Performansınızı artırmanın yolları

Performansınızı artırmanın yolları

Sabah yürüyüşlerinin kalbe iyi geldiğinin, yoga derslerinin ise ruhunuzu rahatlattığının farkındasınız. Peki ya günlük bazı egzersizlerin yataktaki performansınızı artırdığını biliyor musunuz?

Yürüyüş yataktaki performansı artırıyor

Cornell Üniversitesi'nden Dr.Howard Glazer yürüyüşün vücuttaki kan dolaşımını arttırdığını belirtirken vücudun her noktasına giden kanın bizi seks yapmaya kışkırttığını söylüyor. Glazer ayrıca vücuttaki kan dolaşımı ne kadar fazla olursa vücudun o kadar uyarılacağının altını çiziyor. San Francisco'da bulunan St. Francis Memorial Hastanesi Kadın Programı bölümünden Susan Lewis ise yürüyüş, koşu veya dans gibi kan dolaşımını arttıran egzersizlerin yataktaki performansı artırdığını belirtirken bu farkı hissedebilmek için haftada üç ya da dört kez 20 dakikalık egzersiz yapılması gerektiğini vurguluyor.

Buz patenine ne dersiniz?

UCLA Sağlık Merkezi Kadın Cinsel Sağlığı Merkezi direktörü Jennifer Berman buz pateni yaparken kadınların zayıf bölgeleri olan bacaklarının iç kısmının çalıştığını, çalışan bu kaslar sayesinde seksten daha çok zevk alınacağını söylüyor.

Yoga'nın büyüsü

'Ujjayi' nefes tekniğini (Göğsü ve akciğerleri şişirirken derin nefes alıp daha sonra nefes verilen yaygın bir yoga tekniği) ne kadar sık yaparsanız istediğiniz her şeye daha kolay odaklanırsınız. Araştırmalar derin nefes alırken beyin aktivitesinin azaldığını bunun da insanı rahatlattığını gösteriyor. Bunun partnerinizle baş başayken size rahatlık vereceğini hatırlatan Glazer şunları söylüyor: 'Derin nefes alıp verdiğinizde o an kafanızda olan tüm günlük detaylar (köpeğin maması bitti, çamaşır makinesini tamirciye yollamam lazım vs.) silinip gider ve yanınızda uzanan seksi adama odaklanırsınız.

Leğen kemiği kaslarına dikkat

Üreme organlarını destekleyen leğen kemiği kaslarının güçlü olması orgazm sırasında aldığınız zevki artırıyor. Uzmanlar bu kasların haftada üç kez çalıştırılmasının kişinin cinsel hayatında büyük fark yaratacağı görüşünde.
Yayın tarihi: 28.02.2007
1469
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.