Kadının gizli kutusu ve bilmedikleriniz!

Kadının gizli kutusu ve bilmedikleriniz!

Vajina aşırı seks nedeniyle esneyip, genişler mi? Niçin ona dokunulması bize bu kadar muhteşem bir his yaşatıyor ya da bu bölgeye estetik yapılabilir mi? Bu konuyla ilgili tüm soruların cevaplarını sizler için derledik. Bu mini rehber sayesinde daha mutlu bir cinsel hayata sahip olmanın sırlarını keşfedeceksiniz.

Kadının gizli kutusu ve bilmedikleriniz!
Vajinanın vücudun diğer tüm organlarından daha fazla takma adı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik öyle özel bir organ ki sadece sağlığıyla ilgilenen özel bir doktoru var. Ve tabii ki bizleri zevkin doruğuna çıkarma kapasitesine sahip. Bu noktada doğum sırasında duyduğumuz acıdan şimdilik bahsetmeyelim. Peki, hayatınızda bu kadar özel bir yere sahip olmasına rağmen vajinayla ilgili her şeyi biliyor musunuz?

Araştırmalar, kadınların yüzde 60 gibi büyük bir oranı cinsel organları hakkında pek de fazla bilgiye sahip olmadığını gösteriyor. Başka bir araştırmanın sonuçları ise bu konuda yeterli bilgi sahibi olan, kendinden emin kadınların diğerlerine kıyasla daha fazla orgazm yaşadığını destekliyor. Sizler için, 'vajina bölgesi farkındalık seviyenizi' yükseltmenize yarayacak bir liste hazırladık. Bu maddeler sayesinde; vajinanın fonksiyonları hakkında bilgi edinecek, daha sağlıklı bir cinsel organa ve tabii ki daha muhteşem bir cinsel hayata sahip olmanın yollarını öğreneceksiniz.

Bilimin bu kadar gelişmesine rağmen vajinalar hakkında pek çok nokta hâlâ gizemini koruyor. G noktası meselesi uzmanları fikir ayrılığına düşürüyor. Bu noktada, vajinanın açıklamasını yapalım.
Vajina; vajina girişiyle başlayan ve uç kısmında rahim ağzının yer aldığı boru şeklinde ve ortalama 10 santimetre uzunluğunda bir yapıdadır. Vajina girişinde bulunan salgı bezleri ilişki sırasında vajina girişi ve vajinanın kayganlaşmasını sağlar.

İşte şimdi kendi anatominizle ilgili ana noktaları öğrenmenin vakti geldi.


1) VAJİNA CİNSEL ORGANINIZIN SADECE BİR BÖLÜMÜDÜR

Pek çoğumuz vajina sözcüğünü tüm cinsel organımızı tanımlamak için kullansak da, teknik olarak bu sadece serviksten (rahimağzı) vulvaya (iç-dış dudaklar, klitoris ve perineden oluşan bölge) açılarak son bulan kanalın ismidir.

2) VAJİNALAR HEP BİRBİRİNE BENZER

Evet, içte kalan kısım için bu, kesinlikle doğru. Kişiden kişiye farklılıklar gösteren bölüm ise vulvadır. Bir kelebeğin kanatlarını andıran iç dudaklar, kimilerinde güçlükle görülecek boyuttayken kimilerinde dış dudaklardan daha uzun olabilir. Pek çok kadında bu dudaklar simetrik değil; bir taraf diğerine göre daha geniştir. Klitorisin uzunluğu ise 2,5- 3 santimetre arasında değişebilir.

3) DIŞ YÜZEYİ GENELLİKLE FARKLI TONLARDADIR

Teninizin beyaz, esmer ya da buğday tonlarında olması, vulvanızın rengi üzerinde belirleyici bir rol oynamıyor. Çok beyaz tenli pek çok kadın; kahverengi ve morumsu vulvaya sahipken, esmer tenli bazı kadınların vulvaları çok daha açık renkli olabiliyor. Ayrıca vulvalar kendi içinde de ton farklılıklarına sahip. Örneğin dış dudaklar koyu bir tondayken, perine bölgesinin soluk pembe olması son derece normal kabul ediliyor.


>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 22.03.2010
168091
dahafazlası
YORUMLAR

kutusunerde

canikisivri 29.06.2011 20:26:17

kutusunu görmek istiyorum

kutusunu görmek istiyorum 09.06.2011 15:47:41

Kızlar bu yazıyı iyi okuyun.Mağazada çalışıyorum.Sizlerin bu cahilliği yüzünden özellikle yaz aylarında yemek yiyemez bile hale geliyorum.Kabinlerdeki o ağır koku dayanılmaz.Lütfen özellikle kasık bölgenize dikkat edin.Zaten genelde histerikliğe kaçacak kadar duygusal gidip gelmeleriniz var.Özellikle regl dönemlerinizde ne kadar huysuz olsanızda çevrenize olumlu,tutarlı olmaya çalışın.Herkes sorumluluklarını ancak kendi taşır .Başkalarından gereğinden fazla anlayış beklemeyin.Ne kadar tutarlı,sevecen ve temiz olursanız o kadar çok sevilirsiniz.Bu dönemlerinizi iyi geçirin,bizleri bunaltmayın:(

Cankat Bilgiç 22.03.2010 10:22:06
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.