Orgazmın da sahtesi var!

Orgazmın da sahtesi var!

Yapılan araştırmalarda kadınların yüzde 40'ının orgazm takliti yaparak eşini kandırdığı belirtildi. İtalyan seks uzmanı Maurizio Bossi, seks sırasında 5 bin kadını inceleyerek, gerçek orgazmın sahtesinden ayırt edilebileceğini söyledi.

Bossi, orgazm sırasında kadınların çok farklı tepkiler gösterdiklerini ve erkeklerin bunu dikkatli incelediklerinde rahatlıkla anlayabileceklerini de sözlerine ekledi.

Yüzyüze sevişin!

Bossi, seks sırasında erkeğin kadınının yüzünü, göbeğini, göğüs ve ayaklarını görebilecek şekilde yatış pozisyonuna almasını önererek, orgazmdan önce kadının burnu kaşınmaya, göğüs uçları sertleşmeye, göğüslerinin arasındaki derinin kızarmaya başladığını belirtti.

Sahtesi ile gerçeği nasıl ayırdedilir?

Araştırmasında, seks sırasındaki 5 bin kadını inceleyen Bossi, "gerçek" orgazmı sahtesinden ayırt etmenin mümkün olduğunu söyledi. Bossi, gerçek orgazmda görülen ve hiçbir kadın tarafından taklit edilemeyen bu uyarı sinyallerini şöyle sıraladı:

* Seks esnasında kadın, yüzü, göbeği, göğüs ve ayakları erkek tarafından görülebilecek şekilde yatış pozisyonu almalı.

* Orgazmdan kısa bir süre önce burnu hafiften sulanmaya başlar.

* Sonra göğüs uçları sertleşmeye başlar.

* Orgazmdan hemen önce, boğazı kuruduğu için yutkunma gereksinimi duyar.

* Göğüsleri arasındaki deri hafif kızarır.

* Nihayetinde de göz bebekleri büyür.

* En önemlisi, orgazm esnasında, kadının ayakları da oynar. Özellikle başparmağı dik duruma geçer...
Yayın tarihi: 07.06.2006
1311
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.