel ilişki öncesinde olduğundan çok daha enerjik hissetmesi, tamamen seksin marifeti.

Güzelleştiriyor

Fiziksel problemlerin birçoğunu çözen seks, dış görünümü de güzelleştiren bir etkiye sahip. Haftada en az bir kez seks yapan kadınlar daha fazla güzellik hormonu, yani östrojen salgılıyor. Lenf akışı artıyor ve bağ dokusu daha güçlü hale geliyor. Cilt esnekleşiyor ve renk kazanıyor, saçlar güçleniyor, tırnaklar sertleşiyor. Düzenli seks egzersizleriyle vücut sıkılaşıyor. Üstelik bu egzersizler selülit ve varis oluşumunu geciktiriyor. Cinselliğin bir diğer avantajı ise hücrelerin yenilenmesi sürecini hızlandırıp yaşlanmayı yavaşlatması.

Kalbi koruyor

Kalp atışları aslında orgazm sırasında değil, orgazmdan önce hızlanmaya başlıyor. Bu da kalp için çok faydalı. Haftada en az iki kez cinsel ilişkiye girenler, diğerlerine oranla çok daha az kalp krizi riski taşıyorlar. O halde ne duruyorsunuz? Bir an önce sağlık egzersizlerine başlamanın tam sırası...
Yayın tarihi: 26.07.2006
1216
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.