Cinsel yaşamda organik devir!

Cinsel yaşamda organik devir!

Yeni trend organik prezervatif!

Güncellenme tarihi:
Cinsel yaşamda organik devir!

Prezervatif ile korunma yönteminin çok eskilere dayanan bir hikayesi var. Tarih öncesinden kalan birçok resimde prezervatif ile alakalı bazı kanıtlara ulaşılmasıyla beraber Fransa’da bulunan bir mağara duvarında da 10.000- 15.000 yıl öncesinden kalma resimler ile de bu tarihsellik desteklendi. Kimi zaman farklı amaçlarla da kullanılan prezervatif farklı malzemeler ile de yapılarak günümüze kadar ulaştı. 16. yüzyılın ortalarında ise, anatomi uzmanı ve cerrah Gabrielle, Avrupa’yı fazlasıyla etkileyen ve “Fransız belası” olarak da bilinen frengi hastalığını prezervatif kullanımının büyük etken olduğu söylenir.

Prezervatif günümüzde hem doğum kontrol yöntemlerinden biri hem de cinsel hastalıklara karşı önemli bir önlemdir. Cinsel ilişki esnasında mutlaka kullanılması gereken prezervatif kimi zaman yırtılma riskinden dolayı sürekli geliştirme yönünde yapılan çalışmalarda yenilikler de söz konusu. Bunlardan en önemlisi prezervatif kullanımında hem en fazla his duygusunu artırmak hem de yırtılmasını önlemektir. Avrupa’nın birçok şehrinde laboratuarlar tarafından hem çok ince hem de çok dayanıklı prezervatif üretme çalışmalarının yoğunlaştığı açıklandı. Bunun yanında yapılan çalışmalar arasında organik prezervatif de gündemde. Doğal maddelerden üretilen bu prezervatifler şimdiden çok talep görüyor. Kullanımında alerjik sonuçlar doğurmaması ve cinsel ilişki esnasında hem his hem de vücut ısının da paylaşılmasıyla doğaya ve ilişkilere faydalı bir buluş.

Yayın tarihi: 10.07.2012
6359
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.