Seks gençleştirir!

Seks gençleştirir!

Profesör doktor Osman Müftüoğlu yaptığı araştırmanın sonucunda, seksin her ne kadar zayıflatmasa da, gençleştirdiğini keşfetmiş.

Güncellenme tarihi:
Geçen pazar tavla oynarken arkadaşım enteresan bir soru sordu: Sık seks yapmak kilo kaybına yol açar mı?

Üşenmeyip küçük bir araştırma yaptım! Eğer bu sorunun cevabını siz de merak ediyorsanız yazıyı dikkatle okuyun. Ben ilk bilgileri şimdiden vereyim. Seks zayıflatmasa da gençleştiriyor!

Çoğumuz egzersizi yeni hayatın bize dayattığı trendlerden biri gibi düşünüyoruz. Bu ciddi bir yanılgı. Egzersiz yaparak (ya da aktif bir hayat sürerek) modern hayatın bize kaybettirdiği hareketliliği yeniden kazanmaya, hareket etmek üzere tasarlanmış olan vücudumuzu 100–200 yıl öncekiler gibi forma sokmaya çalışıyoruz. Yani kaybettiğimizi yeniden bulmaya çalışmak gibi bir durum söz konusu. Çünkü yeni hayat ulaşım araçlarını arttırarak ve hareket etmeyi azaltacak teknolojiler geliştirerek bizi hiç farkına varmadan tembel, pısırık, uyuşuk insanlar haline getirdi. En azından bu nedenle egzersizi bir trend, moda ya da dayatma gibi düşünmemelisiniz.

Seks de egzersiz de hayatı uzatıyor
Kısacası egzersiz yapmak demek gençleşmek, dinçleşmek, sağlığı daha kolay yönetmek demektir. Bunun için de her gün canınız çıkarcasına yoğun egzersiz yapmanız gerekmiyor. İşin aslı egzersiz yapmak kelimesini fiziksel faaliyeti arttırmak şeklinde düzeltmekten geçiyor. Çünkü beden taksimetreniz ve biyolojik kayıt cihazlarınız, çıktığınız merdiveni de, yürüdüğünüz yolu da, ofiste attığınız odalar arası turları da bir bir kaydediyor.

Egzersiz sadece kaslarınızı şişirip ruhunuzu kasmak için gerekli olan özel ve süslü bir süreç değildir. Sıradan bir fiziki faaliyetin bile vücudunuzu ve ruhunuzu gençleştireceğini unutmayın. Fırsat buldukça yürüyün, yüzün, bisiklete binin, evde temizlik yapın, bahçeniz varsa çimleri biçin, budama yapın, boş zamanlarınızda evinizi kendiniz onarın, hafta sonlarında yürüyüşe çıkın, parkları turlayın. Fırsat buldukça tenis, golf ya da halı sahada futbol oynayın. Ama ne yapın yapın hareketsiz tembel biri olmayın.

Bu haberlere de bir göz atın!


Yayın tarihi: 28.09.2008
3209
dahafazlası
YORUMLAR

sxs insanı genç tutar güzelleştirir olgunlaştırır 21 çeşit hastalıtan korur kurtarır sxs siz hayat boş hayat yalnız yaşamak birtek allaha mahsusus birleşin ey insanlar yer yüzünde çoğalın ayetinde de belirtiği üzre insanlar eşini bulmak zorunda sxs le allah insanları bir birlerine bağımlı olmasını dilemiştir ki imanımız gereği evlilik öncesi ilişkilerin yanlış olduğunu insanların birbirlerinin arasında yanlış düşünmeleri inanç bilgisizliğindendir...yorumumu yorumlayın....?

Hain aşk G.antep 22.10.2008 11:40:59

Doktor Bey çok haklı

Sinan Mutlu 04.10.2008 17:26:50

kadınlar çok saftırlar onları anlamak bi hayli zor

Dr.fuchs 03.10.2008 11:28:44

evet çok dogru bence sex gençleştirir

bilal korkmaz 02.10.2008 12:25:44

BENCE DE KATILIYORUM

AAAAAAA SSSSSSS 01.10.2008 10:35:26

merhabalar; karmen sana katılmıyorum arkadaşım,ben yaklasık 5 aylık evli bir erkeğim.evlendiğimde 61 kiloydum su anda inanmayacaksın belki ama 74 kiloyum evet bunu bana evlilik ve esim yaptı su an patlayacak gibiyim.saygılar...

tcvatandasi1 30.09.2008 14:09:45

buna kesinlikle katılmıyorum sekste inanılmaz enerji harcıyorsunuz ve bu sayede çok formdayım:)

karmen 28.09.2008 11:47:44
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.