Cinsel Yaşamınızı Öldüren Etkenler

Cinsel Yaşamınızı Öldüren Etkenler

Seks yaşantısı yolunda gitmeyen bireylerin farkında olmadığı sebepler, olumsuz etki yaratıyor olabilir...

Güncellenme tarihi:

Uykusuzluk; sağlık problemleri, cilt bozuklukları gibi durumların dışında seks yaşamını da olumsuz etkiliyor. Günde en az 6 saat uyunması gerekiyor.Partneriniz ya da siz horluyorsanız, bu hem uyku bölünmelerine, hem gece yarısı acıkmalarına hem de cinsel olarak isteksizliğe sebep olur.

Genellikle kadınlar için daha büyük problem olan depresyon hali, cinsel isteksizliğe sebep oluyor. Kadın - erkek ilişkilerini soğutan en büyük sebeplerden olan depresyon, tedavi edilmezse daha büyük sorunlara yol açabiliyor.Kilo almak, fiziksel görüntü anlamında kendine güvensizliğe yol açabilir. Kendine güvenmeyen kadın ya da erkekler, cinsel birliktelik yaşamak istemeyebilirler.

Kullandığınız ilaçlar, siz istemeseniz bile cinsel isteğinizin azalmasına neden olabilir. Ya da vücuda yaptığı yan etkilerden biri yorgunluk, halsizlik olan ilaçlardan kullanıyorsanız partnerinizle baş başa kalmak istemeyebilirsiniz.

Yayın tarihi: 29.05.2013
17213
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.