Kızlık zarına hapis bedenler!

Kızlık zarına hapis bedenler!

Kaç kadın öldürüldü, intihara zorlandı bedenini hapsettiği bu zardan kafes sebebiyle. Bu gelişme ile belki de yırtılıyor o zardan kafeste...

Güncellenme tarihi:
O hüzünlü konu 'kızlık zarı'

• Hüzünlü konu 'kızlık zarı'. Günümüzde hala öyle çok kadın bu 'ahlaki sembol' sebebiyle en sevdikleri tarafından ya öldürülüyor ya da intihara zorlanıyor ki! Kadınların erkek egemen kültürde bedenlerini sarmalayan o kap kalın, o kırılmaz zincir...

• Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), kızlık zarıyla ilgili binlerce yıllık tabuyu yıkacak bir iddiada bulundu. CİSED normal yapıdaki kızlık zarının ideal şartlar altında ilk cinsel ilişki deneyiminde ve sonrasında kanamayacağını, yırtılmayacağını, delinmeyeceğini, patlamayacağını, ağrı ve acı yapmayacağını açıkladı.

• CİSED Başkanı Dr. Cem Keçe yeni çıkan ve cinsellik konusunda en çok satanlarda ilk sırada bulunan "Vajinismus'un Üstesinden Gelmek" adlı kitabında kızlık zarı ile ilgili binlerce yıllık cinsel tabuları yıkıyor.

Yayın tarihi: 01.05.2008
2209
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.