Seks mi aşk mı?

Seks mi aşk mı?

Kendinize bir sorun bakalım: Seks ve sevgi birbirinden ayrı düşünülebilir mi? Aslında düşünülebilir. Filmlerde ve romanlarda bu tür örneklerle sıkça karşılaşmıyor muyuz?

Gerçek hayatta da durum pek farklı değil. Ancak, kadın için seks 'sevişmek' anlamında çoğu zaman. Çünkü o, duygularını, yüreğini sunuyor erkeğine. Öte yandan, erkeklerin büyük bir bölümü için 'sevişmek'le 'seks' eş anlamda değil. Ya da öyle ama biz kadınlara bunu anlatmayı beceremiyorlar! Onların duygu ve düşüncelerini ifade etme konusundaki basiretsizliğini biliyoruz zaten, hanımlar! Peki, nereye gitti o eski adam?
Peki ya, "Bu adam her anlamda benimle birlikte, ama ya sevgisi?" dediğiniz de oluyor, kabul edelim şimdi!

'Cicim dönemi' pek kısa
İşte o tadına doyum olmayan dönemden söz ediyoruz. Nasıl da gözünüzün içine bakardı; el üstünde tutardı sizi, değil mi? Seksin ardından sırtını dönerek gaz çıkartarak horlamaya başlamaz, size sımsıkı sarılır ve bıkıp usanmadan 'seni seviyorum' derdi. Şimdiki manzara ise pek iç açıcı değil cinsel birlikteliğin ardından - tabii kısa süreli ve ön sevişmenin beş dakika ile sınırlı kaldığı bir birleşme - tek söz etmeksizin derin bir uykuya dalıyor. Ertesi sabah da, tabii ki tepsiyle size kahvaltınızı getirmiyor ya da sizi öperek uyandırmıyor. Artık şöyle cümleler kuruyor:

"Beyaz gömleğimi ütüledin mi?", "Bugün dünya kadar işim var", "Bu akşam ne yemek yapacaksın?"... Peki, nereye gitti o eski adam? İlişkilerde de aynı şarkı söyleniyor.

Evliliklerde vaziyet bundan ibaret. Ya ilişkiler? Eh, onlarda da durum pek farklı sayılmaz: Kadın zamanla erkeğin ya bir 'erkek arkadaşı', ya 'annesi', ya da alıştığı 'herhangi bir şey' haline geliyor. Erkek bir gün "Ben özgür ilişkiden yanayım, ikimiz de kendi hayatımızı yaşayalım" diyebiliyor. Tabii bunun Türkçesi "Evet güzelim, romantik yatak odası günleri geride kaldı. Sen de buna alışsan iyi olur".

Sonuç itibariyle, erkek milleti için seks - tatmin edici olmak kaydıyla - oldukça önemli. Ve bunun yanında ille de sevgi olması gerekmiyor. Ama bu ilginç tür, sevmediği halde kadın tarafından yine de sevilmeyi bekliyor, siz ne derseniz deyin!
Yayın tarihi: 24.04.2007
2840
dahafazlası
YORUMLAR

Sonuna kadar AŞK

Tuğçe 05.12.2007 13:53:13
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.