Seks konuşmayı seviyoruz

Seks konuşmayı seviyoruz

Adem ile Havva'dan bu yana popülerliğinden bir şey kaybetmeyen seks konuşmaları, 21'inci yüzyılda da insanların sohbet konusu olmaya devam ediyor. Peki, daha çok kadınlar mı, yoksa erkekler mi seks hakkında konuşmayı seviyor? Bu yarışta bayrağı kim taşıyor?

Kadınlar

Erkekler her zaman içten içe, kültürlü, belli bir kariyere sahip kadınların, kendi aralarında seks hakkında konuştuklarını merak ederler. Sonunda da kadınların yaşadıkları orgazmın sıklığı, yoğunluğu, keşfettiği yeni pozisyonlar gibi konuşmalar yapacak kadar budala olmadıklarına karar verirler. Bir de seks, hemen herkes için eskiden olduğu gibi üstünde konuşulması gereken yeni bir konu değil artık. Öyle ki, darmadağınık bir yatakta, kadınla erkeği bir arada gördüğümüzde bile artık gözlerimiz yerinden fırlamıyor.

Söz konusu seks olduğu zaman yetişkin bir kadın, konuşmanın kabaca neler içereceğini bilir. Ama tahmin edebileceğiniz gibi, bu durum yakın geçmişe kadar hiç de böyle değildi. Yapılan araştırmalar, kadınların 1980'lerde günümüze oranla seks hakkında çok daha rahat ve fazla konuştuklarını ortaya koyuyor. Hatta bu konuşmalar, ilişkide girdikleri pozisyonlardan partnerlerinin yeterliliğine kadar bir çok kişisel konuyu içeriyormuş. Uzun lafın kısası, 80'lerin kadınları şimdikilere oranla oldukça "açık"larmış.

Oysa şimdilerde bu tür konuşmalara çok sık rastlandığı pek söylenemez. Çünkü nihayet iki kişinin arasında yaşanan duygusal ilişki daha çok şey ifade eder hale geldi. Bunun nedenlerinden biri de artık insanların hayatlarında iki haftadan daha uzun süren ilişkiler istemeleri ve ilginç seks hikayeleriyle uğraşmaktansa, ilişkileri için çaba sarf etmeyi tercih etmeleri olarak açıklanabilir. Dolayısıyla da, uzun süreli bir partnere ve onunla ilgili her şeye karşı da daha saygılı olmak gerekliliği doğuyor.

Günümüzde seks konuşmalarının eski sıklığını kaybetmesinin bir başka nedeni de, insanların bu tür şeyler için harcayacak zamanlarının kalmaması. Kadınlar bugünlerde hayata dair daha ciddi konulardan konuşmayı tercih ediyorlar. Bir de, içinde bulunduğumuz yeni çağın özelliklerinden biri haline gelen ve neredeyse belli bir rutine bağlanan iş/ev/şehir değiştirmek de, bir anlamda hakkımızda çok şey bilen insanları daha az görmek anlamına geliyor. Doğal olarak da, bu yeni yerlerde tanışılan yeni arkadaşlarla seks hayatı hakkında konuşmak için en azından bir yıl gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Yalnız olan ve geçici ilişkiler yaşayan kadınlar, kendi aralarında paylaşacak, anlatacak çok şey bulsa da genellikle bunları uzun süredir evli olan arkadaşlarıyla konuşmaktan çekinirler. Nedeni de,' bu arkadaşlarının kendilerine inanılmaz gözlerle bakacaklarını ve hatta kıskanacaklarını düşünmeleridir.

Peki, uzun süreli ilişkiler sürdüren kadınlar kendi aralarında ne konuşur? Genellikle komik durumları. Artık, yatakta ne kadar vahşi, çekici, dayanılmaz olduklarını ya da karşılarındaki erkeği baştan çıkarmak için başvurdukları
yollarını anlatmaktan vazgeçmişlerdir. Zaman zaman bu kadınların da baştan Çıkıp 22 yaşındaki bir erkeğin bakışlarından etkilenmedikleri de ya da arada sırada partnerleriyle eski günlerine dönüp, bir takım çılgınlıklar yapmadıkları olmuyor değil tabii. Böyle durumlarda ise tuhaf şekilde olanları hemen yakın arkadaşlarıyla paylaşmaktan kaçınmazlar nedense.

Ama yine de bir genelleme yapmak gerekirse, bu kadınların konuştukları konular çoğunlukla yaşadıkları ilişkilerden ibarettir. Düzenli bir ilişkileri olmayan diğer arkadaşlarından tek farkları, partnerleriyle olan ilişkilerine dair sadece ipuçları vermeleridir. Artık detaylı anlatımların zamanı geçmiştir çünkü.

Sonuç olarak, erkeklerin kafalarını meşgul eden o önemli soruya bir cevap vermek gerekirse; kariyer sahibi, olgun, kültürlü kadınlar da aralarında seks konuşmaları yaparlar ve sadece aşırıya ve çok özele kaçmaktan kaçınırlar. En özellerini ise sadece çok iyi tanıdıkları ve kendilerini çok iyi tanıyan arkadaşlarıyla konuşabilirler. Bu arada erkeklere bir diğer ipucu daha; ne zaman bir kaç kadını aralarında kıkırdaşırken görürseniz, bilin ki hemcinslerinizin kulakları çınlıyordur.

