Erkekler de "hayır" der...

Erkekler de "hayır" der...

Düşünün bir kere... Onun için en seksi kıyafetinizi giyiyor, kokular sürünüyor ve onu baştan çıkarmak için yavaşça ona dokunuyorsunuz. Ama nafile, o "hayatım, bu gece olmaz" deyip usulcacık yatağa kıvrılıyor ve uykuya dalıyor.

Çabalar boşa gidiyor ve size onu bir gecelik affetmek düşüyor. Ancak partneriniz sürekli böyle davranmaya başlıyor ve tabi sizin içinizi de bir kurt kemirmeye başlıyor. "Yoksa başka biri mi var" türünden kuşkulara düşmeden önce, lütfen yazımızı okuyun:

Belki de sizi hala seviyor

İlk düşünmeniz gereken olasılık bu. Erkekler genellikle stresten, başarısızlık korkusundan çok etkilenirler ve bu cinsel yaşantılarını da etkiler. Bu tip düşünceler yüzünden sizinle sevişmekten kaçınıyor olabilir.

Stres cinselliğin sonu mu?

Genellikle iş hayatındaki stresli tempo cinsel yaşantıları olumsuz etkiler. Bununla beraber unutulmamalıdır ki bazı erkekler tüm sıkıntılarını güzel bir geceyle unutmak isteyebilir.

Rol değişimi çözüm olabilir mi?

Bunun genel olarak cinsel hayata renk kattığı söylenebilir. Kadın pasif davranmayı bırakıp biraz dizginleri ele geçirmelidir. Ancak her zaman değil. Çünkü böyle davranmak zamanla monotonluğa sebep olabilir. Küçük bir başka ayrıntı da bazı erkeklerin kadının fazla aktif olmasından hoşlanmamaları. Böyle bir durumda yapılacak böyle bir girişim cinselliğinizi olumsuz etkileyebilir.

Yatakta başarısızlık korkusu

Kadınlar öncelikle "erkekler her zaman sekse hazır" düşüncesini bir kenara bırakmalı. Bazen bitip tükenmek bilmeyen arzularınız eşinizi korkutabilir, isteklerinize karşılık veremediğini düşünebilir. Unutmayın ki siz de ona sık sık "hayır" diyebiliyorsunuz. Tüm bunların dışında eşinizin aylarca cinsel ilişkiye girmek için hiç bir çaba sarfetmemesi bir sorunun belirtisi olabilir. Böyle bir durumda onu eskisi gibi sevdiğinizi ona hissettirin. Sonra da sorunları birlikte çözmek için onu teşvik edin. Böylece birlikte birşeyleri çözümlemiş olmanın mutluluğunu da hissedeceksiniz.
Yayın tarihi: 11.11.2004
1090
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.