Seks egzersizi yapın

Seks egzersizi yapın

Kendinizi zorlamadan yapacağınız bazı hareketler, formunuzu korumanızı sağlarken aynı zamanda da cinsel hayatınızı güçlendiriyor. Hatta belki de yepyeni ve muhteşem bir sayfa açıyor.

Sabah yürüyüşlerinin ne kadar yararlı olduğu su götürmez bir gerçek. Yoganın da öyle... Yoganın sağladığı iç huzur ve dinginlik, bedenin elastikiyetiyle birleşince insan yılların geçtiğine aldırmaz oluyor. Artık bu egzersizleri cinsel hayatımızı güçlendirmek adına kullanmanın da zamanı geldi. Yapmanız gerekenleri okuyun ve alacağınız (ve de vereceğiniz) zevki nasıl artıracağınızı öğrenin!

Yürüyüş

Parkta, deniz kenarında veya hiç olmadı evinizin çevresinde yapacağınız yürüyüşler kan dolaşımınızı düzenler. Peki kanın tüm vücudunuzda özgürce dolaşması ne anlama geliyor? En ufak bir seksüel bit harekette, diyelim ki bir dokunuşta veya öpüşmede, güneye doğru kan pompalanmaya başlar ve bedeniniz kendini cinsel ilişkiye hazırlar. Uzmanlara göre kan dolaşımınız ne kadar iyi olursa, vajinanıza o kadar kan gider ve o ölçüde alırsınız. Yürüyüş, jogging veya dans... Ne yaparsanız yapın işe yarıyor. Sonuç almak ve cinsel hayatınızı renklendirmek, haftada üç ya da dört en azından 20 dakika hareket yapın. Zaman bulamıyorsanız, asansör kullanmayın ve her yere yürüyerek gitmeye özen gösterin.

Çocuğunuzla paten kayın

Paten kaymak bacaklarınızın arasını güçlendirir, ki bu bölge kadınların en zayıf bölgesidir. Bu cinsel ilişkiyi çok daha heyecan verici kılar. Kaslarınızı geliştirin; göreceksiniz ki ilişki sırasında onları sıktığınızda, vajina duvarlarınız çok daha daralacak. Bu hem sizin hem de partneriniz için artı bir değer. Bacaklarınızdaki kasları güçlendirmenin bir başka yolu ise çömelmek. Ellerinizi kalçanıza bacaklarınızı iyice açın ve hafifçe dışa döndürün. Gövdeniz dik dururken, kalçanız dizlerinize neredeyse paralel olana kadar çömelin. İkiye kadar sayın ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Sonuç almak istiyorsanız haftada üç kez, 15'lik üçer set halinde çömelin.

Yoga yapın

'Ujjayi' çok yaygın bir yoga tekniği. Bu tekniğe göre derin derin nefes alırken göğsünüzü ve ciğerlerinizi genişletiyorsunuz, sonra da ağır ağır nefesinizi veriyorsunuz. Ujjayi soluma tekniğini ne kadar çok uygularsanız, ilişkiye o kadar çok odaklanabilir, gün içindeki sorunlarla dikkatinizi dağıtmazsınız. Neden mi? Yapılan araştırmalara göre bu şekilde derin nefes alındığında beyin hareketleri azalıyor, bu da insana huzur veriyor. Bu yöntem, kendi kendinize sükunetinizi korumanızı sağlıyor ve partnerinizle baş başa kaldığınızda kesinlikle işe yarıyor. Beyninizi rahatlatmış, bedeninizi de çok doğal bir şekilde yanı başınızdaki erkeğe sunmuş oluyorsunuz.

Mekik çekin

Mekik çekmek pelvik kaslarınızı güçlendirir. Üreme organlarınızı destekleyen ve orgazm sırasında kasılan bu kaslar ne kadar güçlü olursa orgazm o kadar yoğun olur. Sadece mekiği doğru çekmeye özen gösterin. Sırtüstü yatın ve kürek kemiğinizin hep yerde olmasına, hareket etmemesine dikkat edin. Haftada üç gün 15'lik üçer set halinde yapacağınız bu egzersizle karın kaslarınız gelişeceği gibi pelvik tabanınız da gelişecek.

Kegel egzersizi

Kegel egzersizini düzenli olarak yapan bir kadın, çok daha güçlü bir orgazm yaşıyor. Bu egzersiz vajinismus sorunu olanlar için de bire bir. Pelvik taban kası egzersizleri arasına giren Kegel'in özellikle menopoz ve doğumdan sonra mutlaka uygulanması gerekiyor. Pelvis taban kasları idrar geldiğinde hissedilen kaslar. Bu kaslar aynı zamanda doğum sırasında ıkınılmasını sağlıyor. Zor bir doğum sonrasında veya fazla sayıda doğum yapılması sebebiyle bu kaslar işlevlerini tam olarak yerine getiremiyor. Bu da genital bölgede esnekliğe neden oluyor. Bunun için yapılması gereken çok temel ve basit bir hareket var. Önce idrar yaparken hangi kaslarınızı çalıştırdığınıza bakın. Sonra da günde beş set bu kasları sıkıp bırakın. Her sette beş ya da on kez kaslarınızı sıkmalı ve üç ila on saniye kadar tutmalısınız. Eğer idrar yaparken bu kasları keşfedemezseniz, iki parmağınızı vajinaya yerleştirin ve dışarıya çıkmalarını engelleyecek şekilde vajinanızı sıkın. Böylece kaslarınızı hissedin.

Jinekolog Op. Dr. Kağan Kocatepe'ye göre bu egzersizi idrar sırasında yapmamanız gerekiyor. Aynı esnada normal nefes almayı da ihmal etmemelisiniz.

Kegel egzersizini evde, işyerinde, yolda, kısacası her yerde yapabilirsiniz. Kimsenin de ruhu duymaz. Bu kasları çalıştırmayı öğrenmeniz hem vajinanızın sıkılığını artırır hem de cinsel ilişki sırasında daha fazla tahrik olmanızı ve çok daha yoğun bir zevk almanızı sağlar. Ayrıca partnerinize de çok büyük keyif verİr. Bizden söylemesi!
Yayın tarihi: 17.04.2006
1518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.