Erkekler seks mitlerini yorumluyor!

Erkekler seks mitlerini yorumluyor!

Seks hakkında her geçen gün yeni bir şey daha öğreniyoruz. Bazılarına inanıyoruz, bazılarını ise tecrübe etmeden bilemiyoruz. Peki ya erkekler? Acaba onlar seks mitleri konusunda neler düşünüyorlar?

Güncellenme tarihi:
Erkekler seks mitlerini yorumluyor!
Cinsellik o kadar tehlikeli ve tuzaklarla dolu bir alan ki, en mantıklı ve aklı başında kişi dahi o alana girdiği zaman yönünü şaşırıp birtakım yanılgılar içine düşebiliyor. Seks hayatımızda sorun yaşadığımız, daha önce bilmediğimiz bir durumla karşılaştığımız ya da kendimizi çaresiz hissettiğimiz zaman çözümü, ya arkadaşlarımızın tecrübelerinde ya da kulaktan kulağa yayılan ve nereden çıktığını doğrusu pek de iyi bilmediğimiz birtakım bilgilerde arıyoruz. Partnerimizle ilişkimizi renklendirmek istediğimiz zaman da bu bilgilere başvuruyoruz. Aynı şekilde, karşı cinsin cinselliğe bakış açısı da kafamızda bu bilgilerin ışığında şekilleniyor. Seks mitleri de işte tam bu noktada doğuyor.

Ortak sorunlar ve tecrübeler, kim bilir kimlerin hayal gücünün ürünü olan bir yığın hikâyeyle birleşerek bu mitleri oluşturuyor ve özellikle kadınlar arasında bunları popüler hale getiriyor... Oysa şaşırtıcı bir biçimde yeni nesil erkekler, seksle ilgili bu ortak kabulleri bizden çok daha fazla sorguluyor ve bazılarını reddediyorlar. Bu kez de yatağın öbür ucundan gelen bu çatlak seslere kulak vermeye ne dersiniz?


SEKS MİTİ: Sevişme ne kadar uzun sürerse, kadın o kadar mutlu olur.

ERKEK GÖRÜŞÜ: Erken boşalma talihsizliğini bir kenara koyacak olursak, bu mit koca bir yalandan ibaret. Çünkü beş dakikalık bir kısa mesafe koşusunu iki saatlik bir maratona tercih eden bir sürü kadın olduğunu biz erkekler gayet iyi biliyoruz. Çoğu kadın için önemli olan sevişmenin süresi değil, yoğunluğu ve kalitesidir. Vücudunda doğru noktalara temas edildiğinde bir kadın çok kısa sürede uyarılabilir. Tabii ki kadının anatomisi erkeğinkinden daha karmaşık ama bu o anatominin asla çözülemeyeceği anlamına da gelmiyor. Ayrıca uzun sevişmeler için uzun vakte ihtiyaç var ve gündelik hayatta böyle bir vakit bulmak ya da yaratmak her zaman mümkün olamıyor. Oysa sinemaya gitmek için evden çıkmadan önce kolayca gerçekleşebilecek bir "quickie", insanın cinsel hayatına spontanlık katan hoş bir değişiklik olarak daima hazırda bekliyor.


Diğer seks mitleri için erkekler ne dedi? >>>>>>>
Yayın tarihi: 14.01.2010
7438
YORUMLAR

sex iyi br şy olmsna rag men herkes bunu kötü olarak karaşılıyor bununn böyle karşılan mamamsı gerkyor tmm mı ?

muharrem taşdelen 11.06.2011 13:56:07

kadınları aşağılayıcı sözler yazmasaydınız ölürdünüz sanki. bende süpersiniz dicektim taki 3.miti okuyana kadar. insaf diyorum

exenseranita 16.01.2010 01:54:40

süpersiniz ya ;)

:) 14.01.2010 17:34:09
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.