Kırmızı renk seksi simgeliyor!

Kırmızı renk seksi simgeliyor!

Kadınların ilk buluşmadaki renk seçimi, cinsel isteklerini ve performanslarını da ortaya koyuyor...

Güncellenme tarihi:

Aşkın rengi olarak da bilinen kırmızı, aynı zamanda seksin de rengiymiş. Kadınların ilk buluşmadaki renk seçimi, cinsel isteklerini ve performanslarını da ortaya koyuyormuş. Bakın nasıl!

İngiltere’de psikologların erkek üniversite öğrencileri üzerinde yaptığı çalışmada “kadınların kıyafetlerindeki renk seçiminin erkekleri ne yönde etkilediği” sorusuna cevap arandı.


KIRMIZI RENK DAHA ÇEKİCİ BULUNUYOR

Yaşları 18-21 arasında değişen erkekler ilk buluşmada kırmızı renkte bir kıyafet giyen kadınların buluşmadan sonra seks yapma olasılığının, başka renkler seçen kadınlara göre daha yüksek olduğunu düşündüklerini söyledi.

Sonuçları “Sosyal Psikoloji Günlüğü” adlı dergide yayınlanan araştırmaya göre erkekler en çok kırmızı renk kıyafet giyen kadınları çekici buluyor.
Erkeklerin kırmızıdan sonraki seçimleri beyaz, mavi ve yeşil olarak sıralanıyor. Çalışmayı değerlendiren uzmanlar kırmızının erkekler tarafından seksi bir renk olarak algılandığını ve onlara kadın doğurganlığını hatırlattığını belirtti.

Yayın tarihi: 17.12.2012
9002
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.