Erkekler de orgazm olamıyor!

Erkekler de orgazm olamıyor!

Sanılanın aksine, orgazm olamamak sadece kadınların yaşadığı bir problem değil.

Kimi zaman erkekler de yataktan tatminsiz kalkabiliyor. Bu sıkıntının en sık görülen nedeni; erkeklerin 'bütün gece sürdürme' mitiyle tüm kadınlara yetebilecekleri düşüncesi. Dolayısıyla uzmanlara göre, bu bozukluğun nedeni nadiren fiziksel oluyor.

Orgazm bozukluğunun kaynağı daha çok travmatik cinsel yaşantılar, katı dinsel inançlar, düşmanlık duyguları, aşırı kontrol ve güven eksikliği. Prostata yönelik ameliyatlar, parkinson hastalığı ve bazı ilaçlar (antihipertansifler, antidepresanlar, fenotiyazinler gibi) da orgazm olmamaya yol açabilir. Aşırı alkol alımı ya da kan şekerinin yüksekliği (hiperglisemi) ise geçici olarak geç boşalmaya neden olabilir.

Devam eden bir ilişkide daha önceden olmadığı halde boşalmanın olmaması, kişiler arası sorunlara işaret edebilir. Erkeğin, planlanan bir gebelik konusunda tereddütlü olduğu durumlarda, cinsel eşine duyduğu çekimi yitirdiğinde de, sorun ortaya çıkabilir.
Yayın tarihi: 05.10.2006
1326
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.