Fantezilerle aranız nasıl?

Fantezilerle aranız nasıl?

Fantezi, cinsel yaşam deyince akla gelen önemli soru işaretlerinden biri. Peki fantezilerden anlamamız gereken ne olabilir?

Güncellenme tarihi:
Fanteziler insanın hayalinde canlandırdığı, cinsel duyguları, arzu ya da istekleri harekete geçiren görüntüleri ifade eder. Başka bir deyişle, fantezi hayal gücünde var olur, genellikle bilinçte gerçekleşir. Erotik rüyalarda olduğu gibi, zevk almayı sağlamasının yanı sıra, arzuları da uyandırarak körükler. Çok güçlü olduğu için zihinde canlanan fantezilerle, bilerek hayal edilenleri birbirinden ayırmak gerekir.

Bütün fanteziler cinsellikle ilgili bir arzunun yansıması olmak zorunda değildir. Bazen son derece güçlü olduğu için gerçekleştirmek istenen fanteziler de söz konusu olabilir, ama bu sık rastlanan bir durum değildir. Fanteziler çoğu zaman, gerçekleştiğinde yanılgıya uğratan sahnelerden oluşur. Gerçek yaşam zihindeki fanteziler alemine asla erişemez.

Çoğunlukla erotik bir durumla bağlantılı olan, çeşitlilik gösteren ve sık sık değişebilen serbest fantezilerle, çocukluk çağında yaşanan cinsel deneyimler ve bununla ilgili sorgulamalardan kaynaklanan, kişiye özgü, sınırlı sayıda ve değişmeyen, sabit fanteziler arasında ayrım yapmak da önemlidir.

Fantezi zihnin kapılarını ardına kadar cinselliğin etkilerine açar. Cinsel tahrik bölgesini harekete geçirmeye ve yaşanan cinsellik anını geçmişteki arzulara, başarılara ve hayal kırıklıklarına bağlamaya yarayan temel araçtır. Herkesin fantezileri vardır, ne var ki bazı insanlarda bunlar öyle derinlere itilmiştir ki ulaşılmaları artık imkansız hale gelmiştir.

Sapkın fantezilerinden ötürü kendilerini yargılayan bazı insanlar utanç duygusuna kapılır, bazıları da partnerleriyle aralarına, hayali de olsa başka insanların girmesine neden olduğu için fantezilerinden ötürü duydukları suçluluk hissini üzerlerinden atamazlar.

Koç, Boğa, İkizler fantezileri

Terazi, Akrep ve Yay fantezileri

Oğlak, Kova ve Balık fantezileri

Yengeç, Aslan ve Başak fantezileri
Yayın tarihi: 20.11.2006
3341
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.