Doğurganlığınızı test edin!

Doğurganlığınızı test edin!

Kadınlarda farkedilmeyen bir hastalık olan klamidya nedir? Nasıl teşhis edilir? Doğurganlığınız tehlikede olabilir. Klamidya kontrolüyle test edin.

Güncellenme tarihi:
Doğurganlığınızı test edin!
Kadınlarda, erkeklere oranla üç kat daha fazla teşhis edilmiş. En savunmasızlar, genç kadınlar.

Varolan bütün cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıkları göz önünde bulundursanız bile iddia ediyoruz ki aklınızdan en son klamidya geçer.
Klamidya ismini belki de ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Ancak, bu hastalık aslında oldukça sık karşılaşılan sıkıntılardan.

Cinsellik dersinden kaçımız sınıfı geçeriz?

Klamidyanın sıradan bir enfeksiyon olduğu gerçek; tahmini 2.8 milyon vakanın yarısından çoğu 25 yaşının altındaki gençler. Ancak çok sık karşılaşılan uçuğun aksine klamidya tamamen tedavi edilebilir. Ayrıca Human Papillovirus (HPV) gibi kanser yaratma ihtimali de yoktur. Bir diğer virüs de tabu ki HIV'dir ve ölümcül olabilir. Bu üç hastalığa kıyasla klamidya gibi bakteriyel bir enfeksiyon pek tehdit yaratır gibi gözükmüyor.

Anne olmak için geç kalmayın!

Ancak klamidyayı endişe duyacaklarınız listesinde yukarı sıralara taşıyacak bir özelliği var. Eğer tedavi edilmezse çocuk sahibi olmayı, imkansız olmasa da, çok zorlaştırabilir. Pittsburgh Üniversitesi Tıp Okulu'nun jinekolog bölüm direktörü Mitchell Creinin, bu günlerde doğurganlığı etkileyen en büyük enfeksiyonun klamidya olduğunu söylüyor.

Rahat doğum için hamile yogası!

Klamidyanın bariz belirtileri olmadığı için, üreme sisteminize haberiniz olmadan zarar verebilir. Çoğu kadının, bebek sahibi olmak isteyip problem yaşadıkları zaman kendilerinde klamidya olduğunu fark ettiklerini söylüyor Dr Creinin.

Aslında klamidya fark edilmesi ve engellenmesi kolay bir enfeksiyon. Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.
Yayın tarihi: 04.07.2008
6699
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.