Orgazm sorununu çözün

Orgazm sorununu çözün

Hem uyarılmanızı, hem de ilişkinizin kalitesini ve aldığınız zevki arttırabilecek egzersizlerle, orgazm sorununu çözebilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Orgazm sorununu çözün
Kegel egzersizlerini düzenli olarak uygularsanız, zaman içinde alt karın ve kalça bölgesinde yer alan adale gruplarını istemli kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bu sayede hem uyarılmanızı güçlendirebilir, hem de ilişki sırasında daha aktif rol alabilirsiniz.

Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Altuğ Semiz, son zamanlarda en fazla merak edilen konuların başında gelen kegel egzersizleri hakkında bilgi verdi.

Orgazm olmayı engelleyen faktörler
Maalesef kadınların yaşadıkları her cinsel birliktelik, orgazm ile sonuçlanamayabilir. Bu sorunun temelinde büyük oranda partner kaynaklı nedenler yatar. Onu yeterince çekici bulamamak, partneri tarafından yeterli uyarılmamak, partnerlerin deneyim ve bilgi eksiklikleri, uyumsuzluk gibi nedenler orgazmı güçleştirir.

Kadınlar cinsel ilişkide aktif rol alarak, orgazmını sağlayacak hareketleri yanlış anlaşılırım korkusu ve utangaçlıklarından dolayı yapamaz; bu da her iki tarafı da yaşanacak keyiflerden mahrum eder. Yaşanmış kötü deneyimler, iş stresi, yeterli gelememe korkusu, bedenine güvenememe, beğenilme kaygıları, aşırı yorgunluk gibi psiko-sosyal nedenler, orgazm olmayı güçleştirir.

Sigara kullanan bireylerde damar sertliği ve küçük damarlarda dolaşım yetersizliği oluşabileceğinden yoğun sigara kullanımı olan 38 yaş üzeri kadınlarda, klitoral kan dolaşımında azalmaya bağlı olarak orgazm güçleşebilir. Yüksek yağ oranlı gıdaları çok tüketenler de aynı problemi yaşayabilir.

Vajinal akıntı nedeniyle hassaslaşan vajinal duvarların ağrılı olmaları da orgazmı engelleyebilir. Travmalı doğum yaşayan ve oluşan vajinal yırtıklar doğru ve yeterli tedavi edilmemiş kadınlarda cinsel ilişkiden keyif alamama sorununu ortaya çıkarabilir. Anatomik yapısı gereği klitoris ve G noktası gibi bölgelerin, partnerin bedeni ve penisi ile teması zor olan kadınlarda da orgazm sorunu ortaya çıkabilir.

Orgazm olmak için yapılabilecekler>>>>>>>>

Yayın tarihi: 13.01.2009
4009
YORUMLAR

orgazmdan kasıt nedir anlayabilmiş değilim zevk almanın birçok değişik şekli var bence bununla sınırlandırmak insanı kasar ortaya gerçekten sorun çıkarır tavsiyem bolbol bitki çayı tüketin müthiş gevşetip rahatlatıyor bide karşılıklı istekleri söyleyip sınırları aşarsanız sizden mutlusu olmaz

abutneş 09.07.2009 11:52:22

Kadına özgüven verilmeli? bi ayrıcalık tanılmalı ne istediğini gözlerinden anlamalı ve kendi isteklerinizi ön sıraya konulmaması takdirde hangi kadın olursa olsun orgazm olmamasına imkan yoktur.

Bortecine 30.06.2009 15:02:45

kesınlıkle sıze katılıyorum insanları bılgılendırdıgınız içinde teşekkür ederım.iyiki varsınız

dıdem sev 25.04.2009 21:26:21

kötü bi durum çoğu kadında bunu eşiyle paylaşamayabiliyo erkekte anlamıyo kötüüüüüüüü çok kötü

sinem doruk 13.04.2009 02:29:18
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.