Orgazm taklidi yapmayı bırak, gerçeğini yaşa!

Orgazm taklidi yapmayı bırak, gerçeğini yaşa!

Kadınların yüzde 47.7'si çeşitli nedenlerden ötürü orgazm takliti yapıyor.

Kimi eşinin, yatakta kötü olduğunu düşünmemesi için, kimi yatakta kötü olduğu izlenimi uyandırmamak için yapıyor bunu. Oysa ilişkide yapılacak ufak tefek bazı değişikliklerle kadının da bu zevki tatması mümkün olabilir. Bunun için her iki taraf da birbirlerinden farklı olduğunu kabul etmeli ve belli görevleri yerine getirmelidir.

* Öncelikle erkeğin, orgazma ulaşması için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatması gerekir. Çünkü kadınların için orgazm olabilmesi için gereken süre, erkekler için gerekenden çok daha uzundur. Kadının orgazm olma süresi, ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuna ve erojen bölgelerinin ne kadar uyarıldığına bağlıdır.

* Bazı kadınların orgazm olabilmesi için direk klitoris uyarısı gerekir. Dolayısıyla çiftler, klitoris uyarısı için en uygun pozisyonu seçmelidirler. Klitorisin en iyi uyarıldığı pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarıldığı duygusal temasın da en az olduğu pozisyon erkeğin, kadının arkasında olduğu pozisyondur. Ancak bu, her kadın için geçerli değildir.

* Kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerden daha zordur. Kadınlar için "önsevişme dönemi" çok önemlidir. Kadın yetirince hazır olunmadan ilişkiye başlandığında, ilişki kadın için tatsız bir deneyime dönüşür.

* Kadının uyarılması ve orgazm olabilmesi için diğer önemli nokta, erojen bölgelerdir. Bu bölgeler, kadından kadına değişmekle birlikte genellikle meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri bütün kadınlarda aynıdır. Kadın eşine önsevişme ve ilişki sırasında erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır.

* Bütün kadınların vajinal yoldan orgazm olması beklenemez. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazıları bazı ilişkilerde olurlar, diğerlerinde olamazlar. Bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal orgazm yaşaması beklenmemelidir. Klitoral orgazm da bir orgazm çeşididir ve hiçbirinin diğerine üstünlüğü söz konusu değildir.

* Penis boyu takıntısı terk edilmelidir. Vajinanın üst 2/3'lük bölümü embriyolojik gelişim açısından alt 1/3'lük bölümünden çok daha farklı bir bölgeden gelişmektedir. Bu nedenle bu iki bölgenin fizyolojik ve anatomik özellikleri birbirinden oldukça farklıdır. En bariz farklılık sinir liflerinin dağılımındadır. Alt 1/3'lük kısım zengin bir sinir ağına sahipken, üst 2/3'lük kısımda sinir lifleri nispeten daha azdır. Bu nedenle alt 1/3'lük kısım dokunma, ağrı gibi uyaranlara çok daha hassastır. Dolayısıyla penis uzunluğunun kadının "tatmin olmasıyla" hiçbir ilişkisi yoktur.
Yayın tarihi: 03.08.2006
1520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.