Erkekler

Kadınların düşündüğünün aksine erkekler futboldan konuşmaya başladıkları zaman, bütün gün ve gece boyunca bir şekilde ve her detaya girerek konuşmalarına devam edebilir. İşin ilginç yanı ise futbol üzerine olan bu konuşma bir sure sonra kendiliğinden sekse kaymaya başlar. Yani erkeklerin futboldan konuşurken, kadınlar ve seks hakkındaki konuşmaları da neredeyse kaçınılmazdır. Erkeklerin kadınları, dolayısıyla da seksi düşünmedikleri tek zaman ise seks yaptıkları andır. O anda işlerini, tuttukları takımı veya kendilerini o an yaptıkları işten uzaklaştıracak bir şeyi düşünmeyi tercih ederler. Buna neden olarak da, o anı mümkün olduğu kadar uzatarak partnerlerini daha mutlu etmeyi gösterirler.

Kadınlar yeni tanıştıkları yabancılarla seks hakkında konuşmaktan bile kaçınırken, erkekler yabancılarla bırakın seks hakkında konuşmayı, seks yapmaktan bile hiçbir zaman çekinmezler. Kadınlar beğendikleri biriyle tanıştıklarında "Gömleğin çok güzelmiş" gibi klasik komplimanlarla sohbete başlamayı tercih ederken, erkekler "Dünkü maçı izledin mi?" sorusunu tercih ederler. Sohbet ilerledikçe kadınlar, her iki tarafın da eski ilişkileri hakkında konuşmaya, erkekler ise "Hangi takımı tutuyorsun?" gibi sorulan sormaya başlarlar.

Erkekler için üç tür kadın vardır. İlk grup; birinci derece akrabalardan ve bir nedenden dolayı, kendilerine çekici gelmeyen kadın arkadaşlarından oluşur. Bu grupla seks düşünülemez ve bunun ima edilmesinden bile korkulur. İkinci grup; kız arkadaş, partner veya eşten oluşur. Onlar asla seks konuşmalarının konusu olamaz. Bunun nedeni de beraber oldukları kişiye değer verdikleri için kendi özellerini başkalarıyla paylaşmak istememeleri veya aralarında yaşananları unutmak istemeleridir. Üçüncü grup ise tanımadıkları, bilmedikleri, hiçbir ilişkileri olmayan kadınlardan oluşur. Zaten gerçek seks konuşmaları da bu grup üzerine kurulur. İki erkek seks hakkında konuşmaya başladıkları zaman (bu konuşma tamamen teoriktir) kadınlar yine üç gruba ayrılır. İlk grupta, bir nedenle birlikte seks yapmak istemedikleri kadınlar yer alır (bu oldukça ilginç bir gruptur çünkü hemen hemen her erkek, hemen hemen her kadında seks yapacak bir neden bulur). Bu gibi durumlarda erkeklerin genel açıklaması iki kelimeden oluşur: "Ondan hoşlanmıyorum". İkinci grubun yorumu: "Onunla birlikte olmak hoşuma gider doğrusu". Üçüncü grup da yine ilginçtir, çünkü bu gruptaki kadınlar oldukça çekicidir fakat erkekler onlardan fazla hoşlanmaz. Bunun başlıca nedenleri ise bu kadınların kendilerine olan güvenleri ve bu erkekleri umursamamalarıdır. Bu kadınlara karşı yorumları ise şöyledir: "Aklını başına getirecek biri lazım". Zaten erkeklerini çoğu, kendilerine zorluk çıkaran her kadının aklını başına getirecek birine ihtiyacı olduğuna inanır. Yeni tanıştığı bir kadınla sohbete dalan hemen her erkek" konuşmanın ilerleyen saatlerinde üstü kapalı da olsa cinsel performansını belli eden konuşmalardan hoşlanır. Örneğin; iki erkekle ciddi bir toplantı yaptıktan sonra, odadan ayrılan çoğu kadının arkasından erkeklerini konuşması birdenbire kadının bacaklarına göğüslerine vs. yönelir.

Erkekler yaşlandıkça aralarında yaptıkları seks konuşmaları da değişime uğrar. Tam anlamıyla seksle tanışmadan önce, sanki her gün seks yapıyormuş gibi konuşurlar ve bir erkek ne kadar çok seksten söz ederse, bu o. kadar az seks yapıyor anlamına gelir. Ayrıca seksten çok söz eden erkekler, kadınları çok etkilediklerini ve sekste çok başarılı olduklarına inanmaya başlarlar, gerçekte ise durum hiç de böyle değildir. Yaş ilerledikçe seks hakkında daha az konuşmaya başlanır, çünkü artık insanların seksten başka konuşacak konuları vardır. Yalnız boşanmış bir erkekte durum farklıdır; yeni boşanan bir erkek uzun süre susmadan seksten konuşur. Yıllardır evli olan erkekler ise seks konusunda saatlerce çok rahat konuşabilir duruma gelmişlerdir. Uzun lafın kısası, seks konuşmaları erkeklerin hayatında biraz daha ağır basar. Fısıldaşarak konuşan gördüğünüz her iki erkeğin sohbet konusunun seks olması kuvvetle ihtimaldir.
Yayın tarihi: 21.03.2006
11604
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.