Seks mi yemek mi?

Seks mi yemek mi?

Kadınlar için diyet erkekten önce geliyor...

Güncellenme tarihi:

Diyet yapmayan kadın hemen hemen yoktur. Hatta kadınlar ilişkilerinden çok diyetlerine çaba harcıyor bile denilebilir. Bu durumda da doğal olarak seksten çok yiyecekleri hayal ediyor olabilirler.

İngiltere'de bu konuyla ilgili yapılan bir araştırma hayli ilginç sonuçlar ortaya serdi. 1290 kadının katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, her dört kadından biri diyetlerini ilişkilerinden daha önemli olarak nitelendiriyor. Tüm güçlerini kilo vermeye harcadıklarını söyleyen kadınlar eşleriyle olan ilişkilerini daha az önemsediklerini belirtiyorlar.

DİYET ERKEKTEN ÖNCE GELİYOR


Dahası, araştırmaya katılan kadınların üçte birinden fazlası diyetlerini hayatlarındaki erkekten daha fazla düşündüğünü söylüyor. Ve kadınların yarısından fazlası, yiyecekleri seksten daha fazla düşündüğünü itiraf ediyor.

Uzmanlar takıntılı hale gelen kilo kaybının anksiyeteye, hatta bazı bireylerde depresyona dahi neden olabileceğini söyleyerek kadınları uyarıyor. Sporla desteklenmiş sağlıklı beslenme daha dengeli, daha huzurlu bir hayat sağlıyor.

Yayın tarihi: 09.01.2013
4314
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.