Seksi gerçekler

Seksi gerçekler

İyi bir seks sadece cinsel arzuların bir sonucudur diye düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz! Çoğu kişinin "bir ihtiyaç" olarak tanımladığı seks, aslında spontane gelişebilen bir durum. Tabii ki bu "durumu" güçlendiren faktörler de var!

1- Orgazm aşık yapar mı?
Orgazm sırasında, her iki cinsiyet tarafından salgılanan "oxytocin" hormonu (orgazma ulaşmada etkili olan bir hormon) ile aşık olmak hem kadın hem de erkek için yüksek ve etkili bir yoğunlaşma aracı olarak değerlendiriyor. Uzmanlar bu sebeple birine daha çok konsantre olmuş çiftlerin, kendilerini aşıkmış gibi hissettiklerini söylüyor.

2- Yalancının mumu nereye kadar yanar?
Yapılan araştırmalar, her dört kadından birinin partnerini aldattığını ortaya koyuyor. Ancak bunların sadece yüzde 28'i yakalanıyor.

3- Aslında şartlar eşit!
Genellikle her erkek penis boyunun büyük olmasıyla övünür. Oysa kadın klitorisi de penis kadar büyük bir organ. Uzmanlar 10 yıl öncesine kadar bunu ölçemediklerini itiraf ediyor. Ancak artık biliniyor ki bu bölüm vajinaya kadar uzanıyor, oradan iki kola ayrılıyor ve vajinal dudaklara kadar geliyor. Bu da bir penis boyuna eş değer. Bu yüzden orgazm sırasında eşit şartlara sahip olduğunuzu unutmayın.
Yayın tarihi: 29.03.2007
3789
dahafazlası
YORUMLAR

Erkekler kadınlardan beklediklerinin yarısını kendileri gerçekleştirse neden aldatalım. Kendim için konuşacak olursam eşimin eğer seks yaparken bencil olduğunu düşünüyorsam, farklı kişiler düşünüyorum. Ya da acaba aldatsam mı diyorum.

x.hatun.x 20.02.2008 20:55:16

Evet, bence İlgen Çelik'in yorumu çok doğru...

Maryakup 10.02.2008 14:37:36

ALDATMAK KAVRAMI KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR. MAALESEF BENDE ÇOK ATEŞLİ BİR SEKSTEN SONRA BİLE ORGAZMA ULAŞAMIYORUM. PARTNERİMİN YARDIMI EŞLİĞİNDE MASTÜRBASYON YAPIYORUM. BUNA HAKKIM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. BAZEN BAŞKASINI BAZEN DE ONUNLA YAPTIKLARIMI HAYAL EDİYORUM. ŞİMDİ ONU ALDATIYOR MUYUM YANİ?

İLGEN ÇELİK 01.02.2008 18:35:05
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